Skocz do zawartości

Imperial Guard/Chaos Baneblade - Games Workschop - bez skali


Skoti

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ma być to "traitor guard banblade" to niestety czeka cię sporo pracy.

 

Games workshop wypusciło dodatki do Banblade'a dla chaosu wiec zaopatrzyc trza by było sie w nie.

 

Do usuniecia symbole orła imperium (ale to mozna zastapic płytami z tego dodatku) , tylna kapliczka "Boga Maszyny"

 

Oczywiscie o kolcach, czaszkach itp nie mówiac

 

poszukaj na stronie games workshop i innych forach W40k info bo jest sporo. Nawet w któryms z ostatnich White Dwarfów był ten czołg (bodajze numer z dodatkiem Apocalipse)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

CZas na mały apdejt warsztatowy. Nie za wiele się działo, ale zawsze coś. Tak właściwie to dopiero po świętach nabrałem jakiejkolwiek ochoty na prace modelarskie.

 

Beneblade stracił już imperialne oznaczenia. Przeszedł już kompletnie na stronę chaosu . Zeszlifowałem mniejsze symbole imperialne, a na ich miejsce wkleiłem coś chaosowego. Zobaczycie zaraz na zdjęciach. Większe symbole na burtach postanowiłem zastąpic czymś bardziej wymownym. Jako, że miałem drzwi do transportera Rhino z symbolem Legiony Alpha, więc te drzwi zostały przyspawane przez dzielną załokę czołgu, wspomaganą przez Dark Enginseer'a. Dzięki temu każdy przeciwnik będzie wiedział kto stoi po drugiej stronie pola bitwy . Z przodu "dospawałem" kły od Rhino. Zostały tylko jakieś łańcuchy do dorobienia. Kolcy w większej ilości nie przewiduję, bo mi się nie podobają "płotki" na czołgach. Za to kapliczka "Ducha Maszyny" czeka duża zmiana. Ale to już niebawem.

 

A teraz kilka fotek z postępu prac.

 

Benek28.jpg

 

Widok ogólny na czołg. Jak widac lufa głównej aramty już przyklejona.

 

Benek29.jpg

 

Drzwi z hydrą - symbolem Legionu Alpha. Żywiczny wyrób firmy córki GW - Forge World.

 

Benek30.jpg

 

Spaw, nie najlepszy ale i nie najgorszy

 

Benek31.jpg

 

Błotnik lewy - orzełek już zniknał, są czaszki

 

Benek32.jpg

 

Błotnik prawy - po imperium ślad nie został, wyrosły za to kolce

 

Benek33.jpg

 

"Kły" - Benek będzie zły. Co z tego że krzywo, ma tak byc. Pojazd był przerabiany na szybko.

 

Benek35.jpg

 

Grube spawy, w końcu te kły muszą wytrzymac starcie z jakąś ścianą lub innym pojazdem.

 

Benek34.jpg

 

Tył wieży. Tu też był imperialny symbol. Jak widac został potraktowany szlifierką i zastąpiony gwiazdą chaosu. Te slady zostawię. Ma byc widac, tę zamiane.

 

Benek36.jpg

 

Ciężkie boltery, boltery oraz działa laserowe otrzymały satynową czerń. Później czeka je matalizowanie.

 

Benek37.jpg

 

Załoganci już wybrani. Po lewej imperialny zdrajca. Po prawej nowy dowódca - bardzo zły porucznik.

 

Benek38.jpg

 

Tak wyglądają w swoich włazach. Z włazami problem jest taki, że będe je musiał pomalowac nieprzyklejone. Inaczej nie będę mógł wkleic załogantów.

 

Benek39.jpg

 

Jeden z włazów będzie miał cięzki karabin. Zrobiłem mu ażurowe mocowanie, a co niech ma. Wygląda znacznie lepiej.

 

Do tego w końcu przyjechały moje zakupy w Lucky Models i będę go obwieszał betami.

 

zakupy005.jpg

 

No to na razie tyle. Powoli zbliża się czas malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg fluffu świata warhammera 40k "Duch Maszyny" posiada każde urządzenie i tech-kapłani z Adeptus Mechanicus - gilidi inżynierskiej z Marsa modlą sie / nadzorują by żył - znaczy działał ;]

 

Kapliczka jest - sprzęcior działa - to tak po krótce...

 

A Baneblade - zaczyna sie robić mroczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas na kolejną porcję zdjęc z prac. Pomodelowałem dzisiaj trochę. Skupiłem się na kapliczce. Otóż kapliczka nadal jest kapliczką, tylko bogowie się zmienili

 

Teraz wygląda tak:

 

Benek40.jpg

 

górny rząd - od lewej - głowa eladra, głowa orka

poniżej - od lewej - głowa tyranida, ludzka czaszka

dół - czaszka w hełmie gwardii imperialnej

 

Oto trofea złożone mrocznym bogom.

