Skocz do zawartości

Sturmgeschutze Sdkfz.167 75mm Stuk 40L/48 gun - 1:35 ACADEMY


Mores

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój debiut i mam nadzieje ze przygoda z modelarstwem zostanie na dłużej...

Jak w temacie model dosc znosnie sie sklejał, były pewne niezgodnosci i błędy.

Malowanie pędzlem, farby Humbrola, wash-pigmenty-filtry MIG

 

Model jeszcze nie ukonczony, mam pewne wątpliwosci co do efektu..

Prosze o uwagi, sugestie i pomoc w poprawkach, korektach stanu obecnego.

 

367062d81db46fdc.jpg

 

30bf8c3ddfcb662a.jpg

 

f2a41f7c59dc1032.jpg

 

ee8fbd8efd6569d7.jpg

 

056d644ce5cc615e.jpg

 

d59d31c27f814a17.jpg

 

72c5b637ce10399a.jpg

 

cd2d225b96a88709.jpg

 

4066f8e02f0edca2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony wygląda fajnie, dużo lepiej niż lewa i tył, popraw wydech i zmatowić trzeba to błoto.

 

Dziekuje za uwagi.

Jak wspomniałem model nie jest jeszcze ukonczony, poprawie wskazane miejsca i elementy

 

"Co to ma być (to na tłumiku)? "

hehehe, na zdjeciu wyszło mniej ciekawie, w kazdym razie jest to pigment rdzy z zywicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błota, to przymierzam i nakładam przed przyklejeniem kół do burty. Sam zwaliłem dwa czołgi robiąc po sklejeniu. Jak mogę podpowiedzieć, to oglądam dużo zdjęć, nie przesadzaj z brudzeniem i łoszem, poćwicz na elementach, które pozostają lub przed malowaniem, później można zdjąć i rób bardzo rzadki łosz i nie za ciemny. Ja używam benzyny i farb olejnych, tu masz sporo podpowiedzi : viewforum.php?f=104&start=0 a tu masz kolory i numery farb jakich używali Niemcy podczas wojny: http://czolg.blox.pl/2008/10/Dobor-farb-Panzerwaffe-1933-1943-r.html

Po Panzer Schwarzgrau Niemcy malowali swoje czołgi na ten kolor, był to kolor bazowy : Model Master 4796 Panzer Dunkelgelb 1943 (jasna oliwka) a nie piaskowy jak to często pokazuję producenci modeli, zieleń dałeś dobrą (MM 4798 Panzer Olivgrun 1943)

 

pz3bK.jpg

(Dunkelgelb '43 + Olivgrun '43 + Schokoladenbraun)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj jakąś nie przekłamującą fotkę tego tłumika... Wygląda jakby to była plakatówka z TESCO (i w dodatku baaaaaardzo rozcieńczona).

 

Nie omieszkam, niewatpliwie trzeba poprawic tłumik. A co Ty bys doradził?

 

Uważam ze na swój pierwszy model w zyciu poszedłem na wielką wode ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go oczyścił i normalnie pomalował, później trochę podrasował, bez żadnego błota itd... pooglądaj fotki na googlach, powaga.

 

ps. jak na pierwszy wyszło bardzo dobrze, z czasem nabierać będziesz doświadczenia jak i ja to robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go oczyścił i normalnie pomalował, później trochę podrasował, bez żadnego błota itd... pooglądaj fotki na googlach, powaga.

 

ps. jak na pierwszy wyszło bardzo dobrze, z czasem nabierać będziesz doświadczenia jak i ja to robię

 

Ok, poprawie w miare moich mozliwosci...dzieki.

Wracajac jeszcze do kolorów to zastosowałem odpowiedniki wspomnianych przez Ciebie kolorów Humbrola tj. nr:93 desert yellow i 86 light olive

 

Bład jaki zrobiłem to za bardzo chciałem model "podrasowac" tak jak prace zaawansowanych modelarzy ( wash-3. brudzenia, błoto itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jeszcze do kolorów to zastosowałem odpowiedniki wspomnianych przez Ciebie kolorów Humbrola tj. nr:93 desert yellow i 86 light olive

Nie rób tego, te kolory nie mają nic wspólnego ze sobą, wyszedł tobie standardowy piaskowy kolor, bardziej pasujący do AK.

