Skocz do zawartości

Imperial Guard/Chaos Baneblade - Games Workschop - bez skali


Skoti

Rekomendowane odpowiedzi

Dłuuuugo się zastanawiałem czy przystąpic do konkursu. Nie mam takiego doświadczenia modelarskiego jak wielu z Was. Dopiero kompletuję wszelkie pigmenty, washe, aerografy itp. Ale postanowiłem zaryzykowac. I w ramach tego ryzyka, wybrałem coś co połączy moje dwie pasje - modelarstwo oraz wargamming.

 

Dlatego moim wyborem jest czołg Baneblade. Jedna z największych jednostek pancernych w całym warhammerze.

 

Zamierzam go wykonac w barwach oddziału gwardii imperialnej, która zdradziła imperatora i przeszła na stronę chaosu.

 

Malowanie - cały czas się wacham nad dwoma wariantami - ale co wyjdzie to się zobaczy.

 

Niestety nie będzie tutaj kilkunastu blaszek fototrawionych czy pół tony żywicy oraz gąsienic ogniwkowych.

 

A teraz In-Box:

 

Benek01.jpg

 

Benek02.jpg

 

Benek03.jpg

 

Benek04.jpg

 

Benek05.jpg

 

Benek06.jpg

 

Benek07.jpg

 

Benek08.jpg

 

Benek09.jpg

 

Benek10.jpg

 

Mam nadzieję, że kogoś zainteresuje moja relacja. Nie obiecuję szybkiego tempa, jedynie starania o dobre wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro nie ma skali, to przynajmniej podaj, jakie są wymiary modelu.

 

Jakieś 25 cm długości i 15 cm szerokości. Ze sponsonami szerszy.

 

dokładne rozmiary podam jak skleję bryłę pojazdu.

 

 

 

Oczywiście, że będę go brudził, oddam do młotkowni i zaleję przepracowanym olejem silnikowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wrzucał mutacji bo zdradziecki oddział przechodzi pod dowództwo mojego lorda Legionu Alfa, a ja nie param się magią chaosu. Ale na pewno na znaki imperialne będą naniesione znaki chaosu to samo spotka kalkomanie czy inne oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie kupiłeś któregoś Baneblade'a wzbogaconego przez Forge World (dla osoby mieszkającej na wyspach 30 funciakow nie jest dużym wydatkiem). Stormblade moim zdaniem super wygląda

 

Wiec zasiadam do kibicowania w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus - nie mogę zrobic tej jeżdżacej ambony, bo to pojazd komisarza, wiernego z wiernych . Poza tym to inna wersja, tego robi Forge World i jest z żywicy.

 

Treevil - ten Baneblade to prezent od mojej żony na święta w ubiegłym roku. I pierwsze spotkanie z tak dużym pojazdem made by GW. Zobaczymy jak się go skleja, jak będzie ok, to nabęde następnego już z FW.

 

Rafał - pixel na tym, mój pierwszy model aerografem robiony!!!! Chyba się tego nie podejmę. Już bardziej byłem skłonny do wersji podobnej do Twojego tendra, ten kamo podobny do płomieni - to takie ...... chaosowe i złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, postaram się Was nie zawieśc.

 

dweler - toto kosztowało jakieś 90 euro - modele Games Workschop nie należą do tanich.

 

Nexus - z wielką przyjemnością buduję ten plugawy pojazd.

 

Death for False Emperor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko na swoją kolejkę czekają dwa rhinosy, predator i land raider - wszystko chaosowe. A do małej armii zdrajców będzie chimera i sentinel.

 

Jak na razie mizerne postepy w pracach - zmęczony po robocie jestem i nie chce mi się grzebac w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za posta pod postem, ale ten jest prezentacją pewnego progresu w pracach

 

Dzisiaj sobie posiedziałem trochę. Efekt tych prac, to z grubsza wykonany kadłub. Kilka części jeszcze nie przyklejam, najpierw muszę pomalowac gąsienice, bo one znikają w czeluściach kadłuba.

