Skocz do zawartości

BT-7 wz.1937 - 1/72 UniModels


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Na warsztat trafił BT-7 wz.1937 - 1/72 UniModels, miała to być wersja z reflektorami, ale jak się okazało nie ma ich na stanie.

 

bt7polska4.jpg

 

BeTek będzie z okresu ataku na Polskę.

 

bt7polska2.JPG

 

Na pierwszy ogień poszła wieża.

 

Wieża cz.1

 

bt7polska6.jpg

 

bt7polska9.jpg

 

bt7polska10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozwolę sobie nieskromnie zaśmiecić ci wątek linkiem do moich wypocin:

 

viewtopic.php?t=7782&highlight=bt7

 

Opisałem tam mniej więcej to co może być przydatne przy pracy nad tym modelem. Może się coś z tego ci się przyda.

Życzę miłej zabawy przy budowie

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem kupić lufę, ale sorry, ani na dworcu centralnym, ani w tym Jadarze nie było, zamówiłem na centralnym, mam dostać maila. Co do reszty blaszek, to .. cena mnie powaliła, 45 zeta w Jadarze i na dodatek nie było. Powiem szczerze, że centralny jest super.

 

ps. popraw zdjęcie finałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie chwila czasu i wieża zrobiona, pozostało tylko doszlifowanie i do polerowanie. Wszystko dorabiałem własnoręcznie, poza lufą oczywiście.

 

bt7polska11.jpg

 

bt7polska12.jpg

 

bt7polska13.jpg

 

bt7polska14.jpg

 

bt7polska15.jpg

 

Przy ocenianiu proszę wziąć pod uwagę, że to jest skala 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stała się tragedia, właz zalał się klejem, ale mam nadzieję, że jakoś wyjdę z tego.

 

PS. Ciężko idzie, samem problemy, jeszcze dużo wody upłynie nim będzie mi się wszystko udawało, ale nauka nie idzie w las.

 

bt7polska24.jpg

 

Dorobione poręcze i uchwyt do klapy

 

bt7polska25.jpg

 

Po pierwszym malowaniu (pędzelek)

 

więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamuflażu, to będę się starał, aby wyszedł jak najlepiej. Farby są już przygotowane.

Ma być taki, dobrze, że na każdym czołgu są one inaczej malowane, a nie identycznie.

 

bt7polska2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, maluję farbami akrylowymi Model Master, Pactra i Agama. Za rozcieńczalnik robi mi woda. Bardzo ważne jest wymieszanie farby i odpowiednia proporcja, np. na pięć kropel farby daję jedną-dwie krople wody i bardzo dokładnie mieszam. Trzeba zwrócić uwagę na gęstość farby, mimo, że ten sam producent, są różnice.

 

Update: gąski pomalowane, kolor jest bardziej stalowy, czyli lekko grafitowy.

 

bt7polska28.jpg

 

Rury wydechowe, mam zamiar przerobić z plastikowych na metalowe, a dokładnie wykonać je z blaszki takiej samej jak elementy foto trawione, a następnie podgrzać tak aby nabrały kolorystyki wypalonych.

 

więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było łączenie i to na 100%, ale nie tak widoczne, góra była lekko spaczona i za cholerę nie mogłem docisnąć, niepotrzebne są odlewy na wierzchu, strasznie przeszkadzają, można by było zaszpachlować, anie nie wiem czy dałbym radę później wydłubać nadwyżkę.

 

bt7polska16.jpg

 

bt7polska17.jpg

 

bt7polska19.jpg

 

bt7polska20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Andrzej LK (chyba on?) radził komuś na tym forum użycie budowlanej szpachlówki akrylowej. Nadmiar można ściągnąć mokrą szmatką bo zanim zaschnie rozpuszcza się w wodzie. Sam jeszcze nie próbowałem ale nabyłem specyfik dla wypróbowania. Powinno nawet na farbę złapać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować można też szpachlówkę akrylową do drewna. Tania , dużo , świetnie się nakłada. Szybko schnie i dobrze się szlifuje. Pierwszą warstwę farby mi wypiła. Dlatego zagruntowałem i wszystko jest. Ok. Ceną bije na głowę Tamki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź. Na chwilę obecną idzie tragicznie, malowanie kamo pędzelkiem to MORDĘGA - za mało pije chyba.

 

Prośba, poproszę o dobrą receptę na błotko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba, poproszę o dobrą receptę na błotko.

woda,ziemia z budowy(np glinka), nieco gipsu, szczypta piasku dla faktury, barwnik w postaci startej pasteli, pigmentów bądź tempery - wodorozcieńczalne.

Przepisów na błoto jest tyle, ilu modelarzy, ponownie odsyłam do google, a i tu na forum są TONY błota;)

Niezła szpachla - squadron/czerwona - perfidnie szybko schnie, co dla mnie akurat ma duże znaczenie...bo ja szybko lubię( i bez 2 znaczności proszę ! )

Świetnie sie także obrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory robiłem błotko mieszając szpachlę (Italeri) z odpowiednimi kolorami farb, czasami dodawałem pigmentu (sand). Mam sporo pasteli, ale jeszcze ich nie używałem, rozcieńczałem to wachą lub white spiritem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.