Skocz do zawartości

Pkw.K1 Kubelwagen type 82 AFRICA- CORPS Tamiya 1/16+ABER


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiem ci tak wymieszałem 1:1 kolory Humbrol 150+ humbroll 24 i odrobinkę revell 88 i wyszło cos takiego, ale nie martw się, jeżeli wyjdzie nieco inny odcień weź pod uwagę ze to pustynia, słońce, pył. Wiec mundury ogólnie szmaty płowiały bardzo szybko. Jak to się mówi mieszaj na oko mniej więcej i tak będzie Ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak wymieszałem 1:1 kolory Humbrol 150+ humbroll 24 i odrobinkę revell 88 i wyszło cos takiego,

No dzięki, spróbuję i zobaczę co z tego wyjdzie i po wielu próbach raczej trafię w kolor. Jeszcze poszperam w necie i może znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpicowałem nieco figurki I tak prezentują się w całej okazałości mam nadzieje, że na drugą i trzecią figurkę w moim życiu nie wliczając tych zezoli z pantery. Jest nieźle. Ale oceńcie sami. Jutro wchodzę do lakierni i kończę malowanie żuczka. Trzymajcie kciuki.

5cf5d8ddddcc487em.jpg

08ecde62cdee7d6cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba te figurki trochę "zakurzyć" a szczególnie buty,bo w końcu działali na terenie gdzie kurz jest wszechobecny więc muszą być"brudni" a szczególnie buty.A co do wykonania to są wedułg mnie bardzo dobrze zrobione..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba te figurki trochę "zakurzyć" a szczególnie buty,bo w końcu działali na terenie gdzie kurz jest wszechobecny więc muszą być"brudni" a szczególnie buty.A co do wykonania to są wedułg mnie bardzo dobrze zrobione..

Dzięki

Brudzenie i kurzenie to już będzie na samym końcu wiec to jeszcze da się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia odsłona przed washem i rdzą. Nałożyłem dwie warstwy sidoluksu przykleiłem kalki ( nie za wiele ich, ale zawsze coś) teraz odstawie na jeden dwa dni żeby sobie wyschło i przystąpię do brudzenia.

Miłego oglądania.

6aa775e5b68e892cm.jpg c915ed8d01600f39m.jpg fb57772d94cdd736m.jpg

d46df6f76c1a7059m.jpg 20ff07efb6d98a50m.jpg 3b23a28a1068f0efm.jpg

c93609c6b6c5e4d5m.jpg 51524aebeb8683fcm.jpg 6ec24df3c9429d74m.jpg

504273cbff010ef0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zdetalowany i duży "balonowiec" , tylko mnie jedna kwestia zastanawia - jakiego metalizera (producent) użyłeś na tych elementach silnika? Straszne "ziarno" ma (znaczy pył metalowy w farbie nie jest zbyt drobny i wygląda nienaturalnie, w tej skali to bardziej widać...). Może warto pomyśleć o Alcladach (ponoć rewelka) albo Testorsach - ja z nich jestem zadowolony, mają drobniejszy pył niż np. metaliki Humbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zdetalowany i duży "balonowiec" , tylko mnie jedna kwestia zastanawia - jakiego metalizera (producent) użyłeś na tych elementach silnika? Straszne "ziarno" ma (znaczy pył metalowy w farbie nie jest zbyt drobny i wygląda nienaturalnie, w tej skali to bardziej widać...). Może warto pomyśleć o Alcladach (ponoć rewelka) albo Testorsach - ja z nich jestem zadowolony, mają drobniejszy pył niż np. metaliki Humbrola.

Akurat ja malowałem, revellem i już nie za bardzo można to zmienić następnym razem będę pamiętał o tym. A mam nadzieje, że się troszkę zgubi jak po brudzę i okurzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż potrzyj patyczkami do uszu, może je podślizgasz, mówiłem na początku,zajmij się faktura i podkładem syfku na silniku :]

Moja wina proszę nie bić za mocno

Model Primo Gusto. Tyle ode mnie.

Miło czytać Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już nie jest ode mnie zalażne, ja tylko komantuje, sam robisz model. Jestem ciekaw jak będzie wyglądał po wash-u i brudzeniach.

Nie mam pojecie a ale wydaje mi się ze to nie wiele zmieni, bo wash będzie delikatny, bo tam na pustyni to bardziej kurz przeważa niż brud jak w europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ferworze walki zapomniałem całkiem o malowaniu łopaty(Dorobiony drewniany trzonek) i namalowaniu krzyża na kanistrze, ale nadrabiam ten błąd I prezentuje to teraz.Łopata jeszcze do wykończenia(powycierania)

dfb8e1d390e63c46m.jpg 770ef4a44ba19fa0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krótkiej przerwie w relacji. Żeby nie było, że model już skończony i że nic się nie dzieje w temacie taka mała aktualizacja a mianowicie zakurzona szybka i powycierana łopata. Niestety z braku czasu a co za tym idzie natchnienia tylko tyle może jutro wezmę się za wash.

Pozdrawiam Albert

90b5be277706c056m.jpg

784c3a5f6b9cc1fcm.jpg

1ca5331d518d4c97m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.