Jump to content

Andrzej Godlewski

Members
 • Content Count

  478
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Andrzej Godlewski last won the day on August 6

Andrzej Godlewski had the most liked content!

Community Reputation

34 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Pojazdy zabytkowe ,rekonstrukcja historyczna , kolej polowa.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A koleba to tak na dopełnienie mini dioramki zapożyczona z dioramy ,,Fajrant "1:35 . Ot taka aranżacja z potrzeby chwili .😉 Każda podziałka w skali 0 jest właściwa ,tylko 1:45 wymyślili ortodoksyjni niemcy bo oni zawsze chcą być lepsi od innych . Z punktu widzenia historycznego to 1:43,5 była tą właściwą i wymyślona przez anglików . Patrząc matematycznie rzeczywiście 1:45 jest tą bliższą prawdy podziałką. Polecam też stronkę ze normami skal używanych w modelarstwie kolejowym , ciekawa literatura i sporo wyjaśnia . http://twhk.de/spurweiten/modell.htm
 2. Upały wszystkim daję się we znaki 🙂 Nie to nie jest 3D , wszystko wypracowane starożytną modelarską metodą . Cięte nożykiem w polistyrenie .
 3. Swego czasu Ursusa zrobiłem w żywicy i widzę że będzie sporo do przerobienia , tak że same same koła to nie wszystko . A i z tym będzie trochę do roboty ,no ale fajnie że wydali ,reszta to szczegół . Ten warsztat też fajniutki ,ma sporo szpeju , można pokusić się o zrobienie go na podwoziu FWD z ICM , i mamy nasz warsztat polowy .
 4. No i cieszy że kolejny traktorek cywilny , oj zrobi się z niego naszego Ursusa C 451. Trzeba tylko zmienić kółka i przednie zawieszenie . Czyli dwie wersje Ursusa .
 5. A na razie prace trwają nad wagonem , wykonałem trochę drobiazgu , no i całą ostoję wagonu ,którą teraz trzeba uzbroić w instalacje hamulcową . Wózki też jeszcze będą nieco zdetalowane o układ hamulcowy . Oraz wykonałem małą dioramkę .
 6. Koparka będzie robiona od podstaw . Raczej model w stylu kultowych aut PRL-u właśnie w skali 1:43. Jest to też przy okazji europejka skala kolejowa czyli skala zero . Akurat z tą skalą jest różnie bo na przykład w USA są budowane modele kolejowe w 1:48. U nas to raczej lotnictwo przoduje w tej skali ,choć ostatnio jest trochę pancerki ,ale jeśli chodzi o cywili to raczej niewiele . Modele koparek ,spycharek owszem są ale już w skali 1:50 , ot i taki misz-masz skalowy .
 7. A tak sobie wklepałem , skala trochę bardziej kolekcjonerska jak modelarska , ale i tak widać temat jak pokazuje ogóle forum. Myślę tez że jak ktoś jest takim tematem zainteresowany to i tu znajdzie , a jak będę robił kiedyś galerię to i zapewne w cywilnych wstawię . W zasadzie powinienem w dioramach bo planuję coś takiego .🙂
 8. Od jakiegoś czasu powoli pracuje sobie nad lokomotywą spalinową SM 42 Zapewne nastąpi przerwa wakacyjna , ale zaraz po będę męczył się nad dwoma typami wózków ,i zapewne trochę to jeszcze potrwa . Szykuję parę konwersji SM- ki w tym wersję SU 42 . Na razie powoli dopieszczam sam kadłub lokomotywy z dwoma typami ostoi .
 9. Brawo ,kolejny pojazd współczesnego Wojska Polskiego ,no i od podstaw . Jest co oglądać .
 10. Model budowany od podstaw ,bo jak na razie żaden z producentów nie produkuje naszego sprzętu budowlanego -rolniczego .
 11. Wykonałem komplet siłowników , i można było spasować cały mechanizm podnoszenia .
 12. O i właśnie po to warto czasami zboczyć z innych tematów , i wejść w te które wiążą się ze wspomnieniami z młodych lat i nie tylko . Też takie mam .🙂 A co do modeli sprzętu budowlanego z PRL-u to raczej nie jest go za wiele i może warto od czasu do czasu coś takiego sobie wystrugać .
 13. Rzeczywiście jest parę tematów które nieco zwolniły , ale nie poszły w zapomnienie . Akurat ładowarka jest powiązana z tematem dioramy nad którą w tej chwili pracuje i w pewnym sensie jest niezbędna . Raczej planuje wykonać model bez zbędnych detali ,ewentualnie pod RC .
 14. Tak sobie od pewnego czasu dłubię Ładowrkę czołową z Huty Stalowej Woli ł34. Większość pracuje w cywilu jednak parę jest w w wojsku i taką wersję chciałbym wykonać . Zapewne znajdzie swoje miejsce na dioramce , np w takim ustawieniu . Wykonałem ramę ,trochę łychy z osprzętem oraz mosty i koło .
 15. Cieszę się ,że Lubelskie spotkania są reaktywowane ,byłem na paru i miło wspominam . Już klepie sobie termin .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.