Skocz do zawartości

TYGRYS PORSCHE


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich . Chciałem Wam zaprezentować model, który kiedyś zlepiłem. Jest to model Tygrysa w skali 1;35 Dragona z elementami foto trawionymi Aber. Zimerit powstał z Multipla. Wykonałem go tą ostrogą na rączce(no nie wyszedł najlepiej) . Załozyłem metalowe gasienice Frulidmodel . Problem był bo chciałem aby były ruchome. Wanna Tygrysa Mi sie rozjeżdzała. Musiałem usztywnić wannę wklejając pleksi.Pozatym fajnie sie go sklejało.

 

http://img231.imageshack.us/my.php?image=dsc2414yx4.jpg

http://img231.imageshack.us/my.php?image=dsc2415ls8.jpg

http://img168.imageshack.us/my.php?image=dsc2416yd4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry panie AS

Z PWM wyrzucili to tu się przeniosłeś. Jak miło. I znów tylko 3 fotki.... ciekawe dlaczego nie dasz więcej???

Nie chce wyjść na drugiego Lutzowa z PWM ale ten Artur (znany też jako AS i 88mm) daje fotki nie swoich modeli co zostało udwodnione swego czasu na PWM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Ja cie chyba zaprosze do domu ( jak coś to kontakt na priwa) ,i solidnie poczestuję ziemniaczkami ,innej rady nie widzę . Posprzątam oczywiśćie . Ale zastosuję sie do tej rady i jak bedę coś kolejnego lepił to zdokumentuję. Jak model podoba się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie mam gdzieś wasze urazy i wyliczanki, ale kolega ma modelik do ocenienia i jak widze to jest zarą...sty

 

Mam 2 pytania:

 

Jeśli to jest prototyp to z którego roku?

Czemu on jest taki dziki, wyjaśnie

-> Wierza z tygrysa z początkowych wersji

-> Kosz z ekwipunkiem z tyłu wierzy jak widze z Panzer IV

-> Krzyże powinny chyba być na bokach korpusu, a nie na wierzy? (nie licze tylniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mądre słowo, bo model tu chodzi a nie o Mnie. Nie jestem ekspertem w historii, ale jest to model, który jako jeden z trzech egzemplarzy brał udział w bojach. http://www.strefa-tygrysa.republika.pl/opis%20konstukcji.htm Tu masz cały link o tym. Mogę nadmienić, że wzór malowania i zimerit wiozłem z jednej z foto archiwalnych. Przepraszam, bo nie umiem jeszcze tak dobrze linków wklejać. Ten zasobnik jak SUPER Zauważyłeś został dany w oryginale z powodu braków materiałowych. Ale numery i k krzyże są namalowane (na zimie nie da sie kleić kalek) jak w oryginale z foty archiwalnej. Jeszcze raz polecam Ci ta stronę i BARDZO DZIĘKUJĘ ZA DOCENIENIE.Bo salutujemy stopniowi a nie człowiekowi. Tzn. Najważniejsze jest jak model wygląda a potem, kto go zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego EDAX nie podobają ci sie foty?. Niemożliwe bo to sa zdjęcia studyjne. Jakim aparatem masz na fotce wypisane. Zdjęcia też jestem autorem . Ale jakie to ma znaczenie że jestem autorem . Biżuterię wykonuję na całą Polskę i nikt sie Mnie nie pyta kto jest autorem. Tylko patrzy jak to WYGLĄDA i czy ładna .To jest RZEMIOSŁO a nie jakaś artystyczna robota . Na tym punkcie fioła to maja niedoszli albo kiepscy artyśći , bo prawdziwi artyśći to chetnie rozdają swoje prace i sa bardzo nieśmiali ,i nie chcą sie przyznaś że to Oni zrobili. Ja jestem rzemieśnikiem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ostro

 

Śliczny model Arturze, mam tylko małą prośbę, proszę o wątek warsztatowy, bo skoro robisz takie super modele, to podziel się z nami swoimi technikami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czegoś nie Wiesz to Pytaj o co chcesz . Ale Ja myślę że nie wiele Mogę nauczyć takiego Fachmana specjalistę jak TY. Ale może .Wiesz co to jest KAMEA. Pytanie 2. co to jest rygiel . Bo laubzega to chyba Wiesz. Pyt3.co to jest milgryf. Pyt 4 co to jest NAWROT . Jeśli Mi odpowiesz na te pytania publicznie zobowiaże sie do podzielenia się z Tobą swoimi technikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamea to szlachetny lub półszlachetny kamień ozdobiony reliefem ciętym wypukło.

 

Rygiel to element blokujący zamka ślizgowo-obrotowego w karabinie, lub też jak kto woli część budowlana łącząca dwa filary w budynku.

 

Laubzega a w zasadzie piła włośnicowa to cienka piłka do metalu.

 

Na pozostałe dwa pytania Ci nie odpowiem bo nie wiem co to.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra stary blisko byłeś . RYGIEL to taki metalowy hartowany stożek, na który nakłada się obrączkę lub pierścionek i prostuje. Postaram się trochę fot z budowy pokazać obiecuję, ale nie wiem kiedy bo 10 ide na operację zno wułe......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wątek warsztatowy wyjaśnił by wszystko! A ten tygrys niczego sobie, tylko czyj on jest? Znowu będzie ostro tak jak pisał Marcin!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu będzie ostro tak jak pisał Marcin!!!

 

Zanim to nastapi ostrzegam przed nieprzemyslanymi wpisami i odsylam do REGULAMINU NASZEGO FORUM

 

Nie bój żaby ja obiecuję kulturę i dobry smak zachować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dwa słowa komentarza:

 

1. To nie Artur musi udowadniać, że model jest jego autorstwa - on zamieszcza jego zdjęcia a my w uznajemy go za autora. Bzdurą byłoby tworzenie sytuacji, w której każdy zakładający własny wątek miałby przedstawiać "certyfikat" własności, czy jakieś inne dowody, pisma, stępelki, poświadczenia itp.

2. Zarzucając komuś przedstawianie modeli cudzych jako własnych proszę o udowodnienie tego! To chyba proste - skoro mówisz, że coś jest czarne a nie białe to pokaż to..!

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum MODELWORK a PWM to jest spora różnica jak sam zauważyłeś.(Forum, które tak lubię ,napisałeś ). Ludzie sa tu na poziomie i Ja też to forum LUBIĘ i nie mam zamiaru dać się sprowokować ani wygłupiać tym bardziej Nikomu przeszkadzać . TO JEST FORUM MODELARSKIE ,POGADAJMY O MODELACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.