Skocz do zawartości

TU-2S "Moskwa" /ICM/ 1:72


STIG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co prawda dawno nie bawiłem się nożykiem, klejem i farbami ale, że czasu do końca konkursu jeszcze sporo, postanowiłem spróbować i się zgłosiłem.

 

Żeby regulaminowi stało się zadość niżej In-box. Model przeleżał w szafie parę dobrych lat, zebrał piękną warstwę kurzu, uszlachetnił się . Jak widać kilka części nie na miejscu ale chyba problemów z tego tytułu nie będzie.

 

 

dsc00592ik5.th.jpg

 

dsc00600vt7.th.jpg

 

dsc00597ig9.th.jpg

 

dsc00598pb7.th.jpg

 

dsc00599si8.th.jpg

 

dsc00600vt7.th.jpg

 

No i narazie to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niecoś podłubałem dziś. Niżej efekty.

 

Wielkiego szału nie ma jak zwykle zresztą na początku.

Coś o samym modelu.

Biały bardzo "miętki" plastyk, łatwy w obróbce. Delikatna faktura poszycia, nity i linie wgłębne ledwo co widoczne.

To z zewnątrz a w środku generalnie to bida. Absolutne minimum. W miarę swoich umiejętności postaram się coś wepchać do środka tak żeby trochę to uatrakcyjnić.

 

Na zdjęciach początek prac z wnętrzem kabiny i lukiem bombowym. Głownie te dwa elementy chce jak najbardziej podrasować.

 

Luk "bumbowy" wyłożony blachą, imitacja nitów, dojdą kabelki, przewody hydrauliczne, zaczepy na "bumbe"

20011us1.th.jpg

 

W kabinie generalnie jeszcze nic się nie dzieje. Kilka zioberek wstawionych, dojda kable, puszki, przełączniki troche wajch.

20012cz9.th.jpg

 

20013ge0.th.jpg

 

A tu znalazłem w necie zdjęcie blachy. I tak kombinuje jakby to wykorzystać. Wydrukować, nakleić/przerysować na blaszkę ?? Przydałyby się jakieś sugestie

tu2blachaly8.th.jpg

 

Tyle na dziś. Jutro możliwe że oprócz rzeczy wcześniej wymienionych może dojść jakieś malowanie wnętrza ale to się jeszcze okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do szanownej braci modelarskiej po poradę.

Chodzi mi o gałki różniastych wajch. W "Tutku" jest panel z wajchami i o ile same wajchy to nie problem ale rozmiar gałek to już tak.

 

Zajumałem siostrze koraliki, wybrałem najmniejszy rozmiar, zamontowałem (kolorami prosze zbytnio się nie przejmować) i efekt widać niżej.

 

22011go5.th.jpg

22012tt5.th.jpg

 

Wydaje mi się, że są za duże. Ba jestem tego pewien.

Jak zrobić mniejsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.