Skocz do zawartości

F4 1:48 Monogram, A10 Tamiya 1:48, A4 Italeri 1:48, Mirage


jajen

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam dwa modele - pierwszy to F-4, ma kilkanascie lat i ostatnio przeszedl lekki remont (naprawilem skoslawione podwozie, poprawilem pekniecia szpachli i malowanie uzbrojenia) Niestety z pozolkla kalkomania niewiele dalo sie zrobic.

 

Drugi model to ostatnio zrobiony A-10 Thunderbolt II. Zapraszam do komentowania.

 

f7.jpg

f8.jpg

f9.jpg

f10.jpg

f11.jpg

f12.jpg

f13.jpg

 

 

A-10_24.jpg

A-10_25.jpg

A-10_26.jpg

A-10_19.jpg

A-10_21.jpg

A-10_28.jpg

 

Pozdrawiam,

 

jajen

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo bardzo sympatyczny T-bolt

Delikatny wash by nie zawadził, dla wyciągnięcia linii podziału ale Tamiya ma chyba wypukłe więc jakoś inaczej by trzeba podziałać.

Podoba mi się Twoja praca.

Ja też już kończę swojego A-10 (Italeri 1:48) i też będzie w kamuflażu Euro 1. mam nadzieję, że jeszcze w styczniu umieszczę zdjęcia w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się podział Skyhawk? Wydawało mi się, że w pierwszym poście były jego fotki i znikły Można prosić o więcej informacji na jego temat (firma/skala, jak się sklejało) no i o powrót fotek, bo wyglądał fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-10 widać, że sporo lepszy. Jednak kalki troche się błyszczą. Ale sposób na to już pewnie znasz

 

O nie, przez te fotki skyhawka strasznie mi sie go zachciało :( Waloryzowałeś go czymś? Sloty są zestawowe? Fajnie wygląda i chyba nie jest duży, może sobie sprawię na urodzinki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calosc to oryginalny pudelkowy model. Linie podzialu blach cieniowalem natryskujac najpierw ciemniejszym kolorem farby (niestety i tak okazal sie zbyt jasny). Podkreslenie linii zrobione miekkim olowkiem. Zabrudzenia to cien do powiek. Wymiary modelu to jakies 25x18cm.

 

jajen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dali czadu w tej instrukcji. Oficjalnie takiego zestawu uzbrojenia na A-10 nie ma i samolot miałby problemy z dojechaniem na pas Poza tym widzę, że na belkach podkadłubowych masz zainstalowane MERy (Multiple Ejector Rack), które nie zostały dopuszczone do użycia na A-10 (był testowany układ 18 bomb właśnie z 12 bombami na MERach i po 1 na 6 pylonach, ale widocznie nie zdał egazminu). Dozwolone są TERy (Triple Ejector Rack), ale one w sumie dają 6 bomb, a nie 12. Dodatkowo nie używa się na tych belkach (5 i 7) bomb Mk82/84, tylko ćwiczebne BDU-33 (zainstalowanych właśnie na TERach).

Układ z pojedynczymi GBU-8 i GBU-10 był testowany na drugim przedprodukcyjnym samolocie.

Tamiya stworzyła ten model na podstawie przedprodukcyjnej serii A-10 i brakuje w nim wyrzutni flar na końcach skrzydeł oraz w tylnej części obu gondoli podwozia. Również klapy wychylały się 30 stopni w serii przedprodukcyjnej, a w seryjnych 20 stopni. W związku z tym jest różnica długości szyn prowadzących.

Fotel wygląda na ESCAPAC, który został potem zmieniony w A-10 na ACES II, łącznie z tymi z serii przedprodukcyjnej (ale szczegółów nie widać, może jakieś zbliżenie na kabinę?)

I to tyle, jeśli chodzi o stronę merytoryczną

Masz u mnie za to, że w ogóle zrobiłeś Warthoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel zdecydowanie przypomina bardziej ESCAPAC niż ACES II.

Również na końcach skrzydeł widać coś przypominającego miejsce na kasety z flarami, ale chyba są zamalowane. Na gondolach nie widać nic

Jeśli to nie problem, to prosiłbym jeszcze jedno zdjęcie dzioba, trochę z boku. Niekoniecznie dzisiaj

Może jednak kupię ten model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze pieczone!

Nexus, bo mnie tą wiedzą wystraszysz. Dobrze, że "guźce" są nieźle opancerzone, bo chyba wpadniemy pod ostry ostrzał z ziemi Jeszcze chwila cierpliwości, mało mam ostatnio czasu na lepienie. Ale ja też swojemu hogowi nie odpuszczę

 

Cienie do powiek - fajna alternatywa dla pigmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z pozolkla kalkomania niewiele dalo sie zrobic

 

Pozwolę sobie na mały OT. Grzebałem (może niedostatecznie) w szukajce lecz nie znalazłem niczego na temat renowacji modeli. Może ktoś zna sposób na odświeżenie malowania lub jak cytowany jajen ma problem ze starymi kalkomaniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.