Skocz do zawartości

Flatbed - Relacja z budowy (przeróbka)


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Uroczyście ogłaszam wszem i wobec, iż budowę naczepy flatbed uważam za rozpoczętą... Przed chwilą dostałem naczepke i zaczynamy jazde :D:D:D:D:D:D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ustąpie ci miejsca, no wiesz kulturka, ale jestem wysoki więc postoje , albo dostawie kilka krzeseł za praetoriana żeby się nie przemęczał i zaczął robić wkońcu naczepke, więc może pomieścimy się wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota idzie bardzo poooowoliiii...

 

Mimo to musze coś pokazać :]

 

Chyba z godzine ciąłem linijkę z pcv żeby osiągnąć dwa kawałeczki o długości mniej więcej 25 cm...

U tutaj UWAGA!! Moje PIERWSZE starcie ze szpachlówką :D:D

Szczerze powiem, że jestem zaskoczony (mile) działaniem tego cuda

Tak więc zaczęłem przerabiać podłużnice ramy. A że akurat piłem sobie Ice Tea z puszeczki to wpadłem na genialny pomysł, żeby wzmocnienie zrobić z aluminium Przykleiłem jeden kawałek plastiku do drugiego, nakleiłem (cyjanopanem) paski z puszeczki, a potem zaszpachlowałem...

Siedzę sobie i się zastanawiam ile dać utwardzacza... Dałem kropeczke, wymieszałem i nałożyłem... Minęła minutka a tu nic :| Cały czas ta sama konsystencja... Pomyślałem "poczekam z 15 i jak nic się nie stanie, to dodam jeszcze utwardzacza...". Idę do kuchni po herbatkę, wracam i przez przypadek dotknąłem zaszpachlowane miejsce. JA PIERDZIU CZY MI SIĘ COŚ STAŁO?? Dotykam jeszcze raz, a tu szpachla twarda jak kamień :D:D

 

No koniec już bo zamulam...

 

9a0d1d40bf56901f.jpg

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novlolka uni... Jest bardzo dobra...

 

A tymczasem przedstawiam zdjęcia podłużnic z zamontowanymi resorami.

Wczoraj wszystko wyszlifowałem i pomalowałem, no i efekt jak dla mnie jest zadowalający. Co prawda nie jest to niebo, bo szpachla jest w dość trudno dostępnych miejscach i nie miałem do niej dostępu. Zresztą sami oceńcie :

 

cb980d8f52421dca.jpg

 

1ab261e4a28dd5bb.jpg

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że prace idą bardzo powoli, ale z mojego punktu widzenia i z fotek wynika, że wyszło ci to nawet dobrze. Ale może się mylę, więc najlepiej jak wypowiedzą sie bardziej doświadczoni modelarze, np. Tornado. Ale oby tak dalej .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej długości zrobiłeś podłużnice ramy wygladają na dosć krótkie, tak jakby miały to być końcowe kawałki pod wózek. Jeżei tak, to mogłeś najpierw dokleić reszte podłużnic, zaszachlować i dopiero pomalować. Rama w flatbedach jest na całej długości naczepy, masz kilka fotek:

 

66fde2e5af972573.jpg

3d5806bb018519fc.jpg

d3f93650cd3de144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłużnice mają po 32 cm każda... W planach miałem takie na całą długość, ale niestety koleś, od którego miałem kupić PCV-ke się nie odzywa :( Nie wiem, ale może dokleję pozostałe fragmenty... Zależy to tylko i wyłącznie od surowca.

 

Póki co skleiłem już podłużnice ze sobą i robię ośki ...

e41ef86ae62c2233.jpg

 

1d9bbd3683829161.jpg

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że post pod postem....

 

Zrobiłem już zawieszenie i zabieram się za malowanie kół...

 

c89c460f072a2ec9.jpg

 

 

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dowiedziałem się, że z superglue i kartonu można zrobić plastik :D:D Jak to możliwe?? Ano normalnie. Ktoś opisał to w swoim poradniku. Ja z tego skorzystałem i dorobiłem resztę ramy :D:D tak "ztuningowany" karton można o wiele łatwiej szlifować, ciąć itd. Teraz schnie szpachla, ale już dzisiaj około 22 powinniście zobaczyć gotową ramę razem z zawieszeniem i kołami :D:D

 

Myślę, że już w poniedziałek w porywach wiatru naczepa może być ukończona ....

