Skocz do zawartości

Ford M.M.G.S. - RPM 1/72


szkp

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale jeśli drzewo było by z drugiej strony to i było by bardziej ,

realistycznie i jaszcz by się zmieścił.

A z drogami to bywało róznie bo jak spadł deszcz to tak słotko nie było.

Co do chłodnicy to można zastosować albo drobną siateczke z filtra paliwa, lub materiał który ma rzadki splot nitek np. firanka lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Godlewski, Racja- czasem drogi były całe w błocie, ale ja jednak chyba pozostanę przy tej koncepcji nie robienia śladów. Chłodnica nie ma być niestety pokryta siatką, tylko żaluzjami takimi jak w tym modelu:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.modellversium.de/galerie/bilder/4/7/5/1475-18776.jpg&imgrefurl=http://www.modellversium.de/galerie/23-militaerfahrzeuge-ww1-bis-ww2/1475-ford-t-mmgs.html&usg=__zdR3Ya8ViScodRvmcTGzT2BgeZU=&h=390&w=520&sz=27&hl=pl&start=17&um=1&tbnid=Jsp8EtajmEgVMM:&tbnh=98&tbnw=131&prev=/images%3Fq%3Dford%2BMMGS%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN

Spróbowałem też zgodnie z propozycją, zmienić ustawienie komponentów dioramy. Wyszło tak:

th_13_1235853625.jpg

Pozdrawiam,

szkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Godlewski, Dzięki za fotki podwozia. Czyli jednak producent blach fototrawionych się nie popisał i powinna być na chłodnicy siatka. Siatkę, to chyba mi się uda zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Andrzej Godlewski, podane przez Ciebie zdjęcie forda niestety się nie otwiera.

Od ostatniej aktualizacji skończyłem podwozie, dokleiłem nadwozie i pomalowałem je na H 117. Skleiłem też osłonę silnika. Siatkę na chłodnicy zrobiłem z siatki znalezionej w zestawie SdKfz 10 + Flak z italeri. Na koniec wszystko przykurzyłem pigmentem Talen 08 Eartch Dirt. W "realu" wszystko wygląda dobrze, ale w makro aż wstyd pokazywać... :

th_122222_1236466749.jpgth_12222223_1236467341.jpg

 

Pozdrawiam,

szkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas HS, Dzięki za słowa otuchy. Chyba po tym modelu przerzucę się na samoloty w 1/48- tam przynajmniej trzeba się bardzo postarać, żeby na zdjęciu widać było niedoskonałości w szlifowaniu/malowaniu .

 

Dzisiaj zająłem się armatą. Na tym plastiku przy jakiejkolwiek próbie szlifowania pojawiają się wielkie zadziory... spróbuję jeszcze "poszlifować" za pomocą lutownicy - tak podobno daje się wyrównać ten plastik. Zacząłem dłubać osłonę obsługi- oryginalna była koszmarna. Muszę jeszcze dorobić trzecią, dolną część o której airfix w modelu zapomniał. Te 2 dotychczasowe części muszę jeszcze wyrównać na bokach. Porównanie armaty oryginalnej z przerabianą:

th_1233221_1236528377.jpg

 

Pozdrawiam,

szkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Ford wzbogacił się o wnętrze, oświetlenie, karabin oraz stalową linę i skrzynkę z tyłu (lina zwijana z drutu a skrzynka z plastiku). Reflektory nawierciłem i wypełniłem szkłem wodnym. Karabin nawierciłem wiertłem 0,3mm . Generalnie Ford jest już skończony- jeszcze tylko kalki. Takie to małe że makro nie wystarcza :

th_1_1237658312.jpgth_2_1237658341.jpg

th_3_1237658452.jpg

Jednocześnie zmieniła się koncepcja podstawki. Największą rolę w zmianie decyzji odegrał plastik airfixa. Jest to materiał zupełnie aszlifowalny- nie polecam nikomu. Próbowałem szlifować miniszlifierką, papierem ściernym, nożykiem, utwardzać w zamrażarce, topić lutownicą itp. Nic to nie dało- zawsze były zadziory, plastik się łuszczył... Oprócz tego po przymiarce Forda i zdjęciu maskowania ramki wydaje mi się, że gdybym tam jeszcze wstawiał armatę, jaszcz, obsługę, dioramka byłaby przeładowana i nie miałaby klimatu. Wydaje mi się, że takie ustawienie będzie najlepsze i najbardziej realistyczne (do tego dojdzie kierowca Forda i może jakaś kępka trawy):

th_4_1237658876.jpgth_5_1237658960.jpg

th_6_1237659003.jpg

 

