Skocz do zawartości

B-26B/C MARAUDER, Hasegawa 1:72


Drak

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem troszkę czarnego drybrusha na fotelach i na podłodze. Może słabo widoczny ale jakoś nie chciałem przesadzić z brudem.

 

Daj na podłodze itp. suchego pędzla srebrnym. A tak to bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... i pierwsza wątpliwość... według instrukcji bomby są malowane na Olive Drab a jestem też ciekaw czy mogą być żółte jak w niektórych B-17? Jest to na zasadzie kontrastu, tzn. przedział będzie zamknięty ale jak ktoś zacząłby zaglądać przez okienko prowadzące do tego przedziału to może odróżniłby bomby od reszty w przypadku z ich żółtym kolorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ktoś zacząłby zaglądać przez okienko prowadzące do tego przedziału to może odróżniłby bomby od reszty w przypadku z ich żółtym kolorem

Myślę, że to fajny pomysł Zresztą - to Twój model i pomalujesz bomby jak chcesz.

Kokpit fajny przydały się zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta "Latająca Trumna" . Jeżeli chodzi o bomby to powinieneś je pomalować tak jak radzi instrukcja, czyli na Olive Drab. Do tego dochodziły takie charakterystyczne żółte paski. Bomby malowane były na żółto przed `42, a twoja maszyna pochodzi z `44, więc to by się raczej kupy nie trzymało... Tu masz takie przykładowe foto z "Life`a":

c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze go można jeszcze przybrudzić

 

właśnie, dlatego przy okazji brudzenia komory bomb, przybrudziłem też trochę bardziej wyraziście kokpit.

 

modelwork%20027.jpg

modelwork%20028.jpg

modelwork%20029.jpg

modelwork%20030.jpg

modelwork%20031.jpg

 

komorę brudziłem mocniej gdyż częściej jest ona narażona na brud (np. gdy bomby czekają na załadunek na deszczu) a także nie jest za często czyszczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest świetny sposób na pseudo brudzenie xD. Dodałem jeszcze trochę pigmentu w takim razie, a na fotelach, jak doradził kolega jachud3, zamiast czarnego dry, dałem jaśniejszy od samej skóry by wyglądało to trochę jak jej przetarcia.

modelwork%20032.jpg

modelwork%20033.jpg

modelwork%20034.jpg

modelwork%20035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wróciłem ale prace wstrzymane z powodu awarii kompresora (tak jak w Shermanie)... ;( jutro zaspawam dziurę i mam nadzieje że będzie działał... inaczej kiepsko, choć w czwartek znów wyjeżdżam więc później będę musiał się sprężać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracam do B-26

 

Zabrałem się za jeden silnik wraz z przegrodą na podwozie.

Oto części

 

DSC00086.JPG

 

 

a tu mały problem... Instrukcja jest na tyle nieczytelna że nie wiem jak wkleić tą część... Tak jak na pierwszej fotce czy na drugiej

???? (chodzi o to co zwisa na tych pałąkach...)

 

DSC00087.JPG

DSC00088.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica między 1 a drugą opcją? Bo patrząc na instrukcje wygląda mi to tak:

te dwie ścianki mają być zamocowane tak jak na zdjęciu 1? Fakt instrukcje w hasegawie bywają nie czytelne a najgorsze jest odczytanie mocowania podwozia, trzeba zgadywać. Mówiłem Ci to już przy kupnie tego modelu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej...

 

trochę wnętrza-

 

DSC00104.JPG

DSC00105.JPG

DSC00106.JPG

 

i następne-

 

DSC00107.JPG

DSC00108.JPG

DSC00109.JPG

 

obecnie wygląda tak, jutro jadę po szpachlę która mi zaschła :P, załatam ubytki przy łączeniach i będą to końcowe prace przed podkładem i malowaniem^^

 

DSC00110.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wiedziec czemu te tylne stateczniki sa przezroczyste?

Tam jest stanowisko tylnego strzelca między statecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.