Skocz do zawartości

Diorama - Gdzieś w Afryce ...


bloodmanpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu wziąłem się za konkretną robotę. "Warsztatuję" zestawik Revell'a 03150 ( Sd. Kfz. 11, PAK 40 & AFRIKAKORPS).

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jak dokończyć zawartą w zestawie podstawę pod dioramkę ? Kamyczki są fabryczne to "po bokach", ja dodałem to co jest "po środku" - okruszki z prince polo odpowiednio spreparowane.

2. Jak pomalować te mury żeby były bardziej wiarygodne ?

3. Co dodać na tą diorameczkę jeszcze ? Poza tymi 2ma pojazdami. Figurek mam 50siąt w tym zestawie ale kompletnie nie wiem jak je pomalować ... Są tak malutkie ... Posiada ktoś jakieś zdj. pojazdów tych i / lub piechoty Afrika Korps ?

4. Jak zrobić jakieś "zaczątki" trawki, krzewów czy czegoś ?

 

Parę zdjęć podstawki:

 

diotg7.jpg

 

Zacząłem od podstawki - jakoś tak wyszło ... Chciałbym ją ładnie wykonać, w międzyczasie kleję resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okruszki z prince polo odpowiednio spreparowane.

A czym się objawia ich spreparowanie...? Czemu używasz jedzenia na dioramie...? Chcesz żeby Ci to myszy zjadły?

 

Ad. 2 Myślę, że możesz "domalować" jakieś cegły, a na drodze może być tynk.

 

Ad. 3 Dodać możesz oczywiście figurki które wprowadzą "życie" do scenki. Co do ich malowania to Ci nie pomogę, bo nie miałem z tym styczności. Szukaj na forum (opcja szukaj), próbuj zdawać różne pytania na pewno coś znajdziesz!

 

Ad. 4 Problem trawki - poczytaj inne warsztaty, zobaczysz wtedy jak robią to inni Forumowicze. Coś Ci do gustu na pewno przypadnie

 

Pozostaje mi życzyć Ci powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... w lecie to najlepiej z wędliną na dioramie coś pokombinować. Albo z mięsem. Szybko pojawi się sporo nowych figurek wtedy. Ruchomych nawet

To żart oczywiście. Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać

A co do dioramy - przede wszystkim spraw, żeby była matowa, a nie błyszcząca. Mat nada jej realizmu. W Afryce wszystko jest pokryte kurzem piaskowym lub piaskiem, a te, jak wiesz są matowe (no, chyba, że popada, ale to raczej rzadko). Pokryj ją jakimś bezbarwnym lakierem matowym. Wnioskuję, że nie posiadasz aerografu jeszcze, zatem najlepsza będzie farba w sprayu. Ale nie kupuj stricte modelarskiej, tylko najlepiej matowy werniks do farb akrylowych sprzedawany w sklepach dla plastyków. Jest baaaaardzo mocno matowy, a do tego jest go kilkakrotnie więcej niż sprayu np. Humbrola, Tamiyi czy Gunze. A kosztuje tyle samo lub mniej.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okruszki z prince polo odpowiednio spreparowane.

 

Ehhh... w lecie to najlepiej z wędliną na dioramie coś pokombinować. Albo z mięsem. Szybko pojawi się sporo nowych figurek wtedy. Ruchomych nawet

 

:]

 

Sypnij na to piachem, sodą, pieprzem, ale skończ z okruszkami po ciastkach, bo ani to wygląda, ani praktyczne(byś zszamał zamiast marnować na dioramy)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byś zszamał zamiast marnować na dioramy

albo przynajmniej jakimś wiewiórkom czy innym hipopotamom dał

wybierz sie za miasto (chyba że masz taką sytuacje co ja czyli za miasto masz za oknem ) i pozbieraj takiego drobnego pyłu z wiejskich dróg, ja go uzyłem do mojej podstawki do ZSU, jak chcesz zobaczyć to link masz w podpisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do zdania kolegi szlachcika. Z tą dioramą w ogóle coś nie tego. Ta "wrona" nad wrotami jest jak sen zboczonego neonazisty i nijak się ma do północnej afryki. Nie obraź się ale moim zdaniem sam produkt jest mocno kontrowersyjny. Na pewno cokolwiek sam zrobisz z gipsu lub modeliny na podstawie zdjęć będzie o niebo lepsze.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże (droga) posmaruj wikolem rozrobionym po trochu z wodą i obsyp pisakiem, najlepiej znad morza, a jak nie masz, to przez sitko taki z piaskownicy przepuść, tynk pomaluj na piaskowy, cegły nie wiem jakim, zapuść jakiś wash, daj jakąś skromną roślinność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kurzu i błota ...

 

 

Jak wygląda to błoto ? [ nie chciałem zakładać nowego topicu, więc podpinam się pod ten]

 

blotoug1.jpg

 

Sorki za zdj, komórką robione.

 

Aaaa - byłbym zapomniał - błoto jest ze szpachli i jakiś tam okruszastych dodatków. I farby ofc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że ta podstawka-diorama nie ma nic wspólnego z Afryką, zwłaszcza Afryką. Jeśli idzie o błoto. Zdjęcia nie najlepsze, ale widać mimo to, że błoto też średnie. Po pierwsze samego zasadniczego błota nie rób ze szpachli, bo jest za gęsta w większości przypadków. Błoto ze szpachli może być co najwyżej na spore płaskie powierzchnie (wanna czołgu etc.). Jak dobrze ubłocić układ jezdny napewno jest w tajnikach modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bloodmanpl A jesteś z tego błotka zadowolony? Wygląda trochę jak zwęglona guma... Tak sobie myślę (też jestem bardzo początkującym - jeden model gotowy + teraz drugi na warsztacie), nie było by lepiej skleić jeden model nie za szybko, posiłkując się fotkami, bez błota, jakieś próby wash'u. Ale priorytetem wg mnie powinna być nauka malowania pędzelkiem, cholernie trudna sztuka swoją drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.