Skocz do zawartości

Diorama - "Gdzieś na granicy...."


Zajcu

Rekomendowane odpowiedzi

ale przed mostem mam mało miejsca, zaraz edytuje i dam zdj bo na razie obrabiam to cos

 

EDIT:

jak juz gdzies tam wspomniałem zdj z garazu wiec troche brzydkie

75067211dc75d6d8m.jpg 1ec77528634ad5f9m.jpg 55a596e4eee3fe37m.jpg 8cee5cf2c74f6160m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i właśnie utopiłeś czołg, trzeba będzie go wyciągać, o ile się da, drzewka koszmarne, może to i do kolejki pasuje, ale widziałem dużo lepsze, fakt, nie są tanie, ale ... też kosztowały swoje. Może zrobisz krajobraz zimowy i wykorzystasz jakieś gałązki, w końcu nie ma wtedy listków, może też być czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w końcu jak mogę zrobić zimę jak mówiliście ze nie było zimy jak ten czołg był, w końcu nie rozumiem .....

P.S

moja rodzinka jak widziała to, to mowiła że nawet mi wyszło... w końcu całkiem inaczej na zdj a w realu

 

P.S 2 : w jakim sensie utopiłem model ?

 

d9a8e4148f16196bm.jpg ed019d41fb8c65efm.jpg 666b6afa93533250m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę ci, ponownie podpowiedzieć, to pooglądaj najpierw zdjęcia krajobrazów z mostkami, dopiero później rozplanuj co i jak. Ta dioramka wygląda paskudnie, nie mówię, że sam bym jej nie spaprał, zaznacz drogę, niech ona wygląda jak wsiowa i niech nie będzie równa z trawą, prawie zawsze jest ciut niżej. Co do utopienia, to chwilę po wjeździe czołgu na mosteczek, zarwałby się, to był ciężar, że ho, ho, przeczytaj sobie ile on ważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafica wiesz potrafisz człowieka zmotywować....

jakos Cię nie usłucham wiesz.... i jak masz tak mówic to proszę Cię nie pisz w moim temacie, bo postanowiłem że chce to zrobić i to skończe

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie ten mostek...jeżeli to twoja pierwsza diorama to łatwiejszy byłby kawałek drogi, pustyni, czy czego tam.

 

Zajcu- ale Pafica ma tu rację... Najlepiej zacząć od czegoś prościejszego a potem piąć się w górę (tak robią, bodajże wszyscy). Jak chcesz to możesz nas nie słuchać jak to ująłeś w poście powyżej lecz my to robimy aby Ci pomóc a nie zniechęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, czołg sie zsunie i będzie gitara. Pafica piał o prostszych podstawka, ma rację, później rób jakąś drogę np. zimą lub pustynną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z co do dioramki nie porywaj się na coś takiego jeżeli to pierwsza dioramka, a drzewa to tragedia zajrzyj na ,,duży warsztat czyli rozgrywki bitewne" tam jest kilka zdjęć z drzewami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się, nieco urealnic podłoże.

W chwili obecnej jest tylko wyjściem.

Zacznij od poprawnego zamalowania wszystkich niedociągnięć, co jest widoczne na zdjęciach(między deskami itd)

Most może zostać, tyle tylko, że wyrwane barierki to za mało, powinieneś go załamać(i to mocno).

Zastanów sie także, nad tym "rowem" pod mostem.

Najrozsądniej będzie wpisując w wyszukiwarce - most", rów, parów itd..poogladać jak to sie ma w rzeczywistości.

Następnym krokiem, jaki powinieneś uczynić, to poczytanie kilku relacji i działu - jak to zrobić, jak pokazać, oraz nie ograniczając sie tylko do 4um, poszukać w sieci.

Jest mnóstwo opisów, jak wykonać ziemię, trawe, krzewy itd - praktycznie darmowo.

Następnie, zrobić próby tego co chcesz mieć na dioramie, poza nią - by nie eksperymentować na gotowej pracy(choć ja tak robię i jest to niebezpieczne).

Niefortunnie wybrałeś dość ciężki pojazd, jak na tak kruchy(wobec jego wagi) mostek.

Patrząc na zdjęcia natury, proponuję Ci wziąć Twoje zapasy farbek, postawić obok monitora i dobierać kolorki "pod monitor", w ostateczności możesz mieszac farbki na oko, ale pamiętaj, by wzornik(monitor ze zdjęciem) był cały czas w zasięgu wzroku.

 

 

to tyle na początek, masz co robić - usiądź, na spokojnie przemyśl, ustawiaj, rysuj(jak umiesz) a po woli powinieneś wyjść z opresji.

 

 

pozdrawiam i życze powodzenia w pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jeszcze nad tym pracowałem:

c2a365ae59c8c1eam.jpg 4eb9f78e0c8fe5f1m.jpg

01db1056e138606am.jpg 31cecab7e33ce53bm.jpg

 

ale dzisiaj zastosuje się do Twoich rad Rafał , dzięki.

 

 

EDIT:

wpadłem na pomysł żeby może wziąść i drucik obwiązać wokół drzewa i zaczepić czołg ze niby próbowali jakoś wycofać go czy cos .... czy raczej wyciągnięcie czołgu jest nierealne ?

 

edit 2 :

niech to ... skleiłem koła z "daszkiem " i na przodzie zrobiła się szparka na przodzie, a na złość mi się szpachla skończyła.... więc z modelem mam pauzę do poniedziałku chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg byłby wyciągany przez inny czołg lub wzt, do drzewa to można sobie terenową Toyote przyczepiś a nie tak na oko 40 ton metalu

Możesz w ostateczności jakieśliny holownicze rozłożyć obok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA RAZIE NAPISZE CO Zrobiłem, bo aparat wziął mój brat, wiec foty dam wieczorem...

a więc tak: zrobiłem pierwszy w swoim "życiu modelarskim" wash i nie wiem czy tak ma wyglądać ale jak co to poprawie. model juz można uznać za złożony.....

 

EDIT:

przepraszam, ale chyba dziś nie dam zdj, bo dowiedziałem sie ze brat pożyczył owy aparat. Postaram sie zrobić je jutro.

P.S

@Down:

błotko zrobiłem już dawno ale mało, na próbę, bo pierwszy raz, a dziś juz zrobiłem dużoooo ... można powiedzieć że zostały mi tylko przykleić drzewka, zrobić figurkę i chyba tyle....

figurka ma lornetkę w rękach, to może zrobię że niby wypatruje dźwigu czy cos...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"In the end....."

A więc, na wstępie przepraszam za zdjęcia, ale sztuczne swiatlo i tak jakos inaczej sie nie dalo.....

Co do całości.... jako że była to moja pierwsza dorama to nawet jestem zadowolony i mi się podoba, ale dla Was...., wiadomo mogło być leepiej....

23d79608dcfa2df9m.jpg 3c918d92c25b66e1m.jpg

08d6160a7d5e262cm.jpg 850a5bd865d2b6d2m.jpg

b32c94e32c2b34cem.jpg 1d530c871884371em.jpg 28cb6c61cc7299abm.jpg

 

P.S

może jutro przy świetle dziennym uda mi się zrobić lepsze zdj.

P.S 2

wiadomo w realu wygląda lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam być szczery to ta III jest pod względem malowania tragiczna, pomysł na dioramę miałeś fajny ale niestety nie wyszła zbyt wspaniale jeżeli dopiero zacząłeś się bawić w ten typ modelarstwa to zacznij od czegoś prostszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.