Skocz do zawartości

Ził 131 1/72 (jak "wyprodukować" polskie numery)


zbychm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich (to mój pierwszy post więc z góry przepraszam za ignorancję ) przeszukałem tematy i nie znalazłem potrzebnej informacji.

Proszę o poradę jak "wyprodukować" polskie numery, oznaczenia ewentualnie gdzie zdobyć kalki z oznaczeniami WP, w zestawie jest tylko orzełek bez numerów rejestracyjnych na dżwi i skrzynię.

 

625992b207547e0am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, rozuiem, że tablice robię na czarno, biała czczionka numerów pozostranie nienadrukowana ale jak zrobić tylko białe oznaczenia np. na burtę lub dźwi??? nie ma białego tonera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są zwykłe numery normalna czcionka możesz poszukać kalkomani w innych modelach dragon zwykle daje do pojazdów niemieckich cały zestaw numerów i może znajdziesz odpowiednie ,lub mozesz wydrukować na papiererze wyciąć i psiknąć aero ,lub kupić odpowiednio małe cyferki samoprzylepne odkleić cyferkę a obramowanie przykleic na model i psiknąć aero i oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie ma białego tonera

 

Podobno są drukarki, które mają ':?' ale pewno drogie.

Innym rozwiązaniem może być wydruk razem z "tłem" - jako "tło" dopasowujesz kolor zgodny z tym na jaki pomalowany jest pojazd. Metodą prób i błędów może się udać choć nigdy nie próbowałem...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

pilex7 - przepraszam nie miałem wcześniej dostępu, na dźwi szoferki potrzebne są numery o wysokości ok. 1,5mm na burtę skrzyni ładunkowej około 4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich raz jescze,

 

Rozmawiałem dziś z osobą drukującą oznaczenia eksploatacyjne do wagonów HO/TT, obiecał mi przygotowanie (wydruk) arkusza/arkuszy oznaczeń do pojazdów LWP.

 

I tu moja prośba, bardzo proszę o pomoc w postaci zdjęć pojazdów z ciężarowych z widocznymi numerami i innymi oznaczeniami eksploatacyjnymi (szczególnie Ził 131/157 cysterna i punkt dowodzenia), jeżeli ktoś zna wymiary oryginalnych szablonów – także proszę i info.

 

Jeżeli są także osoby zainteresowane takimi kalkami (numery rejestracyjne i numery na tylnie burty UX XXXX, moż jeszcze „coś” – zgodnie z sugestiami) proszę także o wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są także osoby zainteresowane takimi kalkami (numery rejestracyjne i numery na tylnie burty UX XXXX, moż jeszcze „coś” – zgodnie z sugestiami) proszę także o wiadomość

 

A jakieś inne oznaczenia? Mam kilka białych ozbaczeń, z którymi nie wiem co zrobić ale jeśli jest ktoś, kto takimi rzeczami się zajmuje to też chętnie skorzystam jeśli oczywiście cena nie jest "zaporowa"

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innymi także nie powinno być problemu, "kolejkowe" kosztują po kilkanaście złociszy za arkusik, myślę, że można przygotować uniwersalny, biały arkusz LWP ze stosownymi a niedostępnymi oznaczeniami, z całą pewnością będę chciał także pojemności zbiorików paliwa (np. ET 150L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.