Skocz do zawartości

Flak 38 PzKpfw 38 (t) 1/35 Tristar


MichalSz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowym użytkowaniem na tym forum, a oto mój ostatni projekcik.

Model z pełnym wnętrzem firmy Tristar jakość wyprasek wg mnie bardzo dobra. w załączniku parę fotek.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1aa152d7dac88ee.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b3083ea0d0d55ddb.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1d5394b8a04d3f1.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8b6f4feed5edd1a.html

 

PS czekam na wasze uwagi i komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W fotosiku jest takie cos jak wejdziesz w MOJE ZDJECIA w prawym dolnym rogu tam gzie jest opis do zdjęcia POBIERZ POZOSTAŁE KODY i tam wybierasz jak chcesz żeby wyglądało zdjęcie kopiujesz link i wklejasz do postu

1. Moje zdjęcia 9fb279ed74f4d270m.jpg

2. Pobierz pozostełe kody 07521f6dcffd846am.jpg

3. wybierasz który kolwiek link i wklejasz w poście d10ea977bc2e6d93m.jpg

Powodzienia i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oglądalem wypraski do modelu Panzer 38(t) Ausf. B faktycznie niektóre elementy się powtarzają (koła, zawieszenie, boki wanny i gąski) wg mnie jakość wyprasek jest taka sama. Model się przyjemnie klei jak do tej pory wszystko jest dobrze spasowane, zobaczymy jak będzie później. Zostało mi jeszce działo i obudowa działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żeś się kopsnął z kolorem poduszki na wewnętrznej powierzchni prawej płyty wanny - koło siedzenia kierowcy. Ona raczej powinna mieć kolor skóry, a nie biały.

 

Widzę, że jakościowo to już zupełnie inna bajka niż "Gepardopodobny" Alan (oj, ciężko się z nim walczyło), chociaż szkoda, że "spudła" robiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga co do FLAK-a. Widzę, że Tristar daje póżną wersję produkcyjną (charakterystyczne pokrętła i odlewane obudowy mechanizmów przekładni). Na fotkach z BMM widać jednak, że Gepardy uzbrajali głównie we FLAK-i wczesnej wersji produkcyjnej (te z "gładkimi" obudowami). Chociaż któryś egzemplarz miał zamontowaną późną 38-kę. Odsyłam do fajnego walkaround'u z BMM w opracowaniu "Flakpanzer" Militariów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spieprzyłeś mocowanie głównych osłon FLAK-a, tzn. blaszki są OK, ale musisz usunąć z pręta plastikowego na dole te "zgrubienia" (bo to pseudoimitacje mocowań, tych, które masz poprzyklejane obok z blaszek). W sytuacji, gdy używasz blaszek, musisz przedtem spiłować co trzeba z części oryginalnych. Czyżby w instrukcji Parta nie było to pokazane?

 

P.S. Jak dostanę weny, to może Ci wrzucę w wątek kilka fotek wnętrza. Przy takiej waloryzacji, wskazane by było dorobienie instalacji elektrycznej do podświetlania celownika FLAK-a oraz zasilania radiostacji, mocowania siedziska po prawej stronie przedziału bjowego (z przodu) etc.

 

P.S. 2 Idziesz jak burza - ja na Twoim etapie prac byłem po półrocznej walce (ale model nie ma wnętrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, a odnośnie Parta nie jest to pokazane pominęli wrysowania pręta. Jak masz jakieś fotki to super ja przyzna się szczerze mam tylko monografie p J. Ledwoch. Na zdjęciach celownik i osłony są zdemontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po długiej przerwie

Ostatnio troche pchnalem prace nad modelem, mozna powiedziec ze juz prawie koniec

oto kilka fotek

dc9d636a6f6743ccmed.jpg

2ec9aa567c471612med.jpg

7825486ebfdcdb94med.jpg

7f7a106fd4bc25efmed.jpg

 

Oczywiscie jezeli ktos z Was cos zauwazy co mi umknelo to bardzo licze na jego pomoc i rade

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten przewód miałem na myśli. Chodzi mi o rurkę, która była punktowo przyspawana bezpośrednio nad położonym w poziomie kątowniczkiem konstrukcyjnym, łączącym dolną i "środkową" płytę lewej części nadbudówki przedziału bojowego. Ta rurka kończyła się zaraz przed "puszką rozdzielczą", którą okablowałeś. Wychodziły z niej 2 przewody. Na lewym końcu tej rurko - osłonki była zaś mała prostokątna obudowa z przełącznikiem (ten element znajdował się zaraz obok składanego lewego fotela montowanego w pobliżu lewego tylnego narożnika przedziału bojowego).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.