Skocz do zawartości

Eduard I 16 i Roland C IIa Walfush - 1/48


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W monotonni pancerki postanowiłem się trochę odstresować w sesji i spróbować czegoś nowego mój wybór padł na I 16 i Roland C IIa Walfush - 1/48 Eduarda jest to edycja weekend wiec myślę ze nie będzie za trudna jak na początek. Mam nadziej ze te pierwsze samoloty w życiu przy lekkiej fachowej poradzie wyjdą całkiem nieźle ;)

fb5840694b635c57m.jpg

i od razu pierwsze pytanie z czego porobić te linki pomiędzy płatami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak mówisz to zaczynamy od Rolanda:) a powiedzcie mi czym lepiej malować samoloty akrylami czy zwykłymi olejnymi?? Wogle czy to ma jakąś rusznice w efekcie końcowym czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellerowski i airfixowski, to chyba ten sam model. Oczywiście w 72. Tez go zrobiłem :-)). Szkoda, że nikt nie robi wersji jednoosobowej. Bo był to naprawdę śliczny samolocik.

Zgadza się

Co do malowania, to bez różnicy jakie farby wybierzesz, liczy się efekt końcowy. Ja maluję zarówno akrylami jak i emaliami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to będę cie prosił jeszcze o to byś mi powiedział z czego zrobić te linki pomiędzy płatami czy to się może kupuje już jakąś linkę stalowa lub co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki wielkie a kolejne pytanie związane z instrukcja mianowicie pisze w niej ze roland w środku powinien mieć kolor red brown a mnie się to trochę nie widzi czy me obawy są słuszne ??

Przepraszam ze się tka wypytuje jak małe dziecko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt dzisiejszego dnia niestety trochę prześwietlone stad ten żółtawy kolor drewna. Dodam że do malowania użyłem jako podstawy Orche Brown z Vallejo i do tego wasz z umbry efekt:

c36e2d2dfb36154fm.jpg

47f05b540e983cb2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam melduje sie ze stanem na dzień dzisiejszy czyli :

Kadłub złożony

Dolny palt przyklejony

Po szpachlowany i wstępnie oszlifowany teraz tylko polerka( poza jednym miejscem w którym wyszedł ubytek )

a09263662ea4b9fcm.jpg

7585ff02b0446298m.jpg

d69e2a944ec4db96m.jpg

9c31170b08c394b1m.jpg

a tu wstępną przymiarka

1b8754480ad5d95bm.jpg

Podczas gdy szpachla sobie schnie ja biorę się za malowanie śmigiłka modląc się by mi fajnie słoje wyszły

Takie pytanie kiedy najlepiej zacząć wiązać te linki i jak to najlepiej robić czy możecie mi powiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie kiedy najlepiej zacząć wiązać te linki i jak to najlepiej robić czy możecie mi powiedzieć??

Na wiosnę, a tak na poważnie, to nawierc otwory w odpowiednich miejscach, wklej żyłkę do kadłuba ( tam gdzie będzie sznurowanie między kadłubem a górnym płatem, aha najpierw pomaluj kadłub i górną cześć dolnego płata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.