Skocz do zawartości

F-117A 1:72 Italeri


Koks

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w innym temacie rozważaliśmy model jakiej firmy wybrać było ich kilka, całą sprawę "zawalił" Pan w modelarskim, mówiąc, że mają tylko italerkę, ale po obejrzeniu jej z bliska zdecydowałem się.

 

8f902c4c91379c41.jpg

 

a w środku wygląda tak:

 

69bb7d83b30b9981.jpg

 

4d560436bd292ac0.jpg

 

e40978254bb44aa9.jpg

 

2dfc8d9c9f63d595.jpg

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to trochę biedne kalki. Natomiast pozytywnie wyglądają wytłoczki, nie ma zbędnego plastiku, na pierwszy rzut oka powinno wszystko pasować.

Dziś zacznę od wnętrza, fotel do malowania i tablica przyrządów, a później to już chyba z górki:D

 

Pierwszym problemem jaki zauważyłem może być maskowanie owiewki od środka, dziwne kąty, mało miejsca, może ma ktoś na to rozwiązanie??

Szczególnie ważne bo chcę zrobić otwartą kabinę bo instrukcja przedstawia taką opcję.

dalszych problemów jak na razie brak.

 

Pierwsze zdjęcia z budowy uż wieczorem.

Pozdrawiam i liczę na każdą pomoc i pomysł. A nuż uda się coś lepiej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mało części ale wygląda gitarowo nie miałem jeszcze z nim do czynienia, mam natomiast SR-71 Academy (jak chcesz na jego temat opinie to pisz na priv), a co do 117-tki to szyba jest tak zrobiona że widać to co jest za nią tylko z jednej strony (oczywiście pilot widzi :P ) no tego nie uzyskasz ale jakieś przyciemnienie szyby

kilka pomocnych zdjęć:

F117Banking2006.jpg

F117TakingOff10oClock.jpg

F117TakingOffWithP47.jpg

f-117b.jpg

f117_09.jpg

f117a_inflgt.jpg

f_117_nighthawk_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne to zdjęcie z bombami, instrukcja podaje białe, ale to jakieś takie bezpłuciowe, a tu ładne kolorki, odnośnie tej szyby to lekkie przyciemnienie na szaro to niezły pomysł, tylko gdzie ja znajdę taką leciutko tylko przydymioną farbę?? Jakieś sugestie??

A że części mało, w tym samolocie liczy się dla mnie tylko efekt końcowy, ta niecodzienna sylwetka i w ogóle ma coś w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może nie szary to jest jakby szaro-niebiesko-metalowy hmm... ale możesz mocno rozcięczyć i aero gładko przelecieć, wtedy dostaniesz przezroczystą ale z efektem oczekiwanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz żeby zwykłą farbkę mocno rozcieńczyć?? a nie ma jakiś transparentnych farb?? gdzieś w jakimś wątku czytałem o czymś takim jak kolor smoke, takie właśnie przydymienie.

 

A szyba wygląda tak: (znalezione na jetphotos.net)

 

182fc817277cc49c.jpg

 

3183238204e4a652.jpg

 

I pytanie najistotniejsze jaki to kolor tego filtra na szybie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest to brąz wpadający trochę w fiolet.Próbowałbym kombinacji z sido.Trochę farby wodnej w kolorze brązu i odrobinę fioletu zmieszać z sidoluksem i wymoczyć kabinkę w tym. Próbowałem tego kiedyś z czarną i nawet nieźle wyszło (oczywiście na nieużywanej części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc farba wodna masz na myśli akryle?? jeśli tak to trochę kiepsko bo olejnych używam:/, i wątpię żebym w czeluściach swoich zasobów znalazł fiolet akrylowy:/ bo innych trochę jest:D

A co do ćwiczeń to pozostałość ramki chyba się nada:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o farbach wodnych takich szkolnych np plakatówki lub zwykłe gwasze kosztują chyba mniej niż piątaka Testowałem ten sposób na starej szybce od B-25 oraz na osłonce namiernika do Mig-a 29, niestety już jej nie mam ale efekt był niezły i używam go do robienia światełek na modelach.Sido+zielona ,czerwona ...jakakolwiek farba wodna i mamy lakier transparentny w żądanym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwasze działały ale polecam plakatówki z racji że nie trzeba ich rozrabiać tak jak gwaszy.Po prostu bierze się prosto z pojemnika.Można też nabyć plakatówki które są w tubkach i dozować je przez wyciskanie (tę ostatnią opcję polecam najbardziej bo jest najczystsza )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie najistotniejsze jaki to kolor tego filtra na szybie.

Słuchaj, może to tak jak w Grummanie Prowlerze cienka warstwa złota , [by się panom lotnikom mózgi nie gotowały od wysyłanych sygnałów elektronicznych], chociaż odcien jednak inny, nie tak błyszczący. Może to zresztą kwestia bardziej zaokrąglonych osłon w Grummanie, bo tu oszklenie jak z wystawy cięte . Kolorek taki trochę ClearOrange +Smoke, ale kto ich tam jankesów wie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, może to tak jak w Grummanie Prowlerze cienka warstwa złota
Dokladnie tak.
by się panom lotnikom mózgi nie gotowały od wysyłanych sygnałów elektronicznych
Dokladnie na odwrot. W tym samolocie pratycznie nie ma żadnej aparatury emitującej jakiekolwiek fale radiowe/radarowe. Ale za to helm pilota ma wiekszy RCS niz caly samolot. No i trza go bylo wyizolowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie imponujące, jeszcze bardziej imponujące jest to, że o tym wiecie:D, a kto robi taką transparentną farbę złotą?? Czy może tak jak kolega wcześniej radził trochę plakatówek i sido??

 

Sam znalazłem takie coś

farby od vallejo:

http://www.mojehobby.pl/katalog.php?grupa_p=6&kateg=785472

od hrumbola:

http://www.mojehobby.pl/katalog.php?grupa_p=6&kateg=115247

i revella:

http://www.mojehobby.pl/katalog.php?grupa_p=6&kateg=483211

 

Mi się wydaje, że najodpowiedniejsza będzie vallejo orange lub ewentualnie domieszka tez ze smoke jak kolega wyżej jeden radził, a wy co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.