Skocz do zawartości

[galeria] Samoloty i śmigłowce w skali 1/700


Marek44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tym wątku zamierzam prezentować wykonane przeze mnie samoloty w skali 1/700. Mogłoby się wydawać, że samoloty takie są za małe, by można było w nich zrobić cokolwiek. Jednak ponieważ lubie wykonywać różne szaleństwa (patrz okręty 1/6000 na tym forum) postanowiłem je tu zamieścić. Pierwszym modelem jest polski F-16C z firmy Pit-Road.

 

 

dsc03769gx5.th.jpgthpix.gif

 

dsc03774xm1.th.jpgthpix.gif

 

dsc03777nb0.th.jpgthpix.gif

 

Największym problemem z tymi samolocikami jest to, że trudno jest do nich dostować obiektyw. Miałem ze swoimi maleństwami jechać na Mistrzostwa Polski w mikromodelarstwie, jednak zostałem zatrzymany przez obowiązki, jakie musiałem wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam-gdzie kokpit i przezroczysta owiewka?

Ty leniuchu jeden Ty, myślisz, że małe, to już kokpitu możesz łaskawie nie robić?

 

A tak serio: należą Ci się Brawa za te maleństwo, (co nie znaczy, że nie będę się czepiał, że nie ma wnętrza )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest akurat z pudła, ale mam w kolekcji modele waloryzowane np. Harriery z zmienionymi goleniami podwozia i uzbrojeniem lub ulepszonego Su-27K z dodatkowymi pociskami i detalami. Japońce tworzą tego całą masę. I mam też całą masę samolotów w tej skali. Niedługo, na prośbę jednego z użytkowników, zacznę robić in-boxy tych zestawów.

 

Krys, najzabawniejsze jest to, że mam takie modele z przezroczystymi owiewkami, ale osobiście ich nie lubię, bo przezroczysty plastik źle mi się klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo, na prośbę jednego z użytkowników, zacznę robić in-boxy tych zestawów.

He he...

No, no, robi to wrażenie. Sam model oraz ..wzmianka o wymianie goleni w Harrierach [jezu!]. Robiłeś może te modele wykonane w całości z przezroczystego tworzywa?

to też swoją cenę

Właśnie, może słówko o cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robiłem. Są to modele Trumpetera lub "speciale" Pit-Roada. Jednak jak pisałem nie lubię materiału z jakiego są wykonane (w tej skali łatwo odpryskuje plastik spod nożyka, czy pęsety i może to spowodować, że np. 3mm goleń podwozia odlatuje pod biurko lub kanapę i klops gotowy). Co do ceny... Wszystko zależy jaki zestaw się wypatrzy. Kosztują od (w przeliczeniu) 20 zł za zestaw bombowców USAF (4 samoloty plus liczne drobiazgi), przez 50 zł za zestaw myśliwców USAF (20 samolotów z różnym uzbrojeniem i ciągnikami) do 90 zł za zestaw rosyjskich samolotów na lotniskowiec (przezroczyste, ale bez uzbrojenia).

 

 

Następny w galerii będzie Tu-95H Bear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(4 samoloty plus liczne drobiazgi)

Drobiazgi? No taaaaak, jak wiemy, same samoloty są bycze;)

 

 

Następny w galerii będzie Tu-95H Bear.

I czekam na Bear'a, najpiękniejszy śmigłowy bombowiec.

(Najpiękniejszy odrzutowym jest Tu-22C;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(4 samoloty plus liczne drobiazgi)

Drobiazgi? No taaaaak, jak wiemy, same samoloty są bycze;)

 

 

Następny w galerii będzie Tu-95H Bear.

I czekam na Bear'a, najpiękniejszy śmigłowy bombowiec.

(Najpiękniejszy odrzutowym jest Tu-22C;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dłuuuugiej przerwie w koncu prezentuje zdjęcia Tu-95H Bear. Model jest z firmy Pit-Road, z zestawu "Echo II".

 

dsc03782lm0.th.jpgthpix.gif

Widok na płatowiec

 

dsc03786cs8.th.jpgthpix.gif

Widok od spodu

 

dsc03788aq9.th.jpgthpix.gif

Zdjęcie z grosikiem i częścią eskadry (od lewej: B-52H, C-141B, QF-4E, Su-27K, F-15E, Tu-95H, HMMWV M998, M551 Sheridan i F-16C).

 

Jak widać na ostatnim zdjęciu mam tego jeszcze sporo na warsztacie. Czekają one na pomalowanie lub na kalkomanie (QF-4 i F-15 będą miały przemalowane owiewki na "czarny metalic"). Jeśli macie jakiś ulubiony samolot i chcecie go zobaczyć w miniaturowej skali - napiszcie. Może mam taki na stanie i go zaprezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opad szczeny... Takie maleństwa... Dołączę się do pytania przedmówcy: z ilu części składa się ten F-15?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakiś ulubiony samolot i chcecie go zobaczyć w miniaturowej skali - napiszcie.

Ja mam, ja mam!

Rozumiem, że chodzi o współczesne? E2 Hawkeye, F104Starfighter, Harrier rzecz jasna, C17 , no i może jakaś ShinMeiwa , skoro producent z Dalekiego Wschodu ?

Szczery podziw , Marku... robota dla optyka lub zegarmistrza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc od początku:

Hummer składa się z jednej lub dwóch części. Bierze to się z tego, że jako jeden element jest wykonany z wyrzutnią TOW, ale można ją odciąć i przykleić wieżyczkę z M2HB. F-15E składa się z 13 elementów - kadłub, dysze silników, golenie podwozia, zasobniki LANTIRN i bomby. Co do samolotów, oto uwagi do nich:

- E-2C - Jakie malowanie? JASDF, USAF, Armée de l'Air, IAF?

- F-104 - USAF, JASDF, Luftwaffe, AIRCOM, Ejército del Aire, HAF, RCAF?

- Harrier - Tu sprawa jest bardziej skomplikowana, bowiem jest tu podział na wersje AV-8B, GR.5/7/9, i Sea Harrier. A każdy z nich ma różne malowania.

- C-17 - Ten model jest dziś prawie niedostępny i już nieprodukowany... ale firma Pit-Road zapowiada jego reedycje. Już nawet złożyłem pre-ordera na 6 sztuk.

ShinMeiwa - dwie wersje - PS-1 i US-1.

 

Narazie mam tylko jednego chętnego. Może jeszcze ktoś chce mnie zmobilizować do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- E-2C - Jakie malowanie? JASDF, USAF, Armée de l'Air, IAF?

- F-104 - USAF, JASDF, Luftwaffe, AIRCOM, Ejército del Aire, HAF, RCAF?

- Harrier - Tu sprawa jest bardziej skomplikowana, bowiem jest tu podział na wersje AV-8B, GR.5/7/9, i Sea Harrier. A każdy z nich ma różne malowania.

Chcesz powiedzieć, że masz WSZYSTKIE WYŻEJ WYMIENIONE???? Ołrany...Jak już mogie wybrać, to w dwóch pierwszych przypadkach japończyków poproszę, w sprawie Błotniaka liczyłem na GR3, ale i następne odmiany byłyby okay. Z miłą chęcią obejrzę Co do ShinMeiwy- OBIE wersje, oczywiście Z góry dzięki ! Robi się coraz ciekawiej...a wszystko się zaczęło od pokazania zapasów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz go na pierwszej stronie
No tak, czemu ja o tym zapomniałem? Hmm... chyba za dużo fotek modeli dzisiaj zrobiłem (chyba gdzieś ok. 100)...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.