Skocz do zawartości

IJN Furutaka (Hasegawa, 1:700)


Sebaar

Rekomendowane odpowiedzi

Budowę okrętu zatwierdzono w marcu 1922, a położenie stępki miało miejsce 5 grudnia 1922 w stoczni Mitsubishi Shipyards w Nagasaki. Jednostka weszła do służby 31 marca 1926. W kwietniu 1939 okręt został poddany modernizacji, która nadała mu ostateczny wygląd (między innymi w miejsce 6 wież jednodziałowych otrzymał trzy podwójne).

 

Był to protoplasta japońskich krążowników ciężkich. Podczas wojny wspierał lądowania na Guam i Wake, po tym przyszły Wyspy Salomona i Nową Gwineę. Wziął udział w bitwie na Morzu Koralowym, a także w słynnym pogromie alianckich krążowników pod koło wyspy Savo. Karierę zakończył 12 października 1942 w czasie bitwy koło przylądka Ésperance.

 

Model to nowa Hasegawa z blaszkami autorstwa tej samej firmy, olinowanie wykonane z rozciągniętych ramek, a relingi to Aber. Szary kolor to Humbrol 27.

 

b596fb0aaa212d30m.jpg c035d7bda4990dc6m.jpg dceeccff90a9b9c9m.jpg

52c01ec1f343f2abm.jpg 3176a8af208119fam.jpg a4132d264cee4b88m.jpg

1d44ed91a56ec36dm.jpg 58ded6b97b429347m.jpg 6c75776595985695m.jpg

 

 

c2b922f600ec3524m.jpg

...tu z niszczycielem Wakatake i zapałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny fajny modelik mam nadzieję że będą kolejne

 

choć parę rzeczy budzi moje wątpliwości... olinowanie wygięte do góry wbrew prawu grawitacji, zmasakrowany reling na rufie i zacieki wyglądające dla mnie mało naturalnie

 

po sobie jednak wiem jak mi trudno czegoś nie uszkodzić z zamontowanych wcześniej detali

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak pięknie zaczął mi się dzisiejszy poranek Nie ma to jak japoński krążownik na dzień dobry. Model generalnie bardzo mi się podoba. Doczepiłbym się tylko do rzeczy wspomnianych już przez Jędrka. Poza tym zgodzę się z kolegą Treevillem, że samoloty są zbyt błyszczące (tak jak kapy kominowe). A i jeszcze jedno, co to jest ta szpara widoczna na zdjęciu numer 5? Ale jako, że wszystkie wspomniane niedociągnięcia można z łatwością jeszcze poprawić to model jak najbardziej na plus

 

No i fajne zdjęcie porównawcze z niszczycielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, co to jest ta szpara widoczna na zdjęciu numer 5?

ta szpara też mnie intrygowała, w pierwszej chwili myślałem, że to między pokładem a burtami ale po bliższym przyjrzeniu się doszedłem do wniosku, że to raczej pomiędzy blaszką imitującą kable a burtą

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.