Skocz do zawartości

Sd.Kfz.9 FAMO 1/35 + ABER, FRIULMODEL,DECALSTAR...


MWALLO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Insiprowany relacjami zamieszczanymi na forach modelarskich, postanowiłem zrobić własną z budowy mojego ulubionego pojazdu z okresu II-WŚ jakim jest 18-to tonowa "dziewiątka" - FAMO. Do budowy użyję modelu firmy Tamiya, dwóch kompletów fototrawień ABER, metalowych gąsienic FRIULMODEL, kompletu żywicznych bud oraz ""boczków" firmy DECALSTAR, lemiesza firmy Tamiya, metalowych lin EUREKA oraz zesatwu "klamotów" Verlinden.

 

Foto elementów zestawu:

 

P1010182.jpg

 

Pierwsze zmagania z ciągnikiem, czyli poskładane, wykąpane w Blacken-icie po uprzednim odtłuszczeniu "friule". Do podmalowania zostały gumowe nakładki oraz ogólna kosmetyka przy użyciu pigmentów. Jak na razie całość wygląda tak:

 

P1010189-1.jpg

P1010192.jpg

 

Kolejnym elementem, nad którym pracuje jest silnik. Wsadziłem w niego kilka "blaszanek" i zabrałem się za malowanie. Malowałem akrylami Tamiya oraz Vallejo, następnie naniosłem oleje Talensa z serii "REMBRANT". Na obecną chwilę zrobioną mam bazę pod dalsze prace, koniecznie musze zróżnicować rdzę na kolektorach, podrapać tu i tam itd.

 

Foto poglądowe:

 

P1010194-1.jpg

P1010199.jpg

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Dzięki wszystkim za opinie. Co do postępów to mam już prawie gotowe do malowania całe podwozie łącznie z kołami i lemieszem. Myśle, że jeszcze w tym tygodniu zabiorę się za nie. Koncepcja jest taka żeby złożyć całe podwozie z silnikiem etc. usyfić je, ubłocić, a następnie zabrać się za górę. Będę starał się wykonać "modulację kolorystyczną" opisywaną przez Miga więc najprzyjemniejszą górę zostawiam na koniec. Co do ceny zestawu to jeszcze nie liczyłem, ale zaraz pora:bip:emy:

 

1. Famo- 200zł.

2. Friule-110zł. łącznie z wysyłką z Czech.

3. Budy i boczki- 270zł. łącznie z wysyłką z Japoni- troszke chore, ale czego się nie robi dla FAMO

4. Lemiesz 45zł

5. Dwa komplety aberów ok 160zł.

6. Zestaw Verlindena 120zł.

7. Liny EUREKA 70zł.

 

Łącznie mamy ok. 1000zł

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie mamy ok. 1000zł

A ostatnio zastanawiałem się czy ja nie za dużo wydaję na modele . Właśnie kończę swojego Famo (niestety z pudła ) ale widzę że muszę wstrzymać projekt , bo Twoje prace są na najwyższym poziomie więc może coś podpatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki update- zróżnicowałem troche rdze na kolektorach przy pomocy cieni Tamiya, położyłem lakier matowy na całość, a następnie w wybranych miejscach zrobiłem bardziej wyraziste zacieki (polecam do tego akryl firmy Tamiya X-19 "smoke".

 

P1010202.jpg

P1010201.jpg

 

 

Pozdrawiam

 

Michał

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lakier Vallejo nakładany i aerografem i pędzlem jest pięknie matowy. Rozcieńczany zwykłą wodą.

 

Miło Michał że pokazałeś Famo, w końcu tyle się o nim nasłuchałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.