Skocz do zawartości

Tygrys II Autsajder


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

dwie jarzeniówki - lampy ustawienia aparatu Canon Power Shot A 520

AV, iso 50, f8, migawka 10 sekund - ustawienie światła automatyczne. Nie chodzi mi o samo tło ale o samą jakość zdjęcia - ich ostrość itp. To tło tez mi nie pasuje, ale nie miałem innego w chacie azdjęcia to tylko próba oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło ustawiaj tak, coby Ci cienie nie powstawały,a przynajmniej były minimalne.

Na fotkach widać, że są na różnej odległości od siebie co z jednej strony za mocno naświetla,z 2 niedoświetla.

W tych wszystkich głupawkach masz przynajmniej trzy,a lbo cztery rodzaje ustawień do świateł żarowych - przynajmniej ja tak mam

Fotki są za niebieskie(zimne)

Pochuchaj to się ocieplą

Poważniej wybierz inną opcję pod żarówy

Ja u siebie daje iso 64, f 13,6 a reszta to nie wiem, nie ma na wyświetlaczu opisane,poza jakimis skalami

A i żarówki masz te zabarwione na biało?

Jak nie to zmień, bo działają rozpraszająco, czyli żar z drucika jest jakby za mgłą...no, to sie fachowo określiłem

 

Makro dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb, świetne są (fotki). Nie wiem, czy to tylko kwestia makro, czy inszych ustawień (już pomijając oświetlenie), ale teraz widać kilka razy więcej kolorów niż na pierwszych zdjęciach w wątku i nawet najmniejsze gałązki na podłożu. Teraz ziemia jest tak realistyczna, że się ją chce łapą pomacać żeby sprawdzić "zgodność z oryginałem" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to o zdjęciach a ja zastanawiam się, czy nie wprowadzić na forum komentarzy jak na alledrogo w postaci pozytywów, neutrali i negatywów. Wówczas dzieło rollingstonesa mógłbym ocenić negatywnie, a w treści komentarza napisać: dałem negatywa, bo pozytywów jest tyle , że i tak mojego komentarza nikt by nie przeczytał.

Jednym słowem: BRAWO!

PS: Nie wiem jak Wy, ale ja przy tym modelu preferowałbym jednak otwarte włazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz Z uwagi na sporo pytań dotyczących lat modelowania informuję że naprawdę jest to moja piąta w pełni autorska diorama po 14 latach przerwy modelarskiej. (Pantera, Jagdtiger, Tygrys, Hetzer i teraz tygrys II ) Zrobiłem jeszcze trzy podstawki - dwie z Normandii i jedna z Berlina - ale pojazdy zakupiłe gotowe od kolegów modelarzy.

Na pierwszej stronie są nowe fotki - sam je zrobilem bo stwierdziłe ze ujarzmię ten mój aparat - i chyba mi sie udało

Idę modelować Panterę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.