Jump to content

Andrzej Godlewski

Members
 • Content Count

  505
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Andrzej Godlewski last won the day on May 28

Andrzej Godlewski had the most liked content!

Community Reputation

67 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Pojazdy zabytkowe ,rekonstrukcja historyczna , kolej polowa.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Brawo , wyszedł całkiem niczego sobie , zważywszy na to jakie to maleństwo . Postawić przy nim figurkę Tańskiego i będzie komplet
 2. Pomału prace dobiegają końca ,choć jeszcze sporo drobiazgu do wykończenia .Chciałbym już na tym etapie pokusić się o wykonanie zmodernizowanej SM ki , w wersji 6Dg, oraz 18D. Podciągnąłem prace na tyle że mogę już w tej chwili po wykonaniu silników trakcyjnych zająć się koparką na platformie . To co udało się wykonać prezentuje poniżej . Najpierw wagon ,potem wersja z wózkami starego typu . A na końcu ostoja z wózkami nowego typu 1LN pod zabudowę na wersją unowocześnioną .
 3. Diorama wyszła całkiem niezła , ze zdjęciami już nieco gorzej , zapewne w naturze wygląda to lepiej . No i popraw tą taśmę z nabojami w oryginale była nawijana na bębenek przy karabinie maszynowym . Sztywne posiadały Hotchkinsy tylko krótsze . Za sam temat duży plus .
 4. Koronkowa robota , zapowiada się super model . Olbrzymi wkład pracy ,zresztą tak jak wszystkie dotychczasowe modele .
 5. Model wyszedł super , niestety buda do poprawki ,zły kąt pochylenia przodu szoferki , stad ten wygląd . Pytanie tylko jak w modelu wyglądają elementy napędowe w tym silnik .
 6. Trochę do przodu przy wagonie i SM -ce . Jako, że trochę podłubałem przy innych tematach postanowiłem nieco czasu poświęcić i temu modelowi . W ostoi wagonu wykonałem mechanizmy hamulcowe o przy wózkach kończę układ cięgien do hamulców wózkach . Przy samej lokomotywie zabrałem się za wózki , a ponieważ przewiduje wykonać kilka odmian stonek więc i trzeba było zrobić dwa typy wózków jezdnych . Oczywiście jest też wykonana inna nowsza ostoja ,ale o tym jak tylko zakończę prace nad jej uzbrajaniem . Pokusiłem się też o wykonanie wnętrza kabiny w niezbędne jej wyposażenie
 7. Model wyszedł całkiem nieźle , wiadomo że każdy kto pokusi się o jego wykonanie z zestawu wykona go tak jak kolega . Porównywanie go z oryginałem może nie wypaść dobrze i zniechęcić do jego posklejania . Ja ze swoim walczę i wykonuję poprawki że niedługo przestanie to być model tej firmy , i nie wiem czy nie lepiej by było wykonać go od podstaw . Bardzo poważnym i nie do przyjęcia mankamentem jest po prostu źle wykonany dach modelu (profil jest zbyt płaski ) i należało by go wykonać od nowa , że nie wspomnę o fatalnym pasowaniu przedniej szybu do karoserii co zresztą widać w t
 8. Mała uwaga żuki miały ryfle na dachu , tu niestety ich nie ma , no i rura wydechowa raczej szła pod wałem . Ale to tylko takie uwagi odnośnie wykonania przez samego producenta , nie mniej jednak warto pokusić się o te drobne poprawki , dla wzbogacenia modelu o elementy autentyczności konstrukcji .
 9. Prace idą do przodu , a ponieważ lokomotywa musi mieć swoje modelarskie środowisko naturalne , pomyślałem że wykonam do tego zestawu makietę . Podstawa to skrzynki ze sklejki wypełnione styrodurem. Przyczółki mostowe to odlewy żywiczne , mostek też będzie wykonany tą samą metodą .. Całość będzie pokryta wszelkiej maści podsypkami naturalnymi , począwszy od piasku do ziemi doniczkowej . Dodałem też trochę kamyczków do urozmaicenia , oraz trochę mikro-trawki . Jako jedna z podsypek jest też wysuszona herbata ,jakaś dzika kładka ,przepusty . I to na teraz na tyle .
 10. Powoli wykańczam tematy zaczęte jakiś czas temu ,no i nadeszła wiekopomna chwila na CWS-a Na razie parę zdjęć ,a jak dojdzie wózek boczny postaram się wykonać galerię tegoż motocykla już w komplecie .
 11. Też go mam na warsztacie , ale ma tyle błędów a podstawowym brakiem jest brak podwozia . Dłubię to powoli od podstaw , ale chwilowo wstrzymałem ,i z chęcią podpatrzę jak sobie z tym radzisz . Co w tej skali jest niewybaczalne ,że o silniku nie wspomnę . Nie mniej jednak warto spróbować z tą oporną materią . Polecił bym takie malowanie .
 12. W sumie to należą się podziękowania Ukraińskiej firmie za wypust jednego z kultowych samochodów pancernych z okresu Wielkiej Wojny , w tym z wojny 1920 . Super że jest relacja ,bo można podpatrzeć jak się go skleja . Co do kamuflażu i kolorów to wydaje mi się że jest trochę dyskusyjny , no ale skoro tak to widzisz to musi tak zostać . Zaś jeśli chodzi o samochód o numerze bocznym 4434 to podwozie pochodzi od samochodu Withe . W kamuflażu był też Austin o nazwie własnej Antek . Był nieco odmienny od Twojego , podobny on był bardziej do tego stosowanego na naszej pancer
 13. Model prezentuje się całkiem nieźle , oczywiście malowanie nie może być podstawą oceny ogromu pracy która została włożona model . Jeśli kolega zdecyduje się na odlew żywiczny zapewne nie będzie musiał czekać na sprzedaż , a nabywcy z pewnością zademonstrują kunszt malarski , zgodny z obecnymi trendami w modelarstwie . W każdym razie na pewno będzie mi pasował w eszelonie razem z ładowarką ł 34
 14. Oczywiście że się przydadzą , wersja wojskowa trochę ma innych detali ,a wykonanie dokumentacji można zrobić tylko na podstawie oryginału . Niestety te zdjęcia są już w archiwum i nie można ich pobrać . Jak byś mógł je udostępnić , byłbym wdzięczny . Pozdrawiam.
 15. Tak , materiały dobieram do tego co mogę w miarę prosty sposób wykonać . Nie gardzę żadnym materiałem , tu akurat polistyren i mosiądz . Chodzi tu głównie o utrzymanie sztywności modelu matki do odlewu .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.