Pozdrawiam,

szkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wreszcie skończyłem dioramkę. W podstawce wyretuszowałem brzegi, przykleiłem drzewko i kępę trawy, a w Fordzie przykleiłem kalki i pomalowałem figurkę. Niestety kalki były bardzo grube i nie chciały się ułożyć. Niestety dałem je na farbę, a lakier tylko na wierzch i film trochę się świeci. Figurka wyszła koszmarnie- nie udało mi się pozbyć zadziorów. Więcej fotek dam jeszcze dziś w galerii końcowej:

th_1_1237724834.jpgth_2_1237725340.jpg

th_3_1237725364.jpg

 

Pozdrawiam,

szkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafica, To drzewko jest z łąki. Szukałem chyba z pół godziny i tylko takie mi sie udało znaleźć. Nie mam innego a to wydaje mi się dobre, więc tak już zostanie. Drzewko miało być wyschnięte i "łyse", tak jak na fotkach z epoki i chyba dobrze takie drzewko imituje.

 

Pozdrawiam,

szkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek315, Moim zdaniem po 1, zrobienie gałęzi z drutu nie wyjdzie dobrze, a po 2, na 1-szo wojennych pobojowiskach drzewa żadko miały dużo gałęzi. Najczęściej były to gołe pnie. Moim zdaniem to drzewko pasuje do podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po 1, zrobienie gałęzi z drutu nie wyjdzie dobrze

Widziałem w necie takie drzewko zrobione przez jakiegoś modelarza z Azji i takie coś wyglądało na prawdę wyśmienicie.

 

Moim zdaniem to drzewko pasuje do podstawki.

I to wg mnie jest najważniejsze. Własne zadowolenie z modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jak na resztki drzewa z pobojowiska to wygląda bardzo realistycznie, dobrze jest przy tym posiłkowac się zdjęciami z tamtego okresu.

Diorama jak widać jest w początkowym stadium rozwoju, zapowiada się na udane dzieło, ale jak to się mówi, pożyjemy zobaczymy.

Co do modelu to mimo pewnych niedociągnięć na dioramce prezentuje się ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Godlewski, W zasadzie chciałem już zakończyć dioramkę na tym etapie- nie mam już pomysłów coby jeszcze na niej ulepszyć/dodać, zasadniczo miała być taka minimalistyczna. Jeżeli jednak lepiej by było coś dodać, mogę jeszcze nad podstawką popracować- trochę czasu jeszcze jest. Nie wiem jednak jek to się ma od strony regulaminu konkursu- galerię końcową już zamieściłem i nie wiem teraz czy mogę zamienić zdjęcia w niej na te nowe, które zrobię po dodaniu czegoś na dioramkę, czy już musi zostać tak jak jest... Jeżeli jednak w galerii można zamienić zdjęcia, prosiłbym o wskazanie co jeszcze można dodać/zmienić na podstawce- jak już pisałem, pomysły mi się całkiem skończyły.

 

Pozdrawiam,

szkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Ziemię trochę zchropowaciem i dodalem trochę żótego (niby że jakiś piasek). Dodalem też kilka odlanych z gipsu cegiel. Teraz chyba jest trochę lepiej Może nie wygląda to najlepiej, ale w jeden dzień cudów nie dokonam- następna podstawka będzie zapewne lepsza. Tak się to prezentuje:

p4010139.jpg

 

Jeżeli nie będzie jakichś przeszkód, dziś przykleję na stae cegy i drzewko i podmienię fotki w galerii na te nowe.

 

Pozdrawiam,

szkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.