Jump to content

Andrzej Godlewski

Members
 • Content Count

  474
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Andrzej Godlewski

 1. A na razie prace trwają nad wagonem , wykonałem trochę drobiazgu , no i całą ostoję wagonu ,którą teraz trzeba uzbroić w instalacje hamulcową . Wózki też jeszcze będą nieco zdetalowane o układ hamulcowy . Oraz wykonałem małą dioramkę .
 2. Koparka będzie robiona od podstaw . Raczej model w stylu kultowych aut PRL-u właśnie w skali 1:43. Jest to też przy okazji europejka skala kolejowa czyli skala zero . Akurat z tą skalą jest różnie bo na przykład w USA są budowane modele kolejowe w 1:48. U nas to raczej lotnictwo przoduje w tej skali ,choć ostatnio jest trochę pancerki ,ale jeśli chodzi o cywili to raczej niewiele . Modele koparek ,spycharek owszem są ale już w skali 1:50 , ot i taki misz-masz skalowy .
 3. A tak sobie wklepałem , skala trochę bardziej kolekcjonerska jak modelarska , ale i tak widać temat jak pokazuje ogóle forum. Myślę tez że jak ktoś jest takim tematem zainteresowany to i tu znajdzie , a jak będę robił kiedyś galerię to i zapewne w cywilnych wstawię . W zasadzie powinienem w dioramach bo planuję coś takiego .🙂
 4. Od jakiegoś czasu powoli pracuje sobie nad lokomotywą spalinową SM 42 Zapewne nastąpi przerwa wakacyjna , ale zaraz po będę męczył się nad dwoma typami wózków ,i zapewne trochę to jeszcze potrwa . Szykuję parę konwersji SM- ki w tym wersję SU 42 . Na razie powoli dopieszczam sam kadłub lokomotywy z dwoma typami ostoi .
 5. Brawo ,kolejny pojazd współczesnego Wojska Polskiego ,no i od podstaw . Jest co oglądać .
 6. Model budowany od podstaw ,bo jak na razie żaden z producentów nie produkuje naszego sprzętu budowlanego -rolniczego .
 7. Wykonałem komplet siłowników , i można było spasować cały mechanizm podnoszenia .
 8. O i właśnie po to warto czasami zboczyć z innych tematów , i wejść w te które wiążą się ze wspomnieniami z młodych lat i nie tylko . Też takie mam .🙂 A co do modeli sprzętu budowlanego z PRL-u to raczej nie jest go za wiele i może warto od czasu do czasu coś takiego sobie wystrugać .
 9. Rzeczywiście jest parę tematów które nieco zwolniły , ale nie poszły w zapomnienie . Akurat ładowarka jest powiązana z tematem dioramy nad którą w tej chwili pracuje i w pewnym sensie jest niezbędna . Raczej planuje wykonać model bez zbędnych detali ,ewentualnie pod RC .
 10. Tak sobie od pewnego czasu dłubię Ładowrkę czołową z Huty Stalowej Woli ł34. Większość pracuje w cywilu jednak parę jest w w wojsku i taką wersję chciałbym wykonać . Zapewne znajdzie swoje miejsce na dioramce , np w takim ustawieniu . Wykonałem ramę ,trochę łychy z osprzętem oraz mosty i koło .
 11. Cieszę się ,że Lubelskie spotkania są reaktywowane ,byłem na paru i miło wspominam . Już klepie sobie termin .
 12. Z innego forum wiadomo że ta impreza też jest odwołana . Tak że może lepiej zapobiegać niż leczyć .
 13. Niestety oprócz modelarstwa jest też takie w skali 1:1 więc nieraz braknie czasu na podłubanie w mniejszych tematach , Nie mniej tutaj nastąpi zaraz koniec , drobnic jest wykonana i w trakcie odlewania a to co już zrobione też wymaga obróbki i poskładania . Głównie zajmuje się budową dioram ,a te wymagają wykonania detali które też są w trakcie pracy ,a ciągnąc parę tematów na raz czas nie stoi w miejscu . Ale myślę że parę tematów za niedługo pociągnę dalej . Na razie zielone światło ma CWS.
 14. Powoli ale do przodu , zająłem się tematem który zawsze zostawiam na koniec gdyż wymaga wykonania przyrządów wspomagających . Wykonałem szprychy do kół ,drut miedziany 0,25 ,felgi i piasty wytoczone z mosiądzu . Po nawleczeni szprych na piastę , ułożone zostały na połówce felgi. Następnie rozplecione naciągnięta na karuzeli , i zlutowane do felgi A następnie element został spasowany do opony . Wykonałem też parę odlewów do dalszych prac nad motocyklem i jego konwersjami .
 15. Rozumiem że mam Ci zmierzyć z oryginału . Co do wagi motocykli dawniej i dziś to bym polemizował , masa np Sokoła 600 to 170 kg a 1000 solo 250 kg . Oba jednak mają szprychy 4mm. Mopedy z tamtego okresu typu Sachs 2,5 mm czyli tyle ile twoje szprychy . AJS 350 z 1929 którego mam pod ręką ma 3mm . Nie masz czego odszczekiwać ,bo chodzi tutaj raczej o pewną wiedzę z tamtego okresu która ma się nijak do dnia dzisiejszego .
 16. 0,3 mm ,to w tej skali szprychy do motoroweru 😀
 17. W internecie jest sporo filmików jak maluje się modele aby efekt był bliski realizmowi . Popatrz potrenuj , na pewno uzyskasz dobry efekt , nie jest to łatwe ale nie niemożliwe . Masz potencjał więc na pewno wyjdą lepiej .
 18. Dobrą wiadomością jest to że jest możliwość zarejestrowania modelu na miejscu , bo FB nie korzystam i to chyba jak widać nie ja jeden . A że blisko to grzechem by było nie podskoczyć .
 19. Kiedy będzie możliwość zarejestrowania modeli na wystawę ?
 20. Tak , w typie siedzenia ,, Terry ,, tak jest ,choć zapewne nie będzie to eksponowane .
 21. Wszystko fajnie tylko czy aby pod siedzeniem nie powinno być sprężyn .?
 22. Sporo modeli jest w trakcie roboty , szczególnie te które powstają od podstaw , a tu ukazało się trochę takich veteranów . Więc z pudełka idzie szybciej , a i trzeba wyrabiać to co zalega w szafie ,więc ten jest pierwszy i zapewne nie ostatni .
 23. Taki autobusik którym Anglicy pojechali na Wielką Wojnę .
 24. Model posklejany , zostaje jeszcze daszek , może dam lemiesz ,albo stanie na dioramce z równiarką .
 25. Przy okazji budowy Caterpilara wznowiłem prace przy Holcie i przy pomocy takiego przyrządziku produkuje materiał na dachy do obu . Trzeba będzie też wykonać stelaże i trochę drobiazgu aby te dachy zmontować ale wszystko po kolei . Pracuje też nad nitowaniem armat . Tak że powoli do przodu .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.