Skocz do zawartości

Gruman F6 F-5 Hellcat [REVELL] 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie! ! !

Wystawiam mój najświeższy zrobiony model. Model jest z Revella w skali 1/72.

Grumman Hellcat był (jak większość powinna wiedzieć) jest samolotem produkcji USA i był używany w lotnictwie amerykańskim USAF w latach 1940 - 1947.

Początkowo do lata 1944 malowanie samolotu było trójbarwne (biały matowy od spodu i 2 odcienie niebieskiego) Samolot był używany do celów ( początkowo do roku '44) rozpoznawczych oraz myśliwsko-bombowych.

Po roku '43 samoloty były wyposarzone już w niekierowane rakiety, 2 bomby po 225kg każda oraz dodatkowy zbiornik z paliwem co zwiększało jego zasięg.

Samolot wycofano z użytku w roku 1947 ponieważ był już zbyt przestarzały...

 

Oto zdjęcia samolotu:

 

k9.jpg

k.jpg

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

k4.jpg

k5.jpg

k6.jpg

k7.jpg

k8.jpg

k10.jpg

 

Model oczywiście malowany aerografem. Ogólnie samolot robiłem niestety dość długo bo aż 2 miechy... Co do całości zrobionej maszyny mam sporo zastrzerzeń. . . Jest to mój pierwszy samolot pomalowany aero i który stoi na półeczce. Następny będzie Spitfire Mk.V który muszę poprawić i dopracować.

Myślę że model oceniając w skali 0/10 to odemnie by dostał może 7/10.

Zdecydowałem się nie doklejać bomb. Jakoś wydaje mi się że wygląda lepiej bez nich... Zrobiłem też otworzony kokpit żeby lepiej było widać środek kabiny.

Oczywiście pytajcie, oceniajcie, komentujcie i piszcie czego powinienem się wystrzegac przy robieniu następnej maszyny

Proszę piszcie.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, tylko nie podobają mi się te jasnoszare imitacje okopceń, chyba bez nich wyglądałby lepiej. No i powierzchnia jest z takimi mikro paprochami ( osłona silnika dół) chyba że to wina zdjęć bo prawdopodobnie pstryknąłeś z błyskiem.

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego powinienem się wystrzegac przy robieniu następnej maszyny
Robienia fotek z fleszem.

 

Widać film od kalek. Następnym razem warto by było zastanowić się nad różnicowaniem paneli, czyli rozjaśnieniem nieco niektórych.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo profesjonalnie zrobiona maszynka. Ale te okopcenia i odrapania mnie nie przekonują. Duże, w dziwnych miejscach,....i jamki skurczowe na klapach. Ale ich usunąć się nie dało..straciłbyś fakturę.

Podoba się.

I plus za photobucketa, bo nie wiem czy tylko mnie się nie otwiera imageshack...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okopcenia lepiej by wyglądały na kolor rdzawy + gun metal...

A no wiem kiepsko wykonałem ale kolor chyba jest dobry poniewaz widziałem w encyklopedii własnie cosik takiego. Pewnie się pomyliłem

 

Robienia fotek z fleszem.

Nie bedzie photos'ów z fleszem

 

I plus za photobucketa

No jest lepszy i poreczniejszy.THX

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.