 

Benek41.jpg

 

główka Space Marina a dokładnie ultramarina trafiła na przedni kolec. Bedzie przestrogą dla kolejnych znienawidzonych ultramarines żeby się nie zbliżali. Mogą skończyc jako kolejne dekoracje.

 

Benek42.jpg

 

Tak wygląda kapliczka bez główek. Poszło całkiem sporo green staffu i trzy wykałaczki. Całośc będzie czarno - czerwono - biała. Kolce, które wyrastają z kapliczki będą w kolorze kości. Znak Chaosu stalowy - Legion Alpha nie uznaje złotego koloru.

 

Benek43.jpg

 

A sam czołg otrzymał pierwsze kolory. Minia na wnętrze przedziału silnikowego oraz bazowy kolor na silnik czy też przekładnię oraz zestaw wentylatorów/chłodnic?? Na to pójdzie wash oraz obicia. Zrobiłem otwieraną jedną klapę techniczną, z drugą jest trochę gorzej ale chyba mam rozwiązanie. Zobaczycie już wkrótce.

 

A teraz pytanie za 100 pkt. Jak zrobic fakturę zardzewiałego tłumika. Nie mam nitro, jedynie zmywacz humbrola. Też się nada?? No i muszę kupic jakiś twardy pędzelek.

 

Czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo na TAK, 3x TAK Mrocznie wygląda...aż mnie bierze na heavy metal A tłumik...z tego co wyczytałem tutaj to rozrobiona z rozcieńczalnikiem szpachla nałożona cienką warstwą na tłumik i dziabanie twardym pędzlem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treevill - główki na łańcuchach będą jeszcze na burtach . Tylko przykleję to dopiero po nałożeniu kamuflarzu. Gdybym to przykleił już teraz malowanie byłoby baaaardzo utrudnione. A łańcuchy znajdą sie na burtach z obu stron za sponsonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podobają mi się te machiny - modelarstwo pozwalające na dużo swobody... szkoda, że takie rozbuchane cenowo te modele są! Czekam na kolejne fotosy, powodzenia w modelarskiem trudzie...

główki na łańcuchach będą jeszcze na burtach Smile

Mmmmmmmm

 

Edit-a :

Szukałem akurat czegoś na squadronie, i przy okazji zobaczyłem, że według tamtejszego przelicznika 28 mm[a tak było tu podane] to skala 1:60 - to tyle w kwestii regulaminowej ;)

I małe pytanie - czy kolorystyka pojazdu musi obracac się wokół ...hmm... "motywu przewodniego", np dominuje czerń lub zieleń w zależności od wyboru armii? Tak pytam, bo pierwszy raz spotkałem się z czymkolwiek związanym z tą dziedziną , jak kolega Jankowski R. motocyklistę skleił, więc raptem parę dni temu i zielony całkiem jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I małe pytanie - czy kolorystyka pojazdu musi obracac się wokół ...hmm... "motywu przewodniego", np dominuje czerń lub zieleń w zależności od wyboru armii? Tak pytam, bo pierwszy raz spotkałem się z czymkolwiek związanym z tą dziedziną , jak kolega Jankowski R. motocyklistę skleił, więc raptem parę dni temu i zielony całkiem jestem

 

według historii i opisów jednostek każda armia posiada swoja kolorystykę np. Imperial Guard - kamuflaże w zależności na jakiej planecie stacjonują , Space Marines - każdy zakon posiada inne kolory lub Chaos - według jakiego boga wyznają.

Ale w tym hobby to gracz decyduje w jakich kolorach pomaluje swoja armie. Malujesz według opisów lub tak jak ci się podoba. Pomalujesz sobie cala armie na wzór armii niemieckiej (tak jak to zrobił Rafał na swoim motorze) i nikt nie ma prawa się o to przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę moderację o przeniesienie tego wątku do warsztatu w dziale rożne. Nie będę w stanie ukończyc modelu w terminie, z powodów rożnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

To jest złe.

Ale mój Baneblade będzie jeszcze żlejszy!

 

Oczywiście jak uda mi się wreszcie na niego uciułac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no najs... grasz Chaosem ?? osobiście myślałem, że temat umarł ale jak tak może dziś zapodam swoją armię to ocenisz.. p.s prócz tego masz jakieś jednostki czy tylko tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to mój temat to sobie pooftpujemy

 

Tak gram chaosem. Mam jakieś 2200 pkt pomalowanej armii. W chwili obecnej robią się choseni. Brakuje mi tylko 4 rhinosów, ale i to się nadrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.