 

Bład jaki zrobiłem to za bardzo chciałem model "podrasowac" tak jak prace zaawansowanych modelarzy ( wash-3. brudzenia, błoto itd)

Hehehe, znam to, też tak chciałem zrobić i zwaliłem dwa modele, które były sklejone idealnie i podorabiane elementy zgodnie z oryginałem, jak zacząłem szaleć z błotkiem, to w efekcie wyszedł mi Pz. IV utopione po pas w błocie

teraz bardzo uważam i robię jeden model ponad tydzień, właśnie kończę T-32/76 - viewtopic.php?t=10125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego, te kolory nie mają nic wspólnego ze sobą, wyszedł tobie standardowy piaskowy kolor, bardziej pasujący do AK.

 

dziekuje za cenne rady.

Przy okazji jesli zaczne malowac farbami Model Master autentic moge je łączyc z Humbrolem? np. trzy wspomniane kolory beda z MM a reszte z Humbrola...

 

i jaka jest róznica miedzy farbami MM autentic a akrylowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu, gdzieś w odległej ... malowałem farbami revella i humbrola i jeszcze jakiś tam - to było 25 lat temu, nic się nie działo, ale teraz używam tylko MM akryli i jestem bardzo zadowolony z nich. Uważaj jak będziesz kupował na to czy farba jest MAT czy też Połysk, ja się naciąłem kupując czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy farba jest MAT czy też Połysk

zasadniczo, co to za róznica, jesli i tak póżniej model lakierujemy.....

A jak nie lakieruje ?? I po co ma się chłopak pomylić. Nie rób z chłopaka idioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie lakieruje ?? I po co ma się chłopak pomylić. Nie rób z chłopaka idioty.

Być może przeczyta wiecej o technikach i sposobach, anizeli Ty.

Jeżeli sidoluxowanie na zywasz idiotyzmem, to wybacz.

Rozumiem, że kalki kładziesz na matowe powierzchnie?

Widać, że i Tobie przyda sie sporo lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych matów i połysków to zainwestuj w lakier najlepiej kup dwa mat i półmat. Zwas:bip:esz model napracujesz się nad pigmentami błotem itp. itd. wpadnie młodszy brat albo coś w tym stylu i paluchami tą twoja prace wyśle na warsztat. Lakiery doradzam Vallejo mam i zadowolony jestem a tego stuga ale narazie w pudle,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bazuję na książkach/zeszytach Wydawnictwa Militaria oraz tym co znajdę w necie, np. co do neta, to szukam wszystkiego co dot. 7 TP, malowania, najlepiej kolorowe obrazki i skąd jest. Co do narzędzi to mam takie sobie, kilkanaście iglaków co mi zostały, pęsety, papiery ścierne no i taki skalpel, ale bardziej przemysłowy niż chirurgiczny, ale ma masę ostrzy na wymianę - 15 zeta w castoramie. Na lakiernię mnie nie stać, teraz, maluję ręcznie i powiem szczerze, że tak wolę, nie jest to łatwe, a ja wolę się "katować", sklejanie to ma być relaks. Aktualnie robię 7 TP (PL) i odstawie go na cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W uzupełnieniu:

Poprawiłem wydech, zmatowiłem go i już tak nie świeci dając efekt rozmytej taniej farby z tesco

Zostało jeszcze poprawić gąsienice z prawej strony, ubrudzić itd.

 

b9e4dafacf1fc818.jpg

 

f86c9b6bf3b2e4ed.jpg

 

c6b0ddd977ed1c50.jpg

 

88d0523e84b2c567.jpg

 

53e1dfb980ad188d.jpg

 

a3ac76e9f462e363.jpg

 

5699e3e20874e0c0.jpg

 

23ac601a6d21ac59.jpg

 

Model juz na półce...a obok juz zaczęty Panzer IV

39eee750fbdca171.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.