Skocz do zawartości

Spähpanzer 2 "Luchs"


rObO87

Rekomendowane odpowiedzi

Model firmy Revell:

 

REV_03118_LUCHS.JPG

 

O modelu:

 

Bardzo fajny w klejeniu model. Spasowanie części oraz sklejalność zadowalające. Nadlewek i śladów łączenia form praktycznie nie ma. Na dzień dobry ja bym proponował pozbyć się cześci nr 65 i 68 (kilof + klucz płaski na kadłub, na większości znalezionych zdjęć pojazdu tych elementów nie ma, nawet rysunek na pudełku), karabinu na wieżyczkę (kiepski odlew oraz niejednoznaczny sposób mocowania na uchwycie przy włazie), błotniki (w instrukcji jest propozycja malowania na nich czerwono-białych pasów, ale z racji ich rozmiarów jest to ciężkie do zrobienia, ponadto w kadłubie nie ma jasno zaznaczonego miejsca gdzie one mają być, są i tak za grube). Przy montażu podwozia trzeba uważać na montaż części nr 38 i 37, trochę niejednoznacznie w instrukcji ich sposób mocowania jest zaznaczony. Z poważniejszych błędów jakie wypatrzyłem to:

- brak uchwytów z tyłu kadłuba, klik które oczywiście bez problemu dorobiłem;

- niewłaściwy kształt bieżnika opon;

- "koszyczek" osłaniający przyrządy obserwacyjne na wieży, trzeba dorobić fragment z drucika, szczegóły jak i również więcej zdjęć w wątku warsztatowym.

Z racji skali w modelu są pewne uproszczenia, np klik, no ale to nie skala 1/35. Anteny oczywiście należy wykonać we własnym zakresie. Nawiercenie lufy podobnie.

Jakość zestawu oceniam na 9/10. Bardzo fajny zestaw, nawet dla początkującego. Cenowo wg. mnie spokojnie wart ~25 zł, rozmiar zbliżony to czołgu w tej skali.

 

Wersja pojazdu:

 

KFOR verstärktes Jägerbataillon Velica Kusa, Kosovo, Juli 1999

 

Użyte farby:

 

kamuflaż: Revell nr 6, 65, 84

ślady eksploatacji: Humbrol nr 29, 33, 53 + pigment Agma, kolor "błoto"

 

Bonus:

 

"Luchs" onlive:

klik1

klik2 (23 s, 1'20s, 3'17 s)

trochę o oryginale

 

Galeria:

 

obraz001ml6.th.jpgobraz002zn4.th.jpgobraz003gk2.th.jpg

 

obraz004mr2.th.jpgobraz005go1.th.jpgobraz006wv0.th.jpg

 

obraz007jo7.th.jpgobraz008mr6.th.jpgobraz009kd7.th.jpg

 

obraz010so5.th.jpgobraz011dk8.th.jpgobraz012yv6.th.jpg

 

obraz013hs0.th.jpgobraz014cf0.th.jpgobraz015gu2.th.jpg

 

obraz016yu1.th.jpgobraz018uq2.th.jpg

 

obraz017du0.jpg

 

Nie jestem z niego zadowolony, parę rzeczy schrzaniłem, nie bijcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zrezygnuj z brudzenia. Nie jest to latwe i jeszcze troche musisz nad tym popracowac. Nie wiem czy malujesz pedzlem czy aero, jezeli tym drugim to warto popracowac nad cieniowaniem, ewentualnie suchy pedzel (chociaz sam go nie lubie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczytam, co konkretnie Ci się nie podoba

Z gory informuje ze to tylko wylacznie moja opinia i wcale sie z nia zgodzic nie musisz ale:

Nie podoba mi sie kolor i sposob w jaki jest nalozone (bloto czy kurz, ciezko ocenic z powodu rozmiaru zdjec). Pobrudziles kola z boku (delikatnie), felgi dosc mocno, ale pominales zupelnie bieznik (konkretnie w srodku).

Sam tego do konca nie opanowalem stad wiem ze nie jest latwo i zanim dojdzie sie do tego etapu trzeba opanowac podstawy. Czy lufka jest nawiercona bo niedowidze. Poza tym plus za kamo i przedewszystkim skale, te maluchy potrafia wejsc za skore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz większe foto (oberwie mi się ):

Nie no spoko stary. W zyciu bym tak pedzlem nie pomalowal. Raz probowalem i dramat.

Podtrzymuje zdanie o brudzeniu, jest nieregularne (przypadkowe), tak troche jakby mocno byl zakurzony i deczko popadalo. Pigmenty nie sa latwe, ja bym zaczal od nadkoli (lacznie z wnekmi) i coraz mniej i delikatniej do gory kadluba.

Jezeli bez brudzenia to po tym swietnym malowaniu pedzlem i kalkach itd, ograniczyl bym sie do washa i suchego pedzla. Moze troche obic przy wlazach (jezeli nie chcesz pedzlem to wez maly pilnik, ewentualnie skalpel i do dziela, zrob takie male odpryski na krawedziach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.