Jump to content

P@wel

Members
 • Content Count

  290
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by P@wel

 1. No właśnie. Nie ma to jak porządny lakier. Sidolux zaczął mnie już denerwować i stąd to pytanie. Dzięki.
 2. Bardzo mi się podoba. Jakim lakierem jest pokryty? Sidoluxem?
 3. Witam. Pora na drugiego Benka w moim wykonaniu. Tym razem trochę większego. Jakiś czas temu skleiłem skrzydła i kadłub a obecnie męczę silniki. Zaszpachlowałem otwory na okna - wszystkie będą w postaci kalkomanii. Oryginał:
 4. P@wel

  Temat główny

  Czyli mógłbym dołączyć ze swoim rozgrzebanym 737? Mam już sklejone skrzydła i kadłub. Wygląda na to, że masz rację, sorry.
 5. P@wel

  Temat główny

  Państwowe Zakłady Lotnicze ;)
 6. adres strony[/color]]twój tekst np. KLIK
 7. Hej. Pocieniowałem, pomalowałem, położyłem kalkomanie i polakierowałem Korsarza. Konieczne będą jeszcze małe poprawki w niektórych miejscach. Próby na czarnym tle:
 8. Hej! Kalka dotarła do mnie wczoraj. Wielkie dzięki i gratulacje - świetna robota
 9. To ja również poproszę komplet kalek i szablon. Model już zamówiony i czekam na dostawę.
 10. Świetny warsztat, elegancka galeria i wspaniały model. Gratuluję! Brudzenie i cieniowanie super, Piękna robota!
 11. Witam. Przepraszam za taką długą przerwę w relacji. Jakoś woooooolnooo mi idą prace nad tym A-7... Czasu było dużo, ale niestety nie udało się skończyć przed wyznaczonym terminem. Trochę podłubałem przez te trzy miesiące. Posklejałem trochę blach: Szlifowałem, szpachlowałem, ryłem linie... ...i tak korsarz się teraz prezentuje. Troszkę jeszcze przy nim posiedzę i będę malował. Ogólnie modelik przyjemny. Jest tylko trochę trudności z wlotem powietrza ale papier ścierny i trochę szpachlówki załatwia sprawę. ;) A, no i łączenie skrzydeł z kadłubem - na to też
 12. Bardzo ładnie wykonana rura. Gratuluję. P.S. Czekam na MiGa-29.
 13. Zbiornik będzie. Jeśli chodzi o konfiguracje to planuję tak: Na skrzydłach nic, osłony na wloty, wodzidło i drabinka niekoniecznie, klocki pod koła, otwarta kabina, otwarty chociaż jeden luk z awioniką, hamulec aerodynamiczny raczej zamknięty i dysze bez osłon. I pytanie: Czy taka konfiguracja jest możliwa? Mam już wycięte otwory na awionikę (na zdjęciach spasowane na sucho): Może trochę się pośpieszyłem... Zgadzam się Tak, tak, ale najpierw lakier mat. Takie jak na fotkach oryginału w pierwszym poscie, czyli po remoncie.
 14. Witam. Rozpoczynam relację z budowy MiGa-29 od Academy. Model będzie w polskim malowaniu nb. 56 z 1ELT z Mińska Mazowieckiego. Pudło modelu Academy: Do waloryzacji wykorzystam: kokpit Airesa(A4074), dysze Airesa(4189) i nos Quickboosta(QUB48122): blaszki Parta(S48024) i blaszki z zestawów żywic widocznych wyżej: Użyję kalkomanii z Topshots Kagero: A oto efekty dotychczasowej pracy: Pomalowane, przybrudzone i pokryte sidoluxem koła, czekają na mat.
 15. Ładny, czysto sklejony model. Bardzo mi się podoba.
 16. Hej! Kokpit został pomalowany czarną farbą i potraktowany suchym pędzlem. Trzeba jeszcze wkleić drążek, film z zegarami (odegnę sobie tylko ten kawałek polistyrenu nad tablicą), wykończyć fragment przed tablicą i będzie można maskować. Szczęśliwego Nowego Roku!
 17. Fotel pomalowany i pokryty sidoluxem. Jutro dostanie washa.
 18. Cześć! Fotel SJU-8/A uzupełniony blaszkami i psiknięty podkładem. Mam nadzieję, że jutro uda mi się go pomalować. Kokpit też dostał podkład, ale czekają go jeszcze drobne poprawki. Blaszki nie pasują za dobrze gdyż są dedykowane do modelu Italeri i Esci. Musiałem je dopasowywać w kilku miejscach. W modelu jest sporo jamek skurczowych, ale mimo to całość skleja się nieźle.
 19. No, mogłem się trochę bardziej przyłożyć . Malowałem go przy pomocy wykałaczki i czarnego humbrola. Taśmy nie używałem.
 20. Świetny model. Bardzo mi się podoba.
 21. Boeing skończony. Nie próbowałem retuszować przesunięć kalkomanii na ogonie, bałem się, że jeszcze bardziej to schrzanię. Wykonałem nową podstawkę ponieważ wcześniejsza zniszczyła się ( zła metoda, mój błąd) Zapraszam do galerii.
 22. Witam. Udało mi się wreszcie skończyć Boeinga. Było trochę problemów z farbą co można dostrzec na fotce drugiej (piękny odcisk w tylnej części kadłuba, na warstwie białej Gunze, która schła tydzień... ), problemy z kalkami wynikające raczej z mojej nieostrożności i krawędź natarcia (fotka pierwsza). Mimo to jestem zadowolony z modelu. Jest to mój pierwszy "pasażer" którego relacja z budowy jest tu >> klik Oryginał: I mój "ulepek":
 23. Wyglądają bardzo ładnie. Jaką farbą je malowałeś?
 24. Szerszeń pierwsza klasa Idealnie przybrudzony. Brawo!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.