Jump to content

Fokker EV Juliana Jasińskiego 1/72 Roden

sianko
 Share

Recommended Posts

Witam!

Model skończyłem jakieś dwa tygodnie temu, prace nad nim trwały ok. 1 miesiąca. Model nieco waloryzowany , dodałem chłodnice keaemów (Edek), drążki kontrolne (Part), sznurowanie na spodzie kadłuba ( zresztą nie takie i trochę za duże) oraz rury wydechowe ( zrobione z igieł lekarskich). Model dość łatwy i przyjemny w sklejaniu. Po raz pierwszy użyłem farby MisterKita a konkretnie GC-06 Fokker Olive Green i muszę przyznać ,że całkiem nieżle się nią malowało.

4f660345b9d356cc.jpg

1730b2601041cc0d.jpg

4a1b8c17e9f1e177.jpg

6fc88f67336679f7.jpg

2fde68a10126e5d7.jpg

Pozdrawiam

Cześć ;)

Haaaa! Super

Pięknie wygląda ten szkrab w Twoim wykonaniu. Płat pierwsza klasa. Ogólnie cały model świetny, a Twój sposób brudzenia baaaardzo mi się podoba.

Ale... jak to mam w zwyczaju (wiem, jestem wredny) muszę się do jednego drobiazgu przyczepić Mianowicie tych nieszczęsnych niebieskich taśm na stateczniku poziomym. Są raczej pretensjonalne - w zakładach Fokkera często na usterzeniu ich nie dawali, albo wzmacniali poszycie od wewnątrz. Jeśli już natomiast występowały jako wzmocnienia zewnętrzne (mam na myśli E.V/D.VIII oraz część D.VII) to były w kolorze płótna, czyli w tym wypadku losengestoff. Drugą sprawa jest to, że akurat niebieskie 'ribsy' były uzywane w zakładach Albatrosa w Johannistahl, a łososiowe w OAW w Pile (Schneidemuhl)*. Fokker dawał zazwyczaj w kolorze materiału (jak napisałem wcześniej).

Tak czy inaczej model jest świetny!!!

* Tak przynajmniej wynika z badań 'mądrych głów' z TheAerodrome, Ospreya, Cross&Cockade itd... oraz z zachowanych dokumentów wytwórni, tudzież aparatów zbudowanych już po zakończeniu działań wojennych. Wiadomo - w kwestii kolorystyki z Wielkiej Wojny nic nie jest pewne, niemniej jednak..... jakieś takie ustalenia po prostu ułatwiają życie

Aaaaale piękny sowieckij istriebitiel

Jak zwykle u Ciebie model przecudnej urody , mam tylko dwa pytania :

1. Lozenga z zestawu , czy jakiś aftermarket

2. Biało-czerwona lozenga - Kagero czy malowana

PS. Ciekawa sprawa z mazami na spodzie płata .

PZDR

Witam!

Twój sposób brudzenia baaaardzo mi się podoba.

Wzorowałem się na pewnym modelu znalezionym w necie w skali 1/48 bodajże w malowaniu Bastyra. A co do nieszczęsnych pasów na stateczniku , to sugerowałem się kolorówce z Kagero (tylko taką "dokumentację" posiadam

1. Lozenga z zestawu , czy jakiś aftermarket

Lozenga zestawowa

2. Biało-czerwona lozenga - Kagero czy malowana Question

Kagero

PS. Ciekawa sprawa z mazami na spodzie płata .

Ano ciekawa, przemilczę to minutą ciszy , bo się nie znam

Pozdrawiam!

Wzorowałem się na pewnym modelu znalezionym w necie w skali 1/48 bodajże w malowaniu Bastyra. A co do nieszczęsnych pasów na stateczniku , to sugerowałem się kolorówce z Kagero (tylko taką "dokumentację" posiadam

Co do mazów na spodzie płata wszystko jest OK. Nie wiem tylko czemu Konrad się dziwi - sprawa była już sto razy wałkowana, w publikacjach jak i na forum (zarówno na naszym, tutaj, jak i innym). Zresztą sam bral udział w tej dyskusji (przy okazji omawiania "pewnego modelu w skali 1/48 bodajże w malowaniu Bastyra") Czyżby mała sklerozka, heheheh

Edited by Guest