 

Ale tak oto wygląda główna bryła kadłuba:

 

Benek11.jpg

 

Benek12.jpg

 

Górna płyta kadłuba nie jest jeszcze przyklejona. To dopiero przymiarka.

 

 

Benek13.jpg

 

Tak wygląda wieża oraz sklejone główne działo.

 

 

Benek14.jpg

 

A tutaj różne rzeczy dopiero sklejone.

 

Nie obędzie się bez szpachlowania. Są małe szparki, które zaszpachluję. Tak samo beczki, które sa na zdjęciu. Miałem wymienic na te z zestawu Tamki, ale nie wiem jakiego dokładnie są rozmiaru, dlatego będę szpachlował i szlifował te co są. Ale zestaw beczek i pakunków i tak kupię, bo przydadzą mi się pakunki, trochę go obwieszę róznymi rzeczami. Trzeba się udac na zakupy .

 

No to na razie tyle. W kolejny wolny dzionek znów coś poskłądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub prawie kompletny.

 

Benek15.jpg

 

Do doklejenia zostało dosłownie kilka części, ale najpierw muszę coś pomalowac, bo później będzie duży kłopot.

 

Teraz fotki z czterech stron.

 

Benek16.jpg

 

Benek17.jpg

 

Benek18.jpg

 

Benek19.jpg

 

 

Zanim przykleję dwie klapy muszę pomalowac te szczątkowe wnętrze przedziału silnikowego.

 

Benek21.jpg

 

Teraz czas przybliżyc trochę detali. Wieże działek laserowych, które są na górze sponsonów.

 

Benek22.jpg

 

wieżyczka z dwoma karabinami maszynowymi, która znajduje się na przodzie kadłuba obok mniejszego działa.

 

Benek23.jpg

 

Wieża główna. Tutaj będą jeszcze włazy, ale ze względu na to, że figurki załogi czołgu są wklejane od wewnątrz włazów, muszę pomalowac figurki w pierwszej kolejności.

 

Benek24.jpg

 

No i sponsony z ciężkimi karabinami maszynowymi. Wszystko jest ruchome, karabiny można obracac oraz podnosic do góry lub opuszczac na dół. Całe szczęście, że górna płyta pancerna jest tak dopasowana, że będę mógł ją pomalowac z całą resztą modelu i przykleic na końcu. dzięki temu będę mógł pomalowac ruchomą osłonę karabinów aerografem .

 

Benek25.jpg

 

Benek26.jpg

 

Benek27.jpg

 

 

To na razie tyle. Oczywiście zostało jeszcze trochę szpachlowania i resztki szlifowania łączeń. Teraz czekam na zamówiony zestaw tamiyi z betami do powieszenia na czołgu. No i dostawa aerografu ze sprężarką się opóźni. Sklep wyprzedał wszystko, następna dostawa najwcześniej 8 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwersja na Chaos będzie głownie polegać na malowaniu ??? myślałem ze bardziej go przerobisz

 

zastanów się nad kupnem bitzow (linki są tylko jako przykład)

 

końcówki broni - link

kolce i łańcuchy - link , link

inne dodatki - link , link

 

Patrzę oglądam i chyba niedługo zacznę chcieć wejść w posiadanie takiego...zapowiadają się ciężkie czasy dla portfela

 

Jeśli chcesz kupić Baneblade to (tak jak napisałem w tym temacie) zastanów się nad kupnem któregoś z oferty Forge World. Kosztują o 25 funciakow więcej ale naprawdę warto bo wyglądają super . Jakość żywicy i wykonanie jest na wysokim poziomie (wiem bo mam kilkanaście figurek tej firmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sklejony dopiero jest kadłub, dodatki są w przymierzalni. Bo nie chcę przedobrzyc, tylko dac ze smakiem. Ale nie spodziewaj się konwersji na demoniczny pojazd czy dziadka nurgla. To są tylko zdrajcy nie mutanci. taką mam koncepcję. Ale gwiazdy chaosu, jakieś kolce, czaszki na pewno się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.