 

Niedługo będą fotki

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Ci to idzie powodzenia dalej

 

P.S

Wie ktoś może czy jak wrzucę jakieś 24 godziny temu malowane części ( nie które jeszcze nawet dobrze nie wyschły odpiszcie ! ) do rozpuszczalnika a później do wody z płynem do mycia naczyć to czy zejdzie farba ? POMOCY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Ci to idzie powodzenia dalej

 

P.S

Wie ktoś może czy jak wrzucę jakieś 24 godziny temu malowane części ( nie które jeszcze nawet dobrze nie wyschły odpiszcie ! ) do rozpuszczalnika a później do wody z płynem do mycia naczyć to czy zejdzie farba ? POMOCY !

 

Poczytaj sobie w dziale Modele - Jak to zrobić i pokazać ?, napewno znajdziesz tam odpowiedź na swój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No!

Rama jest gotowa... Jeszcze tylko zostało malowanie...

Mam tylko pytanie... Aby zachować w miarę kolorystykię zestawu, mam zamiar pomalować pokład naczepy na kolor Metallic Dream Blue (taki jak na ciągniku). Co o tym myślicie??

 

Andrzeju, czy spotkałeś się kiedyś z czymś takim?

 

Narazie daje fotki ciągnika (kolor) oraz tego co dziś zrobiłem.

 

a5db6179f5d15623.jpg

 

75ec357d4283ef8f.jpg

 

7177a14a7447f0d1.jpg

 

c51616d078a09f3d.jpg

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramę zbudowałeś na podstawie jakichś planów Na ramie przydałoby się trochę poprzeczek pod podłogę i plytę, ktra nachodzi na siodło ciagnika. Co do malowania podłogi to doradzam raczej wykonanie z forniru podłogi imitującej deski, coś podbnego do mojej naczepy.

 

19c35707f60f0bc6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość robię na podstawie tej naczepy:

 

69b159a96e03e493.jpg

 

Tylko że czarne zawieszenie i podoga srebrna. Nie ma ona tych poprzeczek, a sprawdzałem, bo sam się nad tym zastanawiałem. A pokład mogę zrobić następującymi kolorami (tylko takie mam, a jestem spłukany, więc odpada kupowanie):

-czarny mat

-czarny gloss

-indygo niebieski

-czerwony gloss

-biały gloss

 

Ewentualnie mam sklejkę i z niej może dałoby radę coś zrobić, ale i tak nie mam czym wyciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Nie mogłem już usiedzieć i zrobiłem przymiarkę. Nie jest jeszcze czad, ale to jest nie ukończone. Druga fotka to juz po przeróbce i dodaniu paru bajerów...

 

Oceniajcie sami....

 

4fe3201b3b208d13.jpg

 

9c71d9f49ae83a0e.jpg

 

Zaznaczam, że naczepa jest nie ukończona.

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama powinna być w kształcie odwróconej litery T, dodaj jeszcze obramowanie podłogi i będzie git.

 

Nie widać tego na zdjęciu, ale rama ma taki kształt. Obramowanie podłogi już robię, a do tego będzie podłoga imitująca drewnopodobne cuś.

A tak przy okazji parę nowych zdjęć specjalnie dla Marcina Jakość jest kiepska, bo nie do końca się przyłożyłem i robiłem je "z powietrza" (końcówka baterii) oprócz jednego, które przedstawia sam ciągnik. Według mnie jest ono cudne

 

0c389a568d36f016.jpg

 

To jest to :

bb2c3a5f05dde58c.jpg

 

65af38b2eee77e87.jpg

 

b824f8aba31c6d51.jpg

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian spotkamy się kiedyś i wtedy ocenię narazie wstrzymuję się od oceny ;), a co do "nakrycia" paki to polecam balse modelarska, masz ja w rynku i miedzy arkadami a tym placem budowy przed rynkiem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.