Skocz do zawartości

Ekspozycja silnika Lis z Lima-5


Kukuruźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z zestawu Mig-17 HB można wykonać piękną makietę silnika odrzutowego Lis z dopalaczem. Chciałbym wyeksponować go w swoim modelu Lima-5 ale producent nie przewidział wózka z łożem, w którym mocowano tylną część kadłuba przy pracach nad silnikiem. Może ktoś posiada zdjęcia takiego przyrządu? Chińczyk nie dał więc trzeba zrobić od podstaw.

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kukuruznik

Przekopałem całą moją dokumentacje do Miga-17 i niestety nie mam nic na temat wózka pod tylną część kadłuba , ale mam rysunek wózka transportowego do samego silnika. Ten wózek pod jego tyłek to będziesz miał biede znależć bo niema nawet na płycie z Aeroplana poświęconej tej konśtrukcji ( płytka z dokumentacją foto) . No nie wiem . Może to masz.

Ja bym tobie proponował tak, mianowicie zrobić cały samolocik jako jednolitą bryłe a silnik umieścić obok na modelu tego wózka obok Miga. Myślę że też to fajnie będzie wyglądać.Posyłam tobie skan ,no cóż słaby bo tuszu już niemam w drukarce a musiałem pierwsze wydrukować z płytki bo zdjęcia zabezpieczone, nastepnie zeskanować i dopiero tobie wysłać.

 

http://images48.fotosik.pl/43/2bd7cac73ed34e5dmed.jpg

 

To jest link do skanu na fotosiku.

Pozdrawiam.

TEES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tees za podpowiedzi i skan. Trochę nieuważnie przeglądałem dokumentację na płycie Aeroplana, bo nie zauważyłem tego co podesłałeś....

Ale, ale..gdzieś widziałem zdjęcie, chyba SBLim-a z odjętą tylną częścią. I była ona umieszczona w czymś takim jak to po lewej stronie skanu...

 

Muszę przejrzeć wszystko jeszcze raz, tzn. i płytkę i artykuły z Lotnictwa z szachownicą bo tam to chyba było.

 

No i pomysł z silnikiem obok samolotu jest fajny, tylko problem skąd wziąć drugą dyszę wylotową

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz racje .Jest jedno zdjęcie w Lotnictwie z Szachownicą nr 3 ze sciągniętym tyłkiem. Ja jednak dalej twierdze zebyś tego nie robił bo miguś wydaje mi się że straci na wyglądzie. To będzie pół samolotu z jakimś że tak powiem k...... z tyłu . No ale wybór należy do ciebie. Co do samego stojaka to nie jestem przekonany czy jest taki sam jak do miga 15tego bo siedemnastka ma z tyłu pod kadłubem brzechwe ustateczniającą której piętnastka nie ma i to na pewno zmieni wygląd tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba masz rację. Muszę przemyśleć sprawę bo taki "okaleczony" samolot-połówka może idiotycznie - choć prawdziwie - wyglądać.

A żal mi schować ten silnik w środku.

Tak więc chyba będzie Lim-5 z wyjętym silnikiem ale z zamocowaną ponownie tylną częścią kadłuba.

W związku z tym trzeba będzie zrobić kilka elementów wewnętrznych jak np. tylne zbiorniki paliwa i jakieś przewody...Bo to wszystko będzie widać od tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukuruźnik, może to Ci się przyda:

 

074d80a6e0c7f656.jpg

© Midland Publishing

 

Pochodzi z książki Yefima Gordona "Mikoyan-Gurevich MiG-17: The Soviet Union's Jet Fighter Of The Fifties" wydawnictwa Midland Publishing. Mam nadzieję, że nie mają nic przeciwko temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tees ma rację-szkoda rozbebeszać taki ładny samolocik i np.silnik przygotowany do zamontowania na wózku obok s-tu wyglądałby

ciekawie.Zrobiłem skany wózka pod silnik i belki do podnoszenia s-ka-

z orginalnej instrukcji-służę pomocą-tylko proszę podpowiedz mi jak to wkleic-wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze raz-zeskanowałem 2 razy ten sam rysunek.Jeden ma ponad 24Mb,drugi taki sam 1.4Mb.Ten pierwszy to mapa bitowa-nie za bardzo wiem co to dokładnie znaczy,ale rysunek można powiększać i pozostaje bardzo wyrażny .Drugi to skan strony z instrukcji-tez wyrażny-więc jak?Wysyłac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja moge pomoc ze zdjeciami wozka pod silnik do Lima 5 tylko obecnie wozek jest przykryty planeka a ta przywalona sniegiem. Postaram sie zrobic fotke w weekend za dnia. Co do tego wozka na zdjeciu wyzej to on jest do - raczej rury dopalacza a nie silnika. Wozek do silnika Lima ma dwa mocowania na sworzenie silnika i podpórke do jego korpusu - jest dość masywny ( niewyrazny skan to wlasnie rysunek wlasciwego silnika).

Podeślij mi twój adres emial

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem już z godzinę temu-jeszcze nie dotarł?

Przecież to tylko rysunek ,a nie wózek w naturze.

Widzę w tym palce Ojca Dyrektora-daj znać ze dotarł-rysunek oczywiście,a nie O.Dyrektor.Polecam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.