Skocz do zawartości

Czy ktoś robił Ił 2 oraz Jak 3 w polskich oznaczeniach


PiotrLan

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Ipkinss wielkie dzięki

Troche się naszukałem aby znaleźć polskiej szachownicy na tym modelu, znalazłem tylko powojenną kalkomanie

Z kąd skołowałeś te monografie lotnicze?

Jakiej powłoki lakierniczej używałeś że ten model tak się "błyszczy"?

Ja maluje emalią matową i moje modele wyglądają troche inaczej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Z kąd skołowałeś te monografie lotnicze?

 

Z Allegro

 

Jakiej powłoki lakierniczej używałeś że ten model tak się "błyszczy"?

 

Kamo to dwa odcienie zieleni - H 116 i H 159, a wzorowałem się na tablicy barwnej z książki Królikiewicza (z której również korzystałem) gdzie był tak przedstawiony Ił. Wzorowałem się na oko, bez przeliczników ponieważ miałem w głowie zdanie z monografii o tym, że Iły często malowano tym co było akurat pod ręką, dlatego pozwoliłem sobie na takie kamo. A błyszczy się tak bo niektóre zdjęcia były robione z fleszem Model lakierowałem półmatem Humbrola. W rzeczywistości nie jest taki połyskliwy Tutaj skan tablicy barwnej:

4e2fecb96ddb6854m.jpg

 

Szturmowików z takimi oznaczeniami nie było dużo bo wojna się kończyła i tak jak mówisz częstsze są Iły i Jaki z polskimi szachownicami wszędzie (już powojenne). Niemniej w takiej konfiguracji oznaczeń Polacy zdołali wykonać sporo misji bojowych.

 

 

pozdrawiam Ipkinss

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Smokhaosu za te fotki

Kolego Ipkinss czy jest jeszcze jakieś inne malowanie z szachownicą (wojenne)??

Mam jeszcze Jaka 3 czy wiecie coś o malowaniu podczas wojny z szachownicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Niestety Jaka-3 znam tylko w malowaniu powojennym ale nie zgłębiałem się w ten temat tak jak przy Ile bo po prostu Jaka jeszcze nie kleiłem

 

A z polskich Szturmowików możesz jeszcze zrobić inne barwy kamuflażu czyli np zieleń + brąz (czyli jak podaje Królikiewicz - oliwkowozielony i brunatnooliwkowy) i też będzie okej. Szachownice oczywiście tylko na masce silnika, a reszta ruskie gwiazdy.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że dołączę się do tematu bo jest bardzo pokrewny - otóż poszukuję informacji o kolorze ciemno-zielonym używanym w Wojsku Polskim po wojnie na samolotach w malowaniu jednobarwnym (zielonym) na górnych powierzcniach np Jak 1,3,7, Ił2m3, Po-2, Pe-2, Tu-2, B-33...

 

Czytałem gdzieś że kolor w WP był inny niż radzieckie zielenie tj. był ciemniejszy i mniej oliwkowy, bardziej szarozielony. Nie wiem też czy był to jeden i ten sam koloor na wszystkich w/w typach samolotów.

Niestety nigdzie poza instrukcjami do modeli (gdzie każdy producent ma swoje zdanie) nie mogę znaleźć żadnego info o tym kolorze.

 

W monografich pisze zwykle "powierzchnie górne ciemnozielony, dolny jasnoniebieski" i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.