Jump to content

Andrzej Godlewski

Members
 • Content Count

  458
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Andrzej Godlewski

 1. W internecie jest sporo filmików jak maluje się modele aby efekt był bliski realizmowi . Popatrz potrenuj , na pewno uzyskasz dobry efekt , nie jest to łatwe ale nie niemożliwe . Masz potencjał więc na pewno wyjdą lepiej .
 2. Dobrą wiadomością jest to że jest możliwość zarejestrowania modelu na miejscu , bo FB nie korzystam i to chyba jak widać nie ja jeden . A że blisko to grzechem by było nie podskoczyć .
 3. Kiedy będzie możliwość zarejestrowania modeli na wystawę ?
 4. Tak , w typie siedzenia ,, Terry ,, tak jest ,choć zapewne nie będzie to eksponowane .
 5. Wszystko fajnie tylko czy aby pod siedzeniem nie powinno być sprężyn .?
 6. Sporo modeli jest w trakcie roboty , szczególnie te które powstają od podstaw , a tu ukazało się trochę takich veteranów . Więc z pudełka idzie szybciej , a i trzeba wyrabiać to co zalega w szafie ,więc ten jest pierwszy i zapewne nie ostatni .
 7. Taki autobusik którym Anglicy pojechali na Wielką Wojnę .
 8. Model posklejany , zostaje jeszcze daszek , może dam lemiesz ,albo stanie na dioramce z równiarką .
 9. Przy okazji budowy Caterpilara wznowiłem prace przy Holcie i przy pomocy takiego przyrządziku produkuje materiał na dachy do obu . Trzeba będzie też wykonać stelaże i trochę drobiazgu aby te dachy zmontować ale wszystko po kolei . Pracuje też nad nitowaniem armat . Tak że powoli do przodu .
 10. Kolejny temat do pracy ,ale tym razem to mój ulubiony ciągnik z grupy Caterpillara . Postaram się wykonać w paru konwersjach ,może też przy tej okazji wyciągnę z szafy i posklejam żywiczną wersją . Ponieważ jestem w trakcie kompletowania sprzętu na dioramę leśną ,będzie jak znalazł. Na razie prosto z pudła ,zapewne dodam mu daszek ,oraz dostanie coś do ciągnięcia ,ale o tym w dalszym ciągu . Na razie posklejane główne podzespoły ,jak na tę chwilę wszystko idzie dobrze .
 11. Albo nity i nieco krawędzie przetrzeć ołówkiem grafitowym i będziesz miał efekt przetartej stali . Szkoda, że na samym wstępie nie pocieniowałeś modelu , teraz aby wyjść z tego plastikowego efektu będzie trudno . No ale próbuj zobaczymy jak Ci się uda z tego wybrnąć .
 12. Odnośnie zapytania już uzupełniam temat . Były co najmniej dwie wersje Renaulta AG ,ba nawet pokuszę się o wykonanie rentgenobusika , na zdjęciu za kierownicą Maria Skłodowska Curie. Co do pojazdów wojskowy czy cywilny , w przypadku jednorazowego użycia trudno mówić o że jest to pojazd militarny . Choć dylemat zawsze pozostaje , i tak jest w przypadku Forda T pojazd raczej nie był budowany pod katem użycia wojskowego a jedynie został do tej funkcji przystosowany . Powiedzmy też że skala 1:24 jest raczej cywilna i to przesądziło o umieszczeniu tego tematu tutaj 🙂.
 13. Żaden pojazd nie zapisał się tak na kartach historii jak Renault AG . Mimo że to pojazd cywilny jego militarne zastosowanie zmieniło obraz wojny , i dowiodło że przyszłość należy do siły koni ale mechanicznych . Przydomek ,,Taxi Marna" weszło na stałe do historii motoryzacji . Dość długo czekałem na ten model w tej skali , no i wreszcie . Model skleję prosto z pudła a następny będzie nieco zwaloryzowany i zmieniony karoseryjnie . W zasadzie jest to powiększona wersja tej firmy z 1:35 . Sklejanie to czyta przyjemność w zasadzie obyło się bez żadnych komplikacji w pasowaniach .
 14. To prawda ,zaplatanie szprych to nie lada wyzwanie dla modelarza , zapewne malunki zrekompensują tą wadę . Nie mniej jednak przy dzisiejszych technologiach wykonanie poprawnych fototrawionek jest możliwe . Tak jak patrzę na Lanchestera to też rewelacji nie ma ale jednak to przy technologi wtryskowej i tak uzyskano o niebo lepszy efekt . Niestety koła są bardzo ważnym elementem każdego pojazdu , kiepsko wykonane niestety mogą dużo popsuć w wyglądzie . Nie mniej jednak chętnie podpatrzę jak Ci to wyjdzie finalnie .
 15. Pojazd poskładany i czeka na pokład . Teraz czas na ciężarówkę i małe co nie co do kompletu .
 16. Malunek wychodzi całkiem ciekawie . Natomiast tak jak widzę szprychy dalej pancerne a ich ilość zakrawa o kpinę ,zarówno w tym rodenowskim jak i tutaj . No cóż zapewne jeden zapatrzył się na drugiego 🙂
 17. Małe co nie co po wieczornych sklejaniach . Na razie duże detale potem pierdółki .
 18. Wszystko idzie w dobrym kierunku ,ale aby było na czym oko zawieśić trzeba trochę powalczyć z detale a to trochę czasu zajmuje . Nie miej jednak i w tym temacie omnibusik jest tylko elementem do dioramy . Ale wszystko w swoim czasie .
 19. Trochę jak by wspomnienie Czarnobyla . Ale temat fajny .
 20. Francuzi mają Taxi Marna a Anglicy Omnibusa ,oba pojazdy choć cywilne odegrały istotną rolę w tej wojnie . Modelik mały ale i dobry do sklejenia w zasadzie w jeden wieczór , no może dwa ale na luzie . To w pudełku a jak się skleja w ciągu dalszym .
 21. Tak , oczywiście trzeba mieć na uwadze że mierzyłem to zwykłą miarką ,więc jakiś błąd pomiarowy jest . Np, opona po średnicy płaska nie jest ,mierzyłem max wymiary .
 22. No to w temacie . Średnica koła w Żuczku 72cm szerokość 16.5cm, a felga ma średnicę 44,5cm . Teraz wystarczy podzielić stosownie do skali kto jaką preferuje . Co do ceny modelu i jego niedoróbek to rzeczywiście dobrze mieć wiedzę o tym zanim dokona się zakupu . 1:72 pewne rzeczy ujdą ,ale już w 1:35 już nie .
 23. Super zdjęcie , właśnie o takich drzwiach pisałem . Dzięki Stakor1.
 24. WoW to jest to , pręt zbrojeniowy jako dźwignia zmiany biegów z epoxydem .😀
 25. Masz rację ,teraz sobie przypominam że tego typu żuka widziałem jako busa . Ale w tym przypadku trzeba dodać do modelu światła cofania i przeciwmgłowe , oraz zawiasy których po porostu nie ma,ale to już drobiazg .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.