Jump to content

sianko

Members
 • Content Count

  402
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

sianko last won the day on November 23 2018

sianko had the most liked content!

Community Reputation

14 Good

Personal Information

 • Location
  Oleśnica
 • Occupation
  grafik-projektant

Recent Profile Visitors

160 profile views
 1. Będę dopingował, zwłaszcza że tego Fokkera wykonasz w tym atrakcyjnym i dość trudnym malowaniu. Zauważyłem, że niestety źle nakleiłeś lozange. Ta kalkomania nie jest za krótka, ale naklejka się ją prostopadle do linii płata kawałkami, poszukaj w necie jest sporo płatów z lozengą.
 2. Może coś pomogłem😉 Moja kuchnia modelarska jest trochę niestrawna🙂, i to ja dziękuję za Twój komentarz. Tymczasem coś tam podłubałam, postawiłem go na "nogi", wziąłem się za stery. Zamontowałem jeszcze nie całkiem skończone śmigło (niestety nie kręci się). Zacząłem także dodawać cięgna do sterów, ogólnie jakieś jeszcze podmalówki itp.
 3. Ostatnio wpadł mi w ręce poniższy zestaw czterech kolorów, w tym dwa pc10. Do modelu użyłem pc10 late.
 4. Pomału kończę ten model, przynajmniej tak mi się wydaje. A konkretnie to: zamontowałem gotowy silnik i zamknąłem sprawę z tym etapem budowy, pomalowałel spód i oba płaty, dorobiłem płozę. Następne prace postępują w zakresie wykonania stateczników i podwozia.
 5. Model ogólnie podoba mi się, jednak przyczepiłbym się do szarego malowania- wydaję się być zbyt kontrastowe, kokardy na kadłubie jak i białe napisy za bardzo nieskazitelne. Podoba mi się malowanie płatów. Fotki trochę nieostre i zbyt ciemne, ale sam model robi wrażenie.
 6. Model wyborny, fajnie dobrane kolorki. Może bym się przyczepił do śmigła, na jednym ze zdjęć jakieś takie trochę pomarszczone, może to kwestia zdjęcia. Ogólnie super.
 7. Interesujący projekt, życzę powodzenia i wytrwałości.
 8. Dzięki koledzy za ciepłe słowo, a tymczasem silnik Liberty powstał. Jak uda mi się go fajnie pomalować, to zamontuję go na stałe.
 9. Ostatnio udało mi się dokleić górny płat, ponaciągać i zamontować karabin pilota. Zrobiłem tak, bo łatwiej mi jest trzymać model i na nim operować. Zabrałem się także za silnik i tą fajną "samochodową" chłodnicę. Chciałbym w następnej kolejności je zamontować
 10. Znakomicie to wygląda, też miałem robić ten model w podobnej koncepcji, ale z tego co tu widzę, to nawet się nie zabieram za niego. Powodzenia
 11. Spiton, kolego co ja mam powiedzieć...staram się z tego Ninaka sporo wyciągnąć, ale też zbyt długo się z nim nie cackać. No i dziękują za wszystkim za ciepłe słowa
 12. No to robię dalej. Pomalowałem końcowymi kolorami PC10 i szary, farbkami AK. Dalej to już takie drobne podmalówki i brudzenia. Pomalowałem też spód górnego płata, ale nie wiem czy jeszcze nie poprawię co do tonacji, może bardziej żółtą...
 13. Przystąpiłem do eksperymentów malarskich, w których główną rolę spełniły artystyczne farby olejne. Po wyschnięciu wyrównam różnice kolorystyczne akrylami modelarskimi. Dokleiłem też większość naciągów.
 14. Naciągi to żyłka wędkarska
 15. Kolejnych parę rzeczy wykonałem, m.in: dokończyłem osłony zbiorników, dorobiłem przyrządy celownicze pilota, fotel obserwatora oraz wstępnie pomalowałel kratownicę wraz z łożem silnika.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.