Skocz do zawartości

Pierwsze kroki ;]


evrel

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać! Tworzycie naprawdę świetne forum na którym jest miła atmosfera i każdy chętnie dzieli się doświadczeniem. Jak w temacie, w modelarstwie dopiero raczkuje. Chciałbym składać samochody w skali 1/24. Przeczytałem wiele poradników i na początek zdecydowałem się na zakup (dopiero zdecydowałem - jeszcze nie kupiłem ;]) w sklepie www.modelcentrum.pl takiego oto zestawu:

-Tamiya extra thin cement

-Tamiya putty basic type

-tasma masukjaca tamiya 6mm

-pedzle italieri

 

pierwszym modelem będzie prawdopodobnie Honda Civic EK-9. I tu pojawia się kilka pytań:

- Czy akrylami Gunze dobrze się maluje (czy dobrze kryją, jak się rozprowadzają, czy rozcieńczać itp.)

- Czym malować światła tylne (Gunze Clear orange + akrylowa czerwona?)

- I w końcu to czego obawiam się najbardziej, mianowicie malowanie bazy. Zdecydowałbym się na spray firmowany przez Tamiye, jednakże w dziedzinie podkładów i lakierów bezbarwnych nie wiem co zrobić ;/.

 

Proszę o odpowiedź na moje pytania, i ew. doradzenie co jeszcze kupić (mój budżet jest niestety ograniczony).

 

PS. Poproszono mnie o zapytanie jaki model z okrętów w skali 1/350 jest dobry na początek + zestaw materiałów. Jeżeli ktoś mógłby zrobić taki spis elementów byłbym bardzo wdzięczny (tu tez niestety budżet ograniczony)

 

Przepraszam za literówki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby Gunze pod pedzel sie niestety nie nadaja. Jezeli chcesz uzyskac ladne powloki lakiernicze, a jednoczesnie nie chcesz inwestowac w aerograf, pomysl o farbach w spray uzywanych do lakierowania samochodow. Wszelkiego rodzaju Motipy, Duplicolory i inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evrel Witaj

 

Do malowania kasty samochodu abslutnie nie używaj pędzla tak jak wspomniał Majek pomaluj sprajem jesli chodzi o podkład to tez możesz zastosować spray np jasnoszary albo biały podkładowy jesli chodzi o kolor to na początek proponowałbym jakiś ciemny dużo łatwiej jest pomalować sprajem na niebiesko niz żółto albo czerwono srebrny też odradzam lubi zacieki robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn akrylami + pędzel chciałbym malować wnętrze + podwozie, a nadwozie sprayami.

 

Do malowania kasty samochodu abslutnie nie używaj pędzla

 

Hmm... co to jest kasta samochodu? ;)

 

Spray podkładowy: jaką firme polecacie?

Farby do wnętrza: rozumiem że Gunze odpada, jakie możecie doradzić, może akryle Tamiya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem raczej nazwy "nadwozie, "body" ;}. Człowiek uczy się całe życie hehe . Tak więc kaste chciałem malować sprayem co zresztą pisze w moim pierwszym poście ;].

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu się kolega uparł na akryle? że ładnie pachną ? To prawda... ale pod pędzel jakoś wolę emalie np. ModelMastera.

Ale podoba mi się podejście... najpierw dowiedzieć się co i jak...a potem dopiero do dzieła

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu się kolega uparł na akryle?

Tak jak powiedziałem dopiero zaczynam przygode z modelarstwem. Chętnie wysłucham (raczej wyczytam ;]) wszystkie propozycje, i ew. skoryguje listę zakupów. Wstępnie wybrałem akryle, ot tak, może po części przez zapach, i łatwość w doprowadzeniu pędzla do czystości. Jutro chciałbym złożyć zamówienie:

- -Tamiya extra thin cement

- Tamiya putty basic type

- tasma masukjaca tamiya 6mm

- pedzle italieri

- Honda Civic Type R EK-9 Fujimi 1/24

+ farby (najprawdopodobniej Tamiya w sprayu kolor Mica blue, farby do wnętrza i podkład)

 

I znów kilka pytań (niektóre pewnie głupie - cóż, zaryzykuje :P):

- na ile modeli 1/24 wystarcza "Tamiya extra thin cement" (tak mniej wiecej)

- czy to jest podkład w sprayu: http://www.modelcentrum.pl/go/_info/?id=12325 ? i czy nie będzie problemów z nałożeniem na niego sprayu Tamiya (czytałem że lubią się gryźć z niektórymi)

- skoro malować emaliami wnętrze - to jakiej firmy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj te tematy:

viewtopic.php?t=5514

viewtopic.php?t=5740

a rozjaśni się. Absolutnie konieczne sprzęty: nożyk, skalpel z różnymi ostrzami, pilniki - płaski gruby, płaski drobny, iglaki, pęsety - mniejsza, większa, pędzle - płaski większy, okrągłe średni, mały, retuszerski 0, 00, rozcieńczalnik wamodu, farby , jakieś cążki do wycinania z ramek, taśma maskująca, listki po lekarstwach do rozrabiania farby. To konieczne minimum. I lepiej inwestować w warsztat.

 

Czytaj dział "Tajniki..." a sporo się dowiesz.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.