Jump to content

Andrzej Godlewski

Members
 • Content Count

  450
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Andrzej Godlewski last won the day on July 19 2019

Andrzej Godlewski had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Pojazdy zabytkowe ,rekonstrukcja historyczna , kolej polowa.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przy okazji budowy Caterpilara wznowiłem prace przy Holcie i przy pomocy takiego przyrządziku produkuje materiał na dachy do obu . Trzeba będzie też wykonać stelaże i trochę drobiazgu aby te dachy zmontować ale wszystko po kolei . Pracuje też nad nitowaniem armat . Tak że powoli do przodu .
 2. Kolejny temat do pracy ,ale tym razem to mój ulubiony ciągnik z grupy Caterpillara . Postaram się wykonać w paru konwersjach ,może też przy tej okazji wyciągnę z szafy i posklejam żywiczną wersją . Ponieważ jestem w trakcie kompletowania sprzętu na dioramę leśną ,będzie jak znalazł. Na razie prosto z pudła ,zapewne dodam mu daszek ,oraz dostanie coś do ciągnięcia ,ale o tym w dalszym ciągu . Na razie posklejane główne podzespoły ,jak na tę chwilę wszystko idzie dobrze .
 3. Albo nity i nieco krawędzie przetrzeć ołówkiem grafitowym i będziesz miał efekt przetartej stali . Szkoda, że na samym wstępie nie pocieniowałeś modelu , teraz aby wyjść z tego plastikowego efektu będzie trudno . No ale próbuj zobaczymy jak Ci się uda z tego wybrnąć .
 4. Odnośnie zapytania już uzupełniam temat . Były co najmniej dwie wersje Renaulta AG ,ba nawet pokuszę się o wykonanie rentgenobusika , na zdjęciu za kierownicą Maria Skłodowska Curie. Co do pojazdów wojskowy czy cywilny , w przypadku jednorazowego użycia trudno mówić o że jest to pojazd militarny . Choć dylemat zawsze pozostaje , i tak jest w przypadku Forda T pojazd raczej nie był budowany pod katem użycia wojskowego a jedynie został do tej funkcji przystosowany . Powiedzmy też że skala 1:24 jest raczej cywilna i to przesądziło o umieszczeniu tego tematu tutaj 🙂.
 5. Żaden pojazd nie zapisał się tak na kartach historii jak Renault AG . Mimo że to pojazd cywilny jego militarne zastosowanie zmieniło obraz wojny , i dowiodło że przyszłość należy do siły koni ale mechanicznych . Przydomek ,,Taxi Marna" weszło na stałe do historii motoryzacji . Dość długo czekałem na ten model w tej skali , no i wreszcie . Model skleję prosto z pudła a następny będzie nieco zwaloryzowany i zmieniony karoseryjnie . W zasadzie jest to powiększona wersja tej firmy z 1:35 . Sklejanie to czyta przyjemność w zasadzie obyło się bez żadnych komplikacji w pasowaniach .
 6. To prawda ,zaplatanie szprych to nie lada wyzwanie dla modelarza , zapewne malunki zrekompensują tą wadę . Nie mniej jednak przy dzisiejszych technologiach wykonanie poprawnych fototrawionek jest możliwe . Tak jak patrzę na Lanchestera to też rewelacji nie ma ale jednak to przy technologi wtryskowej i tak uzyskano o niebo lepszy efekt . Niestety koła są bardzo ważnym elementem każdego pojazdu , kiepsko wykonane niestety mogą dużo popsuć w wyglądzie . Nie mniej jednak chętnie podpatrzę jak Ci to wyjdzie finalnie .
 7. Pojazd poskładany i czeka na pokład . Teraz czas na ciężarówkę i małe co nie co do kompletu .
 8. Malunek wychodzi całkiem ciekawie . Natomiast tak jak widzę szprychy dalej pancerne a ich ilość zakrawa o kpinę ,zarówno w tym rodenowskim jak i tutaj . No cóż zapewne jeden zapatrzył się na drugiego 🙂
 9. Małe co nie co po wieczornych sklejaniach . Na razie duże detale potem pierdółki .
 10. Wszystko idzie w dobrym kierunku ,ale aby było na czym oko zawieśić trzeba trochę powalczyć z detale a to trochę czasu zajmuje . Nie miej jednak i w tym temacie omnibusik jest tylko elementem do dioramy . Ale wszystko w swoim czasie .
 11. Trochę jak by wspomnienie Czarnobyla . Ale temat fajny .
 12. Francuzi mają Taxi Marna a Anglicy Omnibusa ,oba pojazdy choć cywilne odegrały istotną rolę w tej wojnie . Modelik mały ale i dobry do sklejenia w zasadzie w jeden wieczór , no może dwa ale na luzie . To w pudełku a jak się skleja w ciągu dalszym .
 13. Tak , oczywiście trzeba mieć na uwadze że mierzyłem to zwykłą miarką ,więc jakiś błąd pomiarowy jest . Np, opona po średnicy płaska nie jest ,mierzyłem max wymiary .
 14. No to w temacie . Średnica koła w Żuczku 72cm szerokość 16.5cm, a felga ma średnicę 44,5cm . Teraz wystarczy podzielić stosownie do skali kto jaką preferuje . Co do ceny modelu i jego niedoróbek to rzeczywiście dobrze mieć wiedzę o tym zanim dokona się zakupu . 1:72 pewne rzeczy ujdą ,ale już w 1:35 już nie .
 15. Super zdjęcie , właśnie o takich drzwiach pisałem . Dzięki Stakor1.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.