Skocz do zawartości

Volkswagen Golf 3 Fujimi VR6


5476

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pracowałem w hurtowni chemiczno-papierniczej i mieliśmy taśmy lakiernicze takie papierowe koloru żółtego. Jest idealna min. dlatego że nie zostawia żadnych śladów i w zasadzie nie potrzebna są nożyczki bo można ją rwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Według mnie to nie zaprzątaj sobie głowy malowaniem linii podziału tylko wrzuć kastę do naczynia z roztworem "kreta".

Następnie przeszlifuj kastę drobnoziarnistym papierem ściernym i pomaluj białym podkładem.

Gdy podkład wyschnie - polerka ewentualnych zacieków i przyklejonych paprochów i psiknięcie 2-3 warstw lakierem - skoro nie masz aero - no to zostają spraye - inaczej się nie da uzyskać dobrego efektu - to co zobaczyłem na fotkach to masakra !! - spod białej farby zawsze wylezie ciemniejszy kolor - chyba że pomalujesz kilka grubych warstw - ale wtedy znikną szczegóły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest już skończony w 80%- jest to najgorszy model jaki sklejałem w życiu :s

Koła- z nimi największy problem, wyglądają jak wyglądają, ich nie komentujcie, dość się nimi na denerwowałem :/

w 80% bo jeszcze linie podziału- czekam na taśme, którą zamówiłem na allegro oraz położe trzecią warstwe farby żeby był ładniejszy...

No cóż, zadowolony nie jestem :/

Zdjęcia też pewnie ocenicie negatywnie, bo lepszego aparatu nie mam :(

Może jest w tym modelu coś pozytywnego, więc proszę to napisać...

A tu wszystkie zdjęcia:

http://www.modelarz.pdg.pl/Volkswagen%20Golf%203.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno.... porażka - a wiesz dlaczego? Nie dlatego, że dopiero zaczynasz, ale dlatego że nie posłuchałeś naszych rad. Rozwaliłeś mnie tekstem, że malowanie spreyem nie daje przyjemności. Weź sobie wszystkie uwagi do serca, usuń tą farbę z karoserii i kup ten sprey i pomaluj to tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję prześledzić kilka relacji budowy osobówek (dział Warsztat). Zazwyczaj do zdjęć dodawany jest krótki komentarz i opis prac. Jak nie rozumiesz jakiś pojęć to poczytaj o tym w dziale Jak to zrobić i pokazać. Jak chcesz rozwijać swoje hobby to zaufaj kolegom, a zaoszczędzisz sporo czasu i "nieudanych" modeli, które nie bardzo nadają się do pokazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentujesz jedną z cech potrzebnych do osiągnięcia celu - upór - niestety Twój upór wiąże się z tym, że uparłeś się nie słuchać nikogo i robić "po swojemu" - rezultat raczej mierny - obawiam się, że jest kiepsko ale Twoje fotki nie wszystko pokazują ...

Szkoda czasu, pieniędzy na model i farby - jeśli chcesz czerpać radość z modelarstwa - poświęć czas na lekturę postów a następnie zanim coś zrobisz - zapytaj a jeśli coś Ci nie wyjdzie - popraw zgodnie z sugestiami tych, którzy zrobili kilka modeli i maja się czym pochwalić - nie trzeba daleko szukać - obejrzyj relacje z budowy i galerie np. koksika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:s

Dobra, jak zdjąć farbę? W rozpuszczalnik wsadzić całą kaste czy jak? :/

I jaką farbę w sprayu kupić białą, jakiej firmy najlepiej, GUNZE? I gdzie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze znacznie ładniej by wyszło gdybyś prysnoł to sprayem. Możesz jeszcze tak zrobić, jeżeli chcesz? Idzi do sklepu zakup zmywacz do sidoluksu wykap karoserie przez noc farba powinna odejść. Kup małą puszkę sprayu i efekt będzie znacznie lepszy. Koszt wszystkiego około 20 zł. zrobisz jak będziesz chciał.

Pozdrowionka

To już było napisane wcześniej a ten Cleanlux napewno da radę. A no i popracuj nad liniami łączenia form z przodu i z tyłu na zderzakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz polerował itp - idź do sklepu motoryzacyjnego, kup sprey Motipa - na pewno mają biały błyszczący. Co do usunięcia farby - spróbuj użyć Cleanlux-a ( zmywacz lakieru Sidolux ) a jeśli to nie pomoże to kup płyn hamulcowy Dot-3 - osłabi delikatnie plastik ale usunie farbę. I zanim coś zrobisz, czego nie jesteś pewien - zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj naszych rad już przy tym modelu. Wrzucaj go do DOTa lub Cleanluxa, pomaluj sprayem, wypoleruj, wykończ z użyciem taśmy maskującej. Tego Golfa już bardziej nie da się zepsuć, a możesz się na nim trochę poduczyć. Lepiej wykorzystać do tego ten model, niż zepsuć następny za kilkadziesiąt PLN. W środek do czyszczenia budy zainwestujesz kilkanaście PLN. Wlewasz go np do jakiegoś pojemnika po lodach i masz od razu naczynie do moczenia i przechowywania płynu (nie wiem jak Cleanlux, ale DOT3 starcza na wiele razy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pozbyciu się farby pogłęb linie podziału pomiędzy elementami karoserii - bardzo dobrze nadaje się do tego igła do maszyn do szycia lub igła do aerografu - kilka pociągnięć i szczeliny są głębsze. Po pomalowaniu kolorem i bezbarwnym oraz po przeszlifowaniu i wypolerowaniu, za pomocą np. bardzo cienkiego pędzelka możesz w szczeliny wpuścić rozcieńczoną szarą farbę akrylową - nadmiar zetrzesz wacikiem do czyszczenia uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zainwestowałem w nowe felgi-

Oraz w Markery do lini podziałów.

Wyciąłem nożem szyber dach

,,Efekty'':

my.php?image=felgawm0.jpg

my.php?image=gooodnm7.jpg

my.php?image=zgorypa0.jpg

my.php?image=tyley3.jpg

>

Dawajcie oceny w skali od 0 do 10...

Jestem pewien w 100% że prędzej dacie 0, niż 10, ale oceniajcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.