Skocz do zawartości

VW TYPE 2 Pick-Up Truck `67 - Hasegewa - 1:24


M@rcin

Rekomendowane odpowiedzi

hehe fajnie że go robisz pamiętam że jak byłem mały (przedszkole) to jako fan filmów "powrót do przyszłości" gdy tylko widziałem tego VW mówiłem że "jadą Libijczycy" (część pierwsza filmu) XD ehhh... takie wspomnienie

 

 

Dawno się tak nie uśmiałem. Dzięki za dbanie o moje zdrowie psychiczne(bo śmiech jest zdrowy....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak się jest dzieckiem (wtedy) to różne rzeczy się odwala XD

 

M@rcin a jak może masz aero to walnij mu jakieś hipisowskie malowanie "peace and love", "make peace, not war" itp. fajnie by wyglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista sprawa, że trzeba uprościć. Dorób tylko szew z rozciągniętej ramki wzdłuż nagrzewnic. Reszta makiety silnika trzyma się kupy po zmontowaniu silnika do podłogi dorób jeszcze przewody ciepłego powietrza idące do kabiny i zergutnie będzie Bawiłeś się już doborem malowania ? (link do busselecty) Chcesz go zrobić na oryginał czy może wersja California Toy z deską surfingową na pace i plastikową tancerką hula przed szybą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@rcin a jak może masz aero to walnij mu jakieś hipisowskie malowanie "peace and love", "make peace, not war" itp. fajnie by wyglądał

Nie, nie, nie... nic z tych rzeczy! Ma być pełen oryginał, tak jak by wczoraj fabryke opuscił

 

Oczywista sprawa, że trzeba uprościć. Dorób tylko szew z rozciągniętej ramki wzdłuż nagrzewnic. Reszta makiety silnika trzyma się kupy po zmontowaniu silnika do podłogi dorób jeszcze przewody ciepłego powietrza idące do kabiny i zergutnie będzie Bawiłeś się już doborem malowania ? (link do busselecty) Chcesz go zrobić na oryginał czy może wersja California Toy z deską surfingową na pace i plastikową tancerką hula przed szybą ?

 

Odnośnie malowania, to tak jak napisałem wyżej... Pełen oryginał! Kolory to prawdopodobnie bialo-czerwony, ale rozważam jeszcze zielono-biały.

Z tym szwem zobacze jeszcze.

A masz może fote jak te przewody idą, z której strony powinne być.

Byłbym wdzięczny :] No... i może będzie trzeci kefirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... i może będzie trzeci kefirek

Dwa to max ... jeden więcej i zdycham rano zdrowie już nie to co kiedyś:D

 

Przewód idzie na prosto w podłogę. Takie przedłużenie nagrzewnicy w stronę kabiny. Machnij jak możesz fotkę podłogi z przyłożonym na sucho silnikiem to sprawdzimy czy jest sens o tym myśleć. Może być że producent troszeczkę nadmiernie uprościł płaty podłogowe i wtedy szkoda zawracać sobie gitarę. Co do barw nie jestem tego pewien, ale zamiast białego chyba szła kość słoniowa, jednak zaznaczam - nie mam pewności, zresztą może to być odrestaurowany wozik i wtedy kolory to dowolna sprawa. Istotniejsze są chromy. Zderzaki, klamki, kliny uszczelek. To będzie ciekawa zabawa i emblemat przedni, może jakiś ploter tnący ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzaki, klamki, kliny uszczelek. To będzie ciekawa zabawa

 

Mam na to sposób

 

i emblemat przedni, może jakiś ploter tnący ?

 

Spróbuje z taśmami maskującymi lub folią BMF(?) Jak nie to, to sie będe później martwić

 

Machnij jak możesz fotkę podłogi z przyłożonym na sucho silnikiem

Proszę. Całość pryśnięta Mr.Surfacer`em 500

a3e2ad781c4fd123med.jpg

dafab7b659ed6e10med.jpg

 

 

Przygotowanie do malowania podkładem:

Szybka kąpiel w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń...

f6ffa11c21fdfffdmed.jpg

..i przyśpieszony proces suszenia xD

ffab874e0b073ff6med.jpg

 

A tak sie prezentują sie pozostałe częsci gotowe do "gruntowania"

243dbf2cecbe8e7cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś takiego jak na rysunku. W oryginale przypomina to rurę od odkurzacza (kawałek izolacji elektrycznej ciasno owiń cienkim drucikiem), ułożone to jest w takie łagodne S. Kolor oryginału ciemno szary, młotkowy.

