Skocz do zawartości

projekt LVT-2


rObO87

Rekomendowane odpowiedzi

Celem projektu będzie wykonanie modeli:

 

img0398tv3.th.jpgthpix.gif

 

i ostateczne zakończenie projektu LVT (zaczęty na innym forum), polegającego na wykonaniu wszystkich dostępnych aktualnie LVT firmy Italeri 1/35 .

Do modeli dokupie jeszcze linki Eureka. Blach nie będe kupował (analiza instrukcji na stronie producenta - nie opłaci się), wykorzystam doświadczenie nabyte w czasie budowania poprzednich modeli i użyję puszki po coli do budowy ewentualnych detali.

 

Trochę już zacząłem:

 

Przedział ładunkowy:

 

img0404hd5.th.jpgthpix.gif

 

oraz układ jezdny w częściach przed malowaniem:

 

img0403ea2.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jedziemy dalej

 

Mam już kadłub jednej "łódki", a 4 z kolei na tym warsztacie

 

obraz001gv4.jpg

 

obraz002nz2.jpg

 

Całkiem ładnie się posklejało. Oczywiście wcześniej zrobiłem elementy podwozia:

 

obraz003ox7.jpg

 

obraz004gx5.jpg

 

bo oczywiste jest (jak dla mnie), że malowanie tego jako całość jest kiepskim pomysłem. Kolejny etap będzie polegał na dorobieniu z blaszek paru detali i pomalowaniu podwozia. Górną płytę przykleję po zrobieniu gąsek.

 

Wersja z Saipanu to trochę mniejszy progres, ale za to bardziej kolorowy:

 

obraz005xb8.jpg

 

obraz006on2.jpg

 

obraz007bz3.jpg

 

Nie miałem już czasu posklejać kadłuba, ale chyba i tak bym się nie wyrobił w ten weekend bo potrzeba jeszcze jedną warstwę farby gdzieniegdzie.

 

Na koniec porównanie zdjęcia oryginału z tym, co proponuje malować producent:

 

obraz008kc2.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódki się rozmnożyły

 

obraz007zs7.jpg

 

Pora na przeróbki, 4 rzeczy do poprawy:

 

obraz006fp4.jpg

 

Można kupić blachy, ale samemu też się to da zrobić i nie kosztuje wiele. Przede wszystkim tył:

 

obraz002um2.jpg

 

Trzeba odciąć belki trzymające linę oraz poprawić ten kątownik z trójkątów, czyli zeszlifować go by był cieńszy:

 

obraz003su1.jpg

 

i dodać pasek z blaszki:

 

obraz005hy5.jpg

 

Uchwyty na liny:

 

obraz011kq7.jpg

 

dodam później, w trakcie robienia poprzednich LVT przeszkadzały mi w montażu góry kadłuba.

Z boku dodałem ceowniki pod podpórkami górnych rolek na gąski i taki paseczek w okolicach koła napędowego:

 

obraz008vz2.jpg

 

Boki po I warstwie farby:

 

obraz010zf0.jpg

 

obraz009xo6.jpg

 

Pewnie powiecie, że dziwną technikę klejenia mam, ale po prostu tak mi wygodnie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No i katastrofa W trakcie nakładania kalek do wersji z Saipanu rozwaliły mi się te boczne numery IIB 42 oraz napisy eksploatacyjne z 2 strony kadłuba Nawet nie wiecie jaki jestem wkur.... Nie ma ktoś takowych kalek na zbyciu? Jakiś pomysł na ratunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.