Skocz do zawartości

Diorama - "Gdzieś na granicy...."


Zajcu

Rekomendowane odpowiedzi

Malowanie Pz.III M/N.

 

9ed72be2f52104ad.jpg

 

0e238b1ab4483e83.jpg

 

1/2. Dunkergelb + Olivegrun

3. Dunkergelb + Olivegrun + Schokladnbraun

-------------------------------------------------------------

 

23915bf57c095530.jpg

 

fa60ceb9375552e0.jpg

 

Sandgelb

-------------------------------------------------------------

 

e682e076630cb19a.jpg

 

b76e1d4eccdbefb5med.jpg

 

Dunkergelb

-------------------------------------------------------------

 

2ac01170803ca0b2.jpg

 

Na Dunkergelb położona farba biała

 

 

Źródło: użyte zdjęcia i rysunki pochodzą z książek wyd. przez Wydawnictwo Militaria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dziękuję za zdjęcia, na pewno się wszystko sprzyda, ale na razie chodzi mi o tą dioramę bo jeżeli granica odpada... to może być tak jak napisałem ? Ze zakopany czołg i jakieś łopaty leżące

 

EDIT:

wkońcu zrezygnowałem z zimy

czołg będzie wyglądał tak jak ten u góry tutaj

http://images35.fotosik.pl/45/0e238b1ab4483e83.jpg

tylko teraz jakąś dioramę zrobić pasującą.... coś prostego

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajcu chcesz zrobić Pz III w zimowym kamo? Z pomysłem o granicy trochę ciężko jak sam się przekonałeś. Ja bym odpuścił granice i wrzucam pomysł Stalingrad 42' - 43'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy pomysł,

EDIT:

to może by tak całkiem z innej strony...

czołg jadący przez most i się np prawa strona mostu trochę zawaliła pod ciężarem i wpadł do takiej dziury gąsienicami i trochę prawą stroną

 

tak lepiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła pomalowane pierwszą warstwą - ja ją nazywam warstwą do d.... (czyt. niedokładną) bo źle kryje a potem spróbuje ją jakoś doprowadzić do odcienia tego żółtego, chociaż wątpię żeby mi sie to udało

1003253un6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sklejone

1003255qd8.th.jpg

1003256br4.th.jpg

ale jutro jak przyjdę ze szkoły i będę miał czas to poprawie wszystko na 5 z + bo znalazłem nie dociągnięcia

 

Pozdrawiam i do jutra, bo dziś już nie będę robił

Zajcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, TRAGEDIA jak dla osoby oglądającej to. Sklejaj po kolei, kadłub dół/góra, .... powoli, bez pośpiechu. Jak skleisz dół - podwozie, pomaluj i zrób gąski, ponieważ wiem, że góra jest z błotnikami i dostęp jest bardzo trudny. Koła do malowania od nowa, maluj całość. Jeżeli jest problem z przyjmowaniem farby, umyj całość w wodzie np. z ludwikiem, odtłuścisz go, będzie na pewno dużo lepiej. Jakich farb używasz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactra, ale mówiłem że ja to poprawie ale dzięki że mi "podpowiadasz"

 

P.S

poprawie koła ale nie przyklejam tego od razu do góry.... najpierw ja zrobię a potem przykleję....

 

P.S 2

bo chce koła i gąski błotkiem wybrudzić to mam do brązowej farby dać piasek i normalnie je wymalować ??

 

aktualnie zakładam gąsienice, jak skończę to dam zdj...

ale to mi nie wyjdzie za ładnie bo zawsze miałem gąsienice gumowe w całości.... a tu mam plastikowe w częściach i trochę dziwnie mi się to składa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do brązowej farby dać piasek i normalnie je wymalować ??

zobacz do pierwszego lepszego warsztatu i dowiesz sie o pigmentach, suchych pastelach oraz o tym że brudzenie zostaje nam sam samiuśki koniec, malowanie w sumie też mogłeś sobie darować a na pewno camo którego w tych miejscach zazwyczaj nie było (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz robiłem gąski z plastiku i to totalnie w częściach, ale myślę to mi to w miarę wyszło... ale znowu kółka nie takie... będę musiał 4 raz już chyba poprawiać bufff....

 

1003258wl8.th.jpg 4d672862e8c0f0f3m.jpg

536af635d2f99aaem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey sorry, tylko jak bym dostał możliwość usuwania Swoich Postów było by fajnie... bo nigdzie nie widzę opcji usuwania własnych postów.

 

EDIT:

sorry zapomniałem się mogłem zedytować, ale jak znajde wkońcu ta opcję usuwania swoich postów to usune tego

 

 

@Down:

aha, super.... myślałem że jest, bo na większości jest

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc

na początek powiem że zdjęcia robione w garażu więc ładne nie są.

a1069dda14d475c8m.jpg fd0bda4d53130de5m.jpg 3303e2d316f83be7m.jpg

Był to mój pierwszy samodzielny kontakt z gipsem więc na razie wygląda to marnie.... ale po wyrównaniu niektórych miejsc i poprawieniu innych będzie to wyglądało lepiej (mam taką nadzieje)

jak juz mówiłem robię most który się zawalił pod ciężarem czołgu

 

P.S

dzisiaj spróbuje wybrudzić gąski i koła błotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz robiłem gąski z plastiku i to totalnie w częściach, ale myślę to mi to w miarę wyszło... ale znowu kółka nie takie... będę musiał 4 raz już chyba poprawiać bufff....

 

1003258wl8.th.jpg 4d672862e8c0f0f3m.jpg

536af635d2f99aaem.jpg

Jak czytasz instrukcję to czytaj dokładnie. Zamieniłeś koła napinające z napędowymi, albo źle skleiłeś wannę. Nie wygląda to tak jak powinno. Kolor na jaki malujesz ten czołg ma sie nijak do rzeczywistości. Poczytaj jak były malowane niemiecki czołgi w tym okresie. Samo malowanie dla malowania, nie ma sensu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo u nas na forum nie mamy takiej możliwości Mr. Green

 

A mi się parę razy zdarzyło, że po zalogowaniu obok opcji "edytuj" na moim poście znalazł się taki krzyżyk, a po najechaniu na niego wyskakiwał dymek "usuń post" czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz robiłem gąski z plastiku i to totalnie w częściach, ale myślę to mi to w miarę wyszło... ale znowu kółka nie takie... będę musiał 4 raz już chyba poprawiać bufff....

 

1003258wl8.th.jpg 4d672862e8c0f0f3m.jpg

536af635d2f99aaem.jpg

Jak czytasz instrukcję to czytaj dokładnie. Zamieniłeś koła napinające z napędowymi, albo źle skleiłeś wannę. Nie wygląda to tak jak powinno. Kolor na jaki malujesz ten czołg ma sie nijak do rzeczywistości. Poczytaj jak były malowane niemiecki czołgi w tym okresie. Samo malowanie dla malowania, nie ma sensu.

 

Jasne jasne,.... jak przeczytałem to sam sie zdziwiłem, ale sprawdziłem w instrukcji i jest dobrze !!

skleiłem poprawnie

 

 

EDIT:

most drewniany który ma wyglądać na "zużyty"

po drugiej stronie niema barierek bo przez nie wyleciał czołg

ec0c083a9523464bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w połowie ma stać a w połowie wypadł :P

To lepiej zrób go przed mostkiem, chłopaki zastanawiają się co tu zrobic, szukać dalej mostu czy też ryzykować utopienie czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.