Skocz do zawartości

Citroen Xsara tuning


Pszczółka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Bartosz. Od pięciu lat sklejam modele, i m.in jestem uczestnikiem klubu KTM "Remiza" w Rudzie Śląskiej a instruktorem jest fojer1. Obecnie składam model Citroena Xsara, który nie będzie wersją WRC, lecz zwykłym samochodem lekko z tuningowanym w wewnątrz.

 

Pomalowane tarcze hamulcowe i zaciski

obraz_479_156.jpg

 

Przyciemniona szyba, pomalowana od wewnątrz

obraz_472_725.jpg

 

obraz_471_139.jpg

 

Tył samochodu

obraz_469_189.jpg

 

Wloty powietrza wyciąłęm minicraftem, i także wmontowałem kratkę

obraz_466_155.jpg

 

Tutaj niepodobał mi się gril, więc zamiast oryginalnych częsci z modelu wmontowałem kratkę , która moim zdaniem lepiej się prezentuje

obraz_468_321.jpg

 

Karoseria została pomalowana lakierem matowym, a nastepnie po wyschnięciu pomalowałem to lakierem bezbarwnym

obraz_465_336.jpg

 

Wnętrze lekko zmodyfikowane jak w samochdzie WRC

obraz_464_131.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten model w ręku ... mało szczęśliwy produkt Hellera ... odłożyłem na półkę nim zdecydowałem się kupić.

Widziałem kilka gotowych modeli tego producenta, wykonanych przez kilku modelarzy ... niestety tylko jeden coś sobą prezentował.

Naprawdę z tego "kasztana" ciężko będzie coś wyciągnąć ...

ale trzymam za Ciebie kciuki.

 

UPDATE

Wygląda całkiem sympatycznie, chciaż możnaby powiedzieć, że jest pomalowany w ciemnym kolorze, żeby ukryć pewne jego niedoskonałości.

I mówimy tu o niedoskonałościach modelu, a Twojego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten model w ręku ... mało szczęśliwy produkt Hellera ... odłożyłem na półkę nim zdecydowałem się kupić.

Widziałem kilka gotowych modeli tego producenta, wykonanych przez kilku modelarzy ... niestety tylko jeden coś sobą prezentował.

Naprawdę z tego "kasztana" ciężko będzie coś wyciągnąć ...

ale trzymam za Ciebie kciuki.

 

UPDATE

Wygląda całkiem sympatycznie, chciaż możnaby powiedzieć, że jest pomalowany w ciemnym kolorze, żeby ukryć pewne jego niedoskonałości.

I mówimy tu o niedoskonałościach modelu, a Twojego warsztatu.

 

 

 

Dzięki ci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siatki znalazłem na modelarnii bo to były z jakieś saszetki na pieniądze Wyciałem kawałek i przykleijem je od spodu . Nie chce się znów chwalic ale zająłem trzecie miejsce w Bielsko-Białej które sie odbyły 03-05 Luty2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się znów chwalic ale zająłem trzecie miejsce w Bielsko-Białej które sie odbyły 03-05 Luty2006.

 

Trzeba się chwalić, po to sie startuje w zawodach, żeby sie pokazać. A skoro zajmujesz miejsce na pudle, to chwalić się nawet trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie składam model Citroena Xsara, który nie będzie wersją WRC, lecz zwykłym samochodem lekko z tuningowanym w wewnątrz.

 

 

Nie ma szans, żeby ten samochód mógł sie pojawić na zwykłej ulicy. Pierwsza rzecz, to brak tablic rejestracyjnych, które jednak chcesz zrobić.

 

Drugą rzeczą, której nie widzę w samochodzie to lusterka boczne. Nie da rady zarejestrować samochodu bez nich, przynajmniej w Europie. Jesli nie było ich w zestawie, to masz przechlapane, nie bardzo wiem, jak by można je dorobić i wkleić w prawie gotowy model.

 

Trzecia rzecz, to tylne, dodatkowe światełko stopu. Tylko, że je się nie znam na samochodach, nawet nie wiem, gdzie ono w Citroenie byc powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterek nie było i tylne światło stopu jest na miejscu na tylnej klapie zrobie zdjecie to wam pokaże bo je dorobiłem, bo nie miałem takiej cześci. A lusterka postaram sie je zamontować z innego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masztal, a nie zniszczy Ci się model, jak będziesz lustrka boczne montował?

 

Szkoda by go było, ładnie się prezentuje.

Swoją drogą, dla czego nie ma w zestawie tych lustrek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wybrakowany jest ten model skoro nie było w zestawie lusterek

ps

Gratuluję zajęcia miejsca na podium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, dla czego nie ma w zestawie tych lustrek???

 

 

Trudno się dziwić jak to jest model z hellera. Masz racje nie będe montował tych lusterek szkoda modelu.

Hm, ja mam inne zdanie o Hellerze. Zarówno ciężarówki jak i naczepy które sklejam z tej firmy są bardzo dokładnie odwzorowane i mają bardzo dużo szczegółów których nie ma w modelach innych producentów. Jedyne do czego mogę się doczepić to mają kiepskiej jakości opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już przerobiłeś WRC na tuning to musisz zamątować lusterka ponieważ jest to samochód zaliczany do cywilnych, a WRC na codzień nie jeździ po drogach miejskich więc nie potrzebuje ich zabardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.