Skocz do zawartości

B-26B/C MARAUDER, Hasegawa 1:72


Drak

Rekomendowane odpowiedzi

A jak jest ze spasowaniem połówek kadłuba? Dużo szpachli? Ogólnie lubię ten samolot, więc śledzę wątek... Wnętrze ładne Jedna uwaga ode mnie. We wnęce podwozia widać ślady po wypychaczach da się poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już nie ma tam dostępu :( ale jak dam całe podwozie to mało będzie tam widać czegokolwiek a do tego jeszcze będzie wnęka zacieniona więc jakoś się uda.

spasowanie jest dobre właśnie wybieram się na szpachlowanie ale wiele się nie napracuję tylko zalepić dziurki powstałe w skutek naprężenia plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zaskakująco szybko poszło (i to mimo ciekawych lektur poczas klejenia ;) ) Czy przeszlifowałeś silniki od dołu? Wydaje mi się, że są tam jakieś nierówności, ale może to wina fotek...

Trochie szpachli, trochie farbki i będzie jak ta lala. Powodzenia na ostatnim etapie. Oby nie było niespodzianek ze strony kalek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nierówność na silnikach to wina fotek, jedyne co przeoczyłem to ślady po wypychaczach ale to było z powodu impetu i rozpędu malowania wnętrza jeszcze w ramkach...

 

i teraz ważne pytanie: czy... pozaklejać wszystko co nie powinno być malowane i pomalować całość teraz czy wkleić jeszcze szyby, pobawić się maskolem i wtedy pomalować całość łącznie z owiewkami... ??? aerkiem będę malować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update:

 

Tak tu pusto było...

DSC00111.JPG

 

ale po włożeniu pierwszych bombek które prosto z hangaru przyjechały

DSC00114.JPG

 

jeszcze jak przywieźli drugą dostawę^^

DSC00116.JPG

 

tu duży błąd... musiałem piłować i piłować ten poprzeczny kawał metalu żeby mógł zrobić zamknięty właz... pierwsza porażka firmy...

DSC00117.JPG

 

 

ale i tak wolałem mieć zamknięty przedział bombowy... wnętrze będzie praktycznie niewidoczne ale robiłem dla własnej sadysfakcji

DSC00120.JPG

 

i dzisiaj jeszcze:

 

karabinki z boku:

DSC00119.JPG

 

i przód- karabin główny i sama owiewka:D

DSC00118.JPG

może wyglądać że ramki są fatalne ale to jest tylko podkład, w końcu ramki będą malowane z zewnątrz :P

 

 

niestety... wymiana międzyszkolna z Niemcami uniemożliwi mi dalsze prace do soboty :( więc na razie to będzie tyle... ale jak tylko odprowadzę gościa do pociągu to wracam robić stanowisko strzelca górnego, resztę szyb, wtedy już malowanko a później standard, w sumie niewiele mi zostało, podwozie, śmigła, wash, kalki i lot w stronę galerii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to łączenie to lux, wygląda na szparkę ale w realu lepiej widać- jest wypełniona klejem ale dla pewności żeby nie było różnicy poziomu czy małego wgłębienia zaszpachlowałem tak samo jak mocowanie silnika do skrzydła (szparę zobaczyłem dopiero na zdjęciach...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już za późno... dziś maskowałem jak znalazłem wolną chwilkę... w pewnych miejscach pewnie naszedł maskol na ramki ale to wszystko do poprawy, ważne że wolałem wejść na ramkę niż żeby błąd był wyskalowany w drugą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.