Skocz do zawartości

Tygrys II Autsajder


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to Wielkie Gratulaje.

Fajnie, ze robisz takie klimatyczne podstawki, super wojenny klimat oddaja. Kiedys czytalem jakies wspomnienia zolnierzy wlasnie z takiego wycietego zbombardowanego lasu.

Pieknie zrobione te lisciasto-blotno-galeziaste podloze.

Naprawde nie widzialem jeszcze podstawki w takim stylu.

Chyba przetarles szlak, albo ja slabo modelarski net przegladam.

Fakt nad figurkami musisz jeszcze troche popracowac ale i tak nie jest zle.

Ciezko spotkac uniwersalnych modelarzy, to znaczy modelarz od idealnych figurek, modeli i podstawek jednoczesnie.

Powstrzymywalem sie zeby cos napisac przed zakonczeniem projektu i juz wiem ze dobrze zrobilem.

Ale:

Zdjecia o wiele lepsze, niz te od Hetzera. Tlo nie wali juz tak po oczach.

Choc musze napisac ze zdjecia idealnie nie sa, ale sa dobre.

Troszke pusto z jednej strony podstawki, no ale to juz chyba jest moje zboczenie.

W sumie to chcialbym ustrzelic ten model moim FUJI 4 MPX.

Bo jest co fotografowac.

Ciesze sie rowniez, ze jestes zadowolony.

Wiec pocieszmy sie razem

Kiedys pytales o fotomontarze.

Zrobilem takie cos.

Tlo to fotka z netu, dlatego tez jest taka mala.

Zdjecie ciemne bo to zachod slonca jest.

Bardziej oddaje klimat, aniezeli pokazuje sam model.

Pozdrawiam i zapuszczam sobie Autsajdera na You Tube.

 

fototigeryd8.jpg

 

przepraszam, jesli to pytanie bylo juz zadane w watku warsztatowym, ale czemu lufa nie jest pokryta kamuflazem?

Wedlug Niemieckich pancerniakow taka lufa bardziej zlewala sie z otoczeniem, czyli przypominala pien lub galezie drzew.

Ot tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, wszystko mi się podoba.

 

przepraszam, jesli to pytanie bylo juz zadane w watku warsztatowym, ale czemu lufa nie jest pokryta kamuflazem?

Lufa jest właściwego koloru. Bardzo często niemieckie czołgi końca wojny posiadały lufę właśnie w takim kolorze, a nie w kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny! wszystko realistycznie zrobione... jedynie oczy figuranta mogłyby być wyraźniejsze ale to szczegół. tak więc nie czepiając się szczegółów - z przyjemnością zobaczę go na żywo na jakiejś wyatawie (daj znać!). no i nabrałem apetytu na coś podobnego :-) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wam się podoba,

Andrzej -oczka na żywo są wyrażniejsze- figura jest tak ustawiona że ciężko ze statywu zrobić zdjęcie mordki - daszek czapki rzuca cień a pod innym kątem zasłania lufa twarz.

Roobert - drzewa to mix korzeni i jakiś gałązek z parku. korznie przyklajałem do gałązek i zadziałało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb, sam model już "ozłociłem" gdzie indziej, ale jednego nie powiedziałem. Swoimi pracami wzbudzasz nie tylko czysto estetyczny zachwyt, ale i uczucia (z tych lepszych, piękniejszych). I chyba to jest najważniejsze w Twojej twórczości, że nawet jak laik patrzy, to widzi coś więcej niż zwykłe "modeliki" (w moim mniemaniu obraźliwe określenie na modele, ciągle je słyszę). Tylko Ci za to pogratulować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian po zmniejszeniu zdjec trzeba zrobic wyostrzanie.

Wklejam dwie fotki. Przed i po wyostrzeniu.

Otworz sobie w jakims proglamie do przegladania fotek i pozmieniaj w przod i wtyl, a zuwazysz roznice.

Generalnie zdjecia po zmniejszeniu trzeba wyostrzac, to wiem jeszcze z forum fotograficznego.

 

PRZED WYOSTRZENIEM

 

dsc03211ln6.jpg

 

PO WYOSTRZENIU

 

dsc03211sharpenpg6.jpg

 

Ps. Rozjasnione zdjecia lepsze wiecej kolorow sie pokazalo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tło nie przewszkdza - żle ustawione parametry światła(typ oświetlenia)

Sebastian, ile żródeł światła dałeś?

Jeśli minimum dwa, to obniż nieco kąt naświetlania, żeby było widac podwozie.

Acha i jak ustawiasz dioramke to patrz na to przez "wizjer" aparatu, wtedy widać co pstrykasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.