 

5ba2e176b7dc7047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullik sie troche zaczerwienił

Po pierwszej warstwie "Super Italian Red"

nowy1iq4.jpg

 

A teraz 2 szybkie pytanka:)

1) Emblemat powienien być chromowany, czy też czerwony

2) "Paka" w środku powinna być w kolorze górnym, czyli białym czy może w czerwonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że znaczek lepiej wygląda w chromie a wnętrze paki często jest kauczukowane czyli w modelu będzie to kolor czarny. Jeśli jednak nie chcesz dodawać czarnego to chyba jednak tak jak dól czyli na czerwono.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany na kolor znaczek świadczy o remoncie lakierniczym w stylu na (cóż tu powinny pojawić się kropki). Oryginalnie znaczek jest wykonany jako chromowany na wysoki połysk odlew mocowany do blach. Wynika z tego że najlepszym rozwiązaniem było by spiłowanie znaczka i wykonania nowego na ploterze (najbardziej przypominało by to oryginał) z jakiejś niezbyt nawet cienkiej foli aluminiowej (przy montażu kominków używa się takiej samoprzylepnej metalizowane folii, była by gites)

Blachę na pace pomaluj na czerwono, a na podłogę wykonaj imitację podłogi z desek (deseczka - odstęp - deseczka)

Jeśli coś z tego zrozumiałeś to niezły jesteś cóż pierwsza w nocy nie dodaje mi weny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a może ten "znaczek" był chromowany wedle życzenia klienta

Bo poszukałem troche i znalazłem kilka zdjęć gdzie wyraźnie jest znaczek nie chromowany :|

Wersje dla ubogich? No nie wiem...

s01.jpg

s01.jpg

s01.jpg

s01.jpg

s01.jpg

s01.jpg

s01.jpg

A tu widać dokładnie, ten sam rocznik, a jeden ma biały, a drugi chromowany.

s01.jpg

 

zdjęcia z http://www.kdf-wagen.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że 4 i 7 to jakieś wersje specjalne, ewentualnie przerabiane samodzielnie i posiadają emblemat w kolorze dołu.

 

Przerabiane auta na prospektach reklamowych Chyba nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie dla kontrastu lepiej by się prezentował znaczek biały. A dla tego ponieważ kasta w tym miejscu ma kolor czerwony i fajne było by po prostu odróżnienie.

 

Jeśli bardzo byś chciał mógłbym ci wykonać znaczek wycinając laserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiane auta na prospektach reklamowych Question Chyba nie...
Czyli teoria wersji pozostaje Ogólnie jestem za czerwonym lub białym znaczkiem. Bo z tego co rozumiem ty chcesz wersję malowania podobną do tej na ostatnim zdjęciu tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że robione były wersje tańsze pozbawione chromowanych dodatków. Taki wół roboczy. Faktycznie Twój pick-up to raczej samochód do "roboty" nie podróży. Co do emblematu zasugerowałem się klasycznym busem. Jutro w pracy sprawdzę w którym roku "zubożono" Garbusa, coś mi świta rok 70, dało by to pogląd w jakim okresie zubożono Ogórka. Jednak pewności nabiorę dopiero jutro kiedy popatrzę do mądrych książek.

Część tych prospektów to wytwór Westfalii, oni robili zabudowy na innych zasadach. Być może mieli też jakiś wpływ na wygląd zewnętrzny pojazdu. Część zdjęć jest czarno-biała i choć sam jestem przekonany że to nie chrom, to jednak pewności niema, zwłaszcza jeśli chodzi o kolor.

Na pierwszej fotce widać chyba ten układ podłogi o którym pisałem (deseczki).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie dla kontrastu lepiej by się prezentował znaczek biały. A dla tego ponieważ kasta w tym miejscu ma kolor czerwony i fajne było by po prostu odróżnienie.

 

Jeśli bardzo byś chciał mógłbym ci wykonać znaczek wycinając laserem.

Dzięki Jak nie poradze sobie z malowaniem, to odezwe sie do Ciebie w tej sprawie...

 

Cytat:

Przerabiane auta na prospektach reklamowych Question Chyba nie...

Czyli teoria wersji pozostaje Ogólnie jestem za czerwonym lub białym znaczkiem. Bo z tego co rozumiem ty chcesz wersję malowania podobną do tej na ostatnim zdjęciu tak?

 

Tak.. Biało-czerwony z czerwonym emblematem Postanowione!

a3b8c7c235c58416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robione były wersje tańsze pozbawione chromowanych dodatków. Taki wół roboczy. Faktycznie Twój pick-up to raczej samochód do "roboty" nie podróży

Tak jest! Czyli narazie będzie czerwony znaczek ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że malowanie było wtedy też tanie... monobarwne ....

Ten programik (Bus selecta) jest niesamowity no nie ?

 

Też to zauważyłem, że malowane były pzeważnie w jeden kolor

A programik jest "the best"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.