Skocz do zawartości

Aero 45


brabazon

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

Czy ktoś ma jakiekolwiek dane na temat tego samolotu, użycia w lotnictwie polskim, zdjęć? Albo in-box Amodelu?

A tak na marginesie...ktoś z was dopchał się do magazynów muzeum lotnictwa? Gdy się ładnie poprosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na zdjęciu to Aero Ae-145 rozwojowa wersja Aero-45.

W muzeum znajdują się dwa egzemplarze Aero -145,ogólnie sprowadzono do Polski 11 sztuk.

PLL LOT używał trzech Aero-45 (SP-LLA,SP-LLB,SP-LLC)

SP-LXH nr.fabryczny 172011 pochodzi z 1959 roku,używany był w Zespole Lotnictwa Sanitarnego w Zielonej Górze do muzeum trafił w 1980 roku.

A-model robi wersję 45 i 145 różnią się osłoną kabiny,doskonałe kabiny robi Pavla bo to co w pudełku nie nadaję się do użycia.

A-model w wersji Aero 45 ma malowanie PLL LOT, a w modelu 145 znajdziesz wspomnianego LXH.

Tutaj kilka fotek zrobionych dzięki uprzejmości pracowników MLP.

8dc4885293676fd2.jpge3ed1050377bf0c7.jpg

45ae98d8a4247812.jpga5e5ffa43311529b.jpg

9ab29a3c02005f8a.jpg2bc73adfa62e7032.jpg

d069674b3c7cd019.jpg3852514a3864b0e9.jpg

11b0800f073dec5f.jpgab5887b1f4a4ae72.jpg

13040f4371914558.jpg0b2f5ab1ff953555.jpg

Też mam zamiar zrobić ten model oczywiście w barwach PLL LOT i wersję sanitarną.

Pozdrawiam.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu buduję ten model. Ale jak się pewnie domyślacie - idzie ciężko (Amodel).

Potwierdzam to co napisał Krystek (LOT używał 45 a sanitarni 145). Faktycznie Pavla robi świetne kabinki. Tylko....że to nie jedyna różnica w tych samolotach. One miały różne silniki, przez co kolektory wydechowe były zamontowane po innych stronach gondol silnikowych. I tak Ae145 miał wydechy po lewej stronie gondol (patrząc w kierunku lotu) a żaluzje chłodzenia, cztery zblokowane, po prawej. Z kolei Ae45 miał wydechy po prawej i po tej samej stronie, nad wydechem żaluzje chłodzenia. Ale tym razem były rozdzielone (tzn. najpierw dwie, przerwa i trzy).

 

Jak kupiłem model Ae145 to w pudełku były kalkomanie do LXH (to jest w porządku), ale silniki to są od Ae45!!! jak w opisie powyżej. Nie sprawdzałem, co jest w pudełku Ae45, ale jeśli silniki są takie same to niestety trzeba przerabiać.

 

Ostatecznie zdecydowałem, że zrobię sobie fikcyjnego "Czecha" tzn użyję kalek z zestawu z czeskim oznakowaniem ale model pozostanie jako Ae45 SuperAero. Nie chce mi się przerabiać tych i tak marnych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cud miód. Wielkie Właśnie pojedyncze zdjęcia są, ale planów jak na lekarstwo. Koledze dziękuję za zdjęcia kabiny, przepiękna robota! Tylko czemu sanitarka ma wersję 4miejscową (?) Idzie do mnie amodelowska 45ka, oczywiście będzie w LOTowskich barwach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.