Jump to content

Andrzej Godlewski

Members
 • Content Count

  464
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Andrzej Godlewski last won the day on July 19 2019

Andrzej Godlewski had the most liked content!

Community Reputation

17 Good

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Pojazdy zabytkowe ,rekonstrukcja historyczna , kolej polowa.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cieszę się ,że Lubelskie spotkania są reaktywowane ,byłem na paru i miło wspominam . Już klepie sobie termin .
 2. Z innego forum wiadomo że ta impreza też jest odwołana . Tak że może lepiej zapobiegać niż leczyć .
 3. Niestety oprócz modelarstwa jest też takie w skali 1:1 więc nieraz braknie czasu na podłubanie w mniejszych tematach , Nie mniej tutaj nastąpi zaraz koniec , drobnic jest wykonana i w trakcie odlewania a to co już zrobione też wymaga obróbki i poskładania . Głównie zajmuje się budową dioram ,a te wymagają wykonania detali które też są w trakcie pracy ,a ciągnąc parę tematów na raz czas nie stoi w miejscu . Ale myślę że parę tematów za niedługo pociągnę dalej . Na razie zielone światło ma CWS.
 4. Powoli ale do przodu , zająłem się tematem który zawsze zostawiam na koniec gdyż wymaga wykonania przyrządów wspomagających . Wykonałem szprychy do kół ,drut miedziany 0,25 ,felgi i piasty wytoczone z mosiądzu . Po nawleczeni szprych na piastę , ułożone zostały na połówce felgi. Następnie rozplecione naciągnięta na karuzeli , i zlutowane do felgi A następnie element został spasowany do opony . Wykonałem też parę odlewów do dalszych prac nad motocyklem i jego konwersjami .
 5. Rozumiem że mam Ci zmierzyć z oryginału . Co do wagi motocykli dawniej i dziś to bym polemizował , masa np Sokoła 600 to 170 kg a 1000 solo 250 kg . Oba jednak mają szprychy 4mm. Mopedy z tamtego okresu typu Sachs 2,5 mm czyli tyle ile twoje szprychy . AJS 350 z 1929 którego mam pod ręką ma 3mm . Nie masz czego odszczekiwać ,bo chodzi tutaj raczej o pewną wiedzę z tamtego okresu która ma się nijak do dnia dzisiejszego .
 6. 0,3 mm ,to w tej skali szprychy do motoroweru 😀
 7. W internecie jest sporo filmików jak maluje się modele aby efekt był bliski realizmowi . Popatrz potrenuj , na pewno uzyskasz dobry efekt , nie jest to łatwe ale nie niemożliwe . Masz potencjał więc na pewno wyjdą lepiej .
 8. Dobrą wiadomością jest to że jest możliwość zarejestrowania modelu na miejscu , bo FB nie korzystam i to chyba jak widać nie ja jeden . A że blisko to grzechem by było nie podskoczyć .
 9. Kiedy będzie możliwość zarejestrowania modeli na wystawę ?
 10. Tak , w typie siedzenia ,, Terry ,, tak jest ,choć zapewne nie będzie to eksponowane .
 11. Wszystko fajnie tylko czy aby pod siedzeniem nie powinno być sprężyn .?
 12. Sporo modeli jest w trakcie roboty , szczególnie te które powstają od podstaw , a tu ukazało się trochę takich veteranów . Więc z pudełka idzie szybciej , a i trzeba wyrabiać to co zalega w szafie ,więc ten jest pierwszy i zapewne nie ostatni .
 13. Taki autobusik którym Anglicy pojechali na Wielką Wojnę .
 14. Model posklejany , zostaje jeszcze daszek , może dam lemiesz ,albo stanie na dioramce z równiarką .
 15. Przy okazji budowy Caterpilara wznowiłem prace przy Holcie i przy pomocy takiego przyrządziku produkuje materiał na dachy do obu . Trzeba będzie też wykonać stelaże i trochę drobiazgu aby te dachy zmontować ale wszystko po kolei . Pracuje też nad nitowaniem armat . Tak że powoli do przodu .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.