Skocz do zawartości

TARAWA (projekt makiety...)


blitz249

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Może ktoś mi da jakieś wskazówki co do mojej makiety 1/35.

Robię desant na Tarawę (inspiracja: Medal of Honor PA - może trochę stara gra ale warta poświęcenia)...

Postanowiłem zrobić podpalony schron i kawałek górnych umocnień.

Proszę o pomoc w dobraniu roślinności i materiałów na podłoże diaoramy. Dzięki

PS: postępy = zdjęcia dla was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępny projekt kartonowy i figurka

makieta prawdopodobnie ma być gipsowa

oczywiscie schron to tak jakby "dziura" w powierzchni górnej...

-zdjęcia-

4870440f69afc3c6.jpg

To jest tylko prototyp

co do pokrycia to chcę wykorzystać piasek z pustyni tak jak na DAK...

da8cd037e973a9cc.jpg

moja druga makietka (pierwszza była Normandia ale...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ładniej wykonanych:B-25, Mig 15, P11c, Fw190, P23, P37, Me-262, P51, 2xSpitfire, Me109, Ju87, Corsair (mój najlepszy), He111, M24 Chaffe, Konigstiger i masa figurek oraz kilka makiet za sobą... Do tego modele drewniane które robię w klubie ale to nie takie forum 3e133317bae6b14fmed.jpg

sory ale aparat siadł i telefon pozostał...

 

Co do makietki to dzisiaj planuje zrobic cos z gipsu na drewnianej podstawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszza była Normandia ale...

 

...ale co?

 

no się zniszczyła... został tygrysek, który za wrak teraz robi.

popełniłem błąd bo teren na płaskiej dykcie zrobiłem ale to była pierwsza może mam jeszcze foty "Gdzieś w ZSRR" kolejnej makiety to wrzucę...

Ale teraz pomóżcie mi w Tarawie bardzo was proszę bo nie miałem styczności z Pacyfikiem nigdy a mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spoko, bo myślałem że "ambitne dziecko" czyli pierwszy czy drugi model i już od razu do makiety się zabiera, a ja tu jakieś doświadczenie widze

tego prototypa co pokazałeś to te działo, przeciwlotnicze? wygląda jak niemiecka 88, tylko że tu mamy pacyfik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczeł od poszukania jakiś zdjęć plaży terenu i orginalnych umocnień od takiej dokumentacji bym zaczeł gra może byc fajnym bodżcem ale po materiały dokumentalne nalezy sięgnąć

 

widziałem oryginalne zdjęcia Tarawy i np. te molo które pojawia się w grze. same umocnienia są bardzo dobrze oddane

 

Zauważyłem, że na dioramie będzie palma, to co dałeś do przedstawienia ogólnego planu to zostanie, czy dasz coś innego na palmowe liście??

 

jeszcze raz powtarzam drugie foto to DIORAMA Afrikakorps.Co do palmy to chcę ją wykorzystać i min. dlatego szukam tutaj wsparcia: może znacie jakiś sposób by ją udoskonalić?

 

Zaraz zabieram się do zabawy z gipsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rozważałem już takie coś ale bardziej mnie krę ci fragment kiedy facet z MPłom. podpala ten schron na plaży i właśnie to zamierzam przedstawić i chyba bez kawałka molo (tego z lewej strony) się nie obędzie :P

wiem tez, że te całe gniazdo wychodzi bardziej przed ten jakby mur z pali...

 

Tobie chodzi bardziej o coś takiego?

mohpa-2-425_1090376140.jpg

A i da się zrobić screena bo chcę dokładniej pokazać o co chodzi ale jak robie F12 to mi białe tło tylko wychodzi i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz powtarzam drugie foto to DIORAMA Afrikakorps.Co do palmy to chcę ją wykorzystać i min. dlatego szukam tutaj wsparcia: może znacie jakiś sposób by ją udoskonalić?

Sorki, niedoczytałem. Na liście palmy ostatnio znalazłem super materiał. Chyba to były jakieś liście paproci, pozłacane, ale małe ich części wyglądały jak zminimalizowane liście palmowe. To coś mama chyba wykorzystała do stroika na grób, ale zapytam co to było i dam znać. Poszukaj w kwiaciarniach tam mają masę tych szpargałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki za podpowiedź

Wczoraj niestety nie miałem czasu (obiad u cioci) na zrobienie gipsowego terenu ale pomalowałem jeszcze jedną figurkę.

A teraz moje pytanie ja zamierzam zrobić kartonowy bunkier i go zalać gipsem (od zewnątrz) nie wiem czy to dobry pomysł gdyż ma on być tak jak wcześniej napisałem "dziurą" w górnej powierzchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.