Skocz do zawartości

IS-3 Trumpeter 1/72


kermit zaba

Rekomendowane odpowiedzi

Moja twórczość "sowietologiczna" utknęła zapałalem nagłą milością do m-113 i figurek. Ale się poprawię.

kermit zaba-jeśli chodzi o dyszę, borykam się z podobnym problemem. Ale sprzedawca w jednym ze sklepów, do którego mam zaufanie odradził mi tą inwestycję. Lepiej kupić cały aero z dyszą 0,2 bo sama nowa dysza i igła się nie opłaca. Chyba, że masz wypasiony aerograf, ja mam padlucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O! Widzę, że mnie tu obgadują niecnie !

 

mart72: Tak, mój oczywiście 1/72

kermit zaba - a ty tak nie mów bo bracie robisz takie postępy, ze niedługo sam będziesz komary na pancerzu dziergał!

 

Mój szupak jeszcze trochę w pudełku poleży. Ale zdradzę już, że stanie na jednej podstawce z "Zematą Faraona"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w szale bitewnym, jak coś idzie za gładko to znaczy, że wchodzimy w zasadzkę...

73268064th4.th.jpg

Zrobiłem uchwyty na beczkach i idąc za ciosem wykonałem obejmy. Ale czy przy tym typie beczek powinny być? Istnieje taka konfiguracja?

 

A teraz zagadka nr 2:

Rozwierciłem reflektory:

28754289bj3.th.jpg

i wygląda to całkiem znośnie:

50622179ps6.th.jpg

Ale czym jest część 22? W kwitach widnieje w tym miejscu coś na kształt trąbki, albo klaksonu. Czy to co znajdujemy w pudełku wyczerpuje temat?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba trąbka. Jest na lewo od lewego reflektora.

Co do obejm, podzielam zdanie Kata, że spotyka je się tylko na obiektach muzealnych, więc jest to po prostu inwencja majstrów, którzy owe ISy remontowali. W oryginale są zaczepy do odrzucania zbiorników po wewnętrznej stronie, zwalniane za pomocą linek prowadzonych do środka czołgu pod wieżą. Hm, nie wiem czy jasno napisałem.

A na dodatek nasz ulubieniec był tak zaprojektowany, że przy założonych zbiornikach nie mógł ponoć zrobić pełnego obrotu wieżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa po prawej stronie to skąd się wzięła? Nie widziałem takiej na zdjęciach oryginału. Lampa powinna być tylko jedna po lewej stronie, a obok niej klakson. Do tego na bocznym pancerzu powinny być lampki do jazdy w nocy, i takie same dwie z tyłu, ale świecące na czerwono.

 

A te 2 detale nad hakami to są chyba za daleko, one służą do tego żeby przy holowaniu lina sie spadała z zaczepów gdy czołg z przodu zwolni. W takiej konfiguracji jak jest teraz na modelu nie spełniały by swojego zadania. Jak najdę odpowiednie zdjęcia to wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie. Przejrzałem zdjęcia i lampa z prawej strony w późniejszych wozach była. Służyła zapewne jako emiter podczerwieni do noktowizora kierowcy. Ale jeśli już to obie te lampy powinny być na jednej wysokości i ewentualnie w drucianych osłonach. Do lewej osłony był tez przymocowany klakson.

 

Osłon było kilka typów:

IS-3M-16.jpg IS-3M-21.jpg js3-010.jpg js3-011.jpg

Lampa mogła mieć też daszek

is3_009.jpg

a mogło też nie być ani daszka ani osłon (ale to chyba wczesna wersja)

00315_7657670.jpg

Lampka notek przednia:

is_45.jpg

Lampka notek tylna:

00315_1547198.jpg

 

Zdjęcia pochodzą z primeportal.net, thetankmaster.com i photoka.info

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie takiej wnikliwej analizy oczekiwałem! Dzięki Panowie, jak jeszcze sprawa beczek tak się rozjaśni (bocznych i tylnych) to będę szczęśliwy

Po kolei:

Reflektory zostaną na swoich miejscach, bez osłon, tak jak na 3 zdjęciu od dołu w poście KATa

Klakson analogicznie, chociaż kusi zrobienie trąbki z cienkiej folii

Zatrzaski za hakami... Wychodzi na to, że to otwory na haki były za nisko, więc trzeba będzie ściąć i przesunąć

Nad obrysówkami trzeba pomyśleć, na podstawie zdjęć coś wyskrobie

 

Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś z wątków o IS-ach ktoś zamieszczał kolekcję zdjęć beczek. Poszukaj. Obejmy jak pamiętam były. Co do trąbki to nie wiem.

 

Pozdrawiam.

w mom. Kat wrzucił link do fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy postęp prac. Poszła baza na wcześniejsze cienie, może wyszło trochę za delikatnie, ale później poprawię washem. Góra i dół złożone na ślinę, więc nie czepiać się szczelin

 

28093940pw8.th.jpg 13721122sv7.th.jpg 12957813fc0.th.jpg 92759374wx5.th.jpg

 

A później gąski, domalować pierdółki, zainstalować km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IS na czysto zrobiony

Na początek podwozie, pomalowane bazowym russian green, powierzchnie toczne przetarte metalizerem, następnie założone gąski. Łatwe i przyjemne to nie było, ale efekt nie jest tragiczny:

 

69924730.th.jpg 33433558.th.jpg

 

A teraz widok ogólny. Mamy rozwiercony KM, pomalowane lampki notek, wypełnione reflektory i pomalowany klakson. Dodatkowe gąski w toku, jakoś mi umknęły:

 

26533730.th.jpg 68602221.th.jpg 77717565.th.jpg 78556356.th.jpg

 

Jeszcze "tylko" sido, kalki, sido, wash, rainsy, matt, suchy pędzel i okopcenia/zabrudzenia Do zobaczenia za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kalki, aż dwa numery i wash. Dokonałem małego odkrycia. Po walce z rozcieńczoną Pactrą, postanowiłem poszukać czegoś innego. Wpadła mi w ręce benzyna ekstrakcyjna (Rozcieńczalnik ekstrakcyjny firmy Pikko) i emalia MM. Po krótkiej acz treściwej walce stwierdzam, że lepszej mikstury w życiu nie używałem

Na fotkach niewiele widać, bo błyszczący lakier odbija światło i sprawia, że wash wydaje się zbyt delikatny. W rzeczywistości jednak jest wyraźny i daje fajne efekty cienia

Mam nadzieję, że po matowym wszystko się ładnie uwypukli i będzie się czym chwalić.

Witam na widowni MrDyzio, jak Twój Abrams?

 

91117996.th.jpg 65247404.th.jpg 78131717.th.jpg 25405900.th.jpg

 

Tyle na teraz, czas na śniadanie, bo przez ten dzień z urlopu zejdę z głodu... I kto za mnie ISa i BTRa skończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kermit zaba na widowni siedzę już długo

Oj Abrams ostatnio leżał odłogiem, przez nawał innych obowiązków.

Mam nadzieję, że w najbliższych dniach coś podłubię. Poza tym czekam na gąski od rtoipmodest , które pokonują odległość do mnie z prędkością... (pozdrowienia dla Poczty Polskiej).

kermit zaba skoro ty już do mnie zaglądnąłeś to czuję się zobligowany do pogonienia Abramsa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.