Skocz do zawartości

BTR-152 K 1/72 ICM


kermit zaba

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już zauważyłem wcześniej, ohy i ahy znikną po położeniu lakieru... Faktura przypomina papier ścierny, to boli mnie najbardziej, a spawy wyszły dziwnie. Do tego muszę wyprostować uchwyty bo wyglądają nienaturalnie.

 

96472440bn3.th.jpg 41757741fh4.th.jpg 54337437pu7.th.jpg

Radźcie Koledzy, bo mi ręce opadły, a szkoda mi znowu wrzucać to do kreta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zauważyłem wcześniej, ohy i ahy znikną po położeniu lakieru... Faktura przypomina papier ścierny, to boli mnie najbardziej, a spawy wyszły dziwnie. Do tego muszę wyprostować uchwyty bo wyglądają nienaturalnie.

 

Radźcie Koledzy, bo mi ręce opadły, a szkoda mi znowu wrzucać to do kreta...

 

No jest trochę paprochów ale ja bym poszdł dalej: sido + wash i zobaczył jak to będzie wyglądać wtedy. Może co większe grudki po prostu zeskrobać?

Spawy moim zdaniem OK. One dopiero zaczną wyglądać po wash-u.

 

Tył: czemu nie zrobiłeś nowej łopaty? Jak już siedziałeś nad tymi cudnymi osłonami reflektorów warto było i to pomęczyć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura przypomina papier ścierny, to boli mnie najbardziej, a spawy wyszły dziwnie. Do tego muszę wyprostować uchwyty bo wyglądają nienaturalnie.

 

Jaką farbą malowałeś? Jak psikałem Humbrolem przy około 2Atm to robił mi się straszny baranek. A może to kwestia plastiku?

Na fotach wygląda fajnie.

Co do uchwytów to widzę 2 krzywe. Ja bym spróbował naprostować 1 z nich. Jak popatrzysz na wozy w jednostkach (ja myślę o USArmy) to nieraz widać pogięte uchwyty itp. Dawaj do przodu i obyś nie przesadził z odrapkami (nie lubię tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sido + wash i zobaczył jak to będzie wyglądać wtedy

Niestety chyba wiem co wyjdzie, bo podobnie miałem na Fuchsu. Sido wniknęło w fakturę farby, nie dało rady jej wyrównać. Może w niektórych miejscach przeszlifuję filcem, albo czymś podobnym.

 

Jaką farbą malowałeś? Jak psikałem Humbrolem przy około 2Atm to robił mi się straszny baranek.

Ja też na zegarze miałem 2Atm, a malowane było emalią MM. Może to kwestia za dużego ciśnienia?

Dzięki za rady i uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką farbą malowałeś? Jak psikałem Humbrolem przy około 2Atm to robił mi się straszny baranek.

Ja też na zegarze miałem 2Atm, a malowane było emalią MM. Może to kwestia za dużego ciśnienia?

Dzięki za rady i uwagi

 

Ja teraz maluję MM i przy większym ciśnieniu bo mam nową dmuchawkę i raczej jest gładziutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz maluję MM i przy większym ciśnieniu bo mam nową dmuchawkę Smile i raczej jest gładziutko.

To ja już nie wiem... Metoda prób i błędów tylko zostaje, no chyba, że się jakiś spec od aero wypowie.

Przeszlifowałem go koszulką bawełnianą, jest o wiele lepiej, niestety straciłem jeden uchwyt na burcie i obydwa na masce...

 

Tył: czemu nie zrobiłeś nowej łopaty? Jak już siedziałeś nad tymi cudnymi osłonami reflektorów warto było i to pomęczyć.

Łopata zestawowa w pełni mnie satysfakcjonuje Nie wygląda źle, myślę, że zdrapywanie jej i robienie nowej tylko dla satysfakcji mija się z celem.

Bawimy się dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baranek w emaliach robił mi się od złego rozcieńczalnika: farba wysychała (gęstniała) w locie. Obecnie używam rozcieńczalnika (nie rozpuszczalnika - to ważne) uniwersalnego do emalii (emalii ftalowych) z marketu.

Ewentualnie można podczas rozrabiania farby dolać kilka kropel terpentyny - działa jak retarder dla akryli: przedłuża czas schnięcia farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filon a czy mówimy o terpentynie balsamicznej? Do emalii używam rozcieńczalnika Wamodu, który wydaje mi się bardzo lotny.

Baranek powstaje albo przez za wysokie ciśnienie, albo przez farbę, która schnie w locie. Coś muszę wykombinować, bo szkoda tej całej roboty zalewać badziewną powłoką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ciąg dalszy. Dół bloku silnika pomalowany gęstą farbą, po przetarciu metalizerem będzie wyglądać bardziej naturalnie.

 

79392160.th.jpg 38882581.th.jpg 85725116.th.jpg

 

A teraz pytanie: jak wygląda układ wydechowy w tym transporterze? bo to ślepe zakończenie rury nie wygląda zbyt finezyjnie...

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podoba mi się. Ładnie wyszło malowanie a te siatki na reflektorach dodają smaczku. Pozostaje czekać na ciąg dalszy bo jak myślę nastepnym smaczkiem będą koła. Czy dasz jakieś bambetle na górę?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siatki na reflektory to moje oczko w głowie (tak samo jak hak, lina wyciągarki, spawy, przekładnia kierownicza....... ). Nie będę na niego wrzucać żadnych gratów, będzie cieszyć oczy czystą linią transportera

Nie doczekałem się pomocy co do wydechu, więc pojechałem do Warszawowa, wczołgałem się pod BTRa i obejrzałem wszystko dokładnie. A tam powyginana rura, obejmka, śrubka, nakrętka, zagięty płaskownik i dziwnie patrząca ochrona .

Po powrocie wyczarowałem coś takiego:

 

59403091.th.jpg

 

Ale po złożeniu okazało się, że jest kolizja z kołem, więc poprowadziłem rurę inaczej:

 

57221447.th.jpg

 

I teraz całość wygląda tak:

 

88571514.th.jpg

 

Jak widać kalki ładnie siadły, sido wyschło, trzeba złapać się za washa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem do Warszawowa, wczołgałem się pod BTRa i obejrzałem wszystko dokładnie.

 

No i patrz jakich poświęceń modelarstwo wymaga. Młodzi! Bierzcie przykład!

 

Pięknie to wszystko wygląda nie ma co.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee, takie poświęcenia to czysta przyjemność

Zabrałem się za kurzenie. Na początku myślałem, że trochę przegiąłem, ale później wyjrzałem za okno i stwierdziłem, że mój samochód nie wygląda dużo lepiej. A jest jak najbardziej cywilny i anty-poligonowy

 

32684653.th.jpg 17914341.th.jpg 34564416.th.jpg

73090049.th.jpg 74004031.th.jpg

 

Niestety foty nie oddają całego uroku. Myślę, że dopiero przy dziennym świetle zacznie to jakoś wyglądać. Czas na kółka i resztę podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.