Skocz do zawartości

Radar Patriot MPQ-53 - Arii - 1:48


Chudziutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Konkurs oficjalnie rozpoczęty więc startujemy

 

W konkursie postanowiłem wystartować tylko z naczepą z radarem natomiast sam ciągnik idzie w zapomnienie ponieważ zupełnie nie pasuje do mojej koncepcji

 

Inbox tego zestawu można zobaczyć Tutaj

A to na dowód tego, że model jest w stanie nienaruszonym( oprócz jednej części która się wyłamała):

100_5064.jpg

Oraz inbox zestawów waloryzacyjnych

100_5066.jpg

 

Jak widać producent nie serwuje mi żadnych rewelacji więc czeka mnie dużo pracy żeby z tego modelu "wystrugać" takie coś:

 

AN-MPQ-53G.jpg

ds_patriot_nl_05.jpg

ds_patriot_nl_06-1.jpg

img_39_13081_2-1.jpg

img_39_13081_3-1.jpg

img4231.jpg

 

Pierwsze fotki z budowy już niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało zacząłem budowę. Przy wycinaniu pierwszej części z ramki od razu skojarzyło mi się opakowanie od CD a dokładniej jego przezroczysta część z tego względu, że plastik z jakiego jest wykonany ten model jest identyczny w obróbce jak opakowanie CD czyli twardy i łatwo pęka.

Na pierwszy ogień poszedł radar który jest najlepiej odwzorowanym elementem całego modelu. Oczywiście nie obyło się bez pewnych poprawek:

 

Tak to wygląda w oryginale:

oryg2.jpg

Jak widać górna część jest równa bez żadnego "wcięcia" takiego jak proponuje producent:

radar2.jpg

Więc załatałem ubytek

radar3.jpg

 

Z drugiej strony było trochę gorzej. Tak jest w oryginale:

oryg.jpg

oryg1.jpg

Tak jest w modelu:

radar1.jpg

I efekt godzinnej dłubaniny:

radar.jpg

 

Jeszcze kilka szczegółów wymaga lekkiego "dopieszczenia" ale jak na razie wszystko przebiegało bez większego problemu

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to firma "dała ciała" na całej linii...

Kilka niezgodności z oryginałem:

- drobne szare elementy to sześciokąty natomiast w modelu to kwadraty

- w oryginale są uchwyty natomiast w modelu zagłębienia

- dwa zestawy czujników pod "dużym kołem" powinny mieć taki sam kształt ja trzy na dole - tak jest w oryginale

- w oryginale nity są wypukłe a w modelu wklęsłe

To tyle - na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wybrałem ten model do konkursu- świetne pole do popisu Doskonale zdaję sobie sprawę z tych wszystkich baboli jakie popełnił producent i po dokładnym przeanalizowaniu wyprasek i zdjęć oryginałów stwierdziłem, że poprawienie większości z nich nie będzie stanowiło większego problemu i jak dotąd sprawia mi to nawet niezłą frajdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chyba że tak"

Tak trzymać - nikt nie mówił, że będzie lekko

Ja także uważam, że "radosna twórczość firm" to tylko baza a reszta w naszych rękach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.