Skocz do zawartości

Głowice Jądrowe


cloner16

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy, że źle opisano to zdjęcie.

TOPOL-T jak napisałem wcześniej to używany przejściowy wariant pomiędzy systemami PIONIER a TOPOL. Ta wyrzutnia różni się od TOPOL i TOPOL-M nośnikiem czyli podwoziem kołowym i oprzyrządowaniem-agregatami które częściowo są zapożyczone z wycofanego systemu PIONIER. W zachodniej nomenklaturze i nazewnictwie jest spotykanych wiele błędów wynikłych z tłumaczenia na język angielski lub z prostej niewiedzy, lub nieznajomości tematu. czasem błędy są powielane właśnie po wydawałoby się uznanych informacjach zawartych w jakichś tam opracowaniach o uzbrojeniu FR czy wcześniej ZSRR..

 

Na tym linku jest istna wieża Babel wyrzutni i na zdjęciach jest kilka wariantów nośnika, nie wspominając o samej rakiecie i wyglądzie kontenera startowego.

 

Czyli ustaliliśmy że FAS ma rację i nie należy ich szacunków negować, wszakże to oni są ekspertami? Czy też dalej masz zamiar odchodzić od tematu doszukując sie problemów z nazewnictwem Topola?

tematem jest ilość głowic jądrowych w różnych krajach.

Przytaczaj dane w sposób przemyślany bo dopiero za którymś tam podejściem trafiłeś na wiarygodne liczby ale nie na właściwe nazwy. FAS nie podaje właściwych nazw systemów kołowych ot i wszystko.

 

Mógłbyś także nie wprowadzać w błąd i oznaczać TOPOL także numerem 15Zh58?
Podaje indeksy zgodne z klasyfikacją rosyjską więc nikogo nie wprowadzam w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jest na MAZ-7912 czy na nośniku od Pionieera = MAZ 547A? Bo Pionieer miał 6 par kół, a w/w zdjęcia mają 7... chyba że to jest ta lekka modyfikacja.

 

Odwracasz także kota ogonem, bo sam nie przytoczyłeś danych dokładnie, właściwie podałeś same liczby, bez podziału na typu rakiet. Tak więc jeśli sam się nie wysiliłeś aby to zrobićt, to nie widzę powodu abyś się tak bardzo czepiał moich danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOPOL-T jak napisałem wcześniej to używany przejściowy wariant pomiędzy systemami PIONIER a TOPOL. Ta wyrzutnia różni się od TOPOL i TOPOL-M nośnikiem czyli podwoziem kołowym i oprzyrządowaniem-agregatami które częściowo są zapożyczone z wycofanego systemu PIONIER.
To jest podwozie MAZ-7912 (siedem osi...) PIONIER był na podwoziu MAZ-547A (sześć osi...). Nie wziąłem pod uwagę, że nie dla każdego są widoczne różnice w wyglądzie.

 

Gwoli skorygowania tego co pisałeś wcześniej indeks Ż np 15Ż65 dla TOPOL-M to jest klasyfikacja samej rakiety, więc zanim zaczniesz używać argumentów o dezinformacji lepiej sprawdź o czym dyskutujesz.

Odwracasz także kota ogonem, bo sam nie przytoczyłeś danych dokładnie, właściwie podałeś same liczby, bez podziału na typu rakiet. Tak więc jeśli sam się nie wysiliłeś aby to zrobićt, to nie widzę powodu abyś się tak bardzo czepiał moich danych.
Podałem dokładne ilości głowic i ich nosicieli. Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co piszesz?

Bo można wywnioskować po:

"Ta wyrzutnia różni się od TOPOL i TOPOL-M nośnikiem czyli podwoziem kołowym i oprzyrządowaniem-agregatami które częściowo są zapożyczone z wycofanego systemu PIONIER."

że miał powodzie od PIONIEERA, czyli MAZ-547A, a w/w zdjęcia temu przeczą bo jest na podwoziu od TOPOL = MAZ-7912. Czyli co dokładnie zapożyczono? Bo już widać że nie podwozie. Zresztą wcześniej piszesz że jest to MAZ 7912.

 

Ps - zauważ, że przy pisaniu co do oznaczenia dodałem słowo "także", czyli że pisałem to mając na uwadzę różnice typologiczne rakiet a całości.

 

Pss - co do danych miałem na myśli rozbicie na poszczególne typy rakiet ;) Poza tym i tak mamy pewne różnice ilościowe, ale wyłumaczalne wg mnie. Ważne że doszedłeś do konsensu że moje dane są prawdziwe.

 

Swoją drogą rozważania na temat TOPOL-T a TOPOL są tak samo puste jak próby odróżnienia Pz IV F2 (co do tej nazwy istnieją kontrowersje czy powinno być F2) od Pz IV G Early ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem co piszę, natomiast nie wziąłem pod uwagę, że nie dla każdego są oczywiste różnice w wyglądzie zarówno nośnika jak i nadbudowy wyrzutni.

Jest to przejściowy wariant po systemie PIONIER na wyrzutni kołowej nośnika MAZ-7912 stosowanej w TOPOL (nie TOPOL-M)

TOPOL-T jak napisałem wcześniej to używany przejściowy wariant pomiędzy systemami PIONIER a TOPOL. Ta wyrzutnia różni się od TOPOL i TOPOL-M nośnikiem czyli podwoziem kołowym i oprzyrządowaniem-agregatami które częściowo są zapożyczone z wycofanego systemu PIONIER.
Dlatego wcześniej zobrazowałem to dwoma zdjęciami dokładnie TOPOL-T. Miałem na myśli to, że pomimo ogólnie przyjętego podobieństwo do TOPOL są zapożyczone z wycofanego kompleksu oprzyrządowania i agregaty. Samo podwozie to MAZ-7912 a nie MAZ-547A. Wydało mi się to oczywiste.

Teraz rozumiem, ze nie dla każdego.

Sam nośnik MAZ-7912 także się nieco różni od później stosowanych już w TOPOL, chociażby zabudowami powyżej ramy nośnej, i zapewne stąd te niedomówienie. Ja to wiem, ale mało precyzyjnie przekazałem.

 

Ps - zauważ, że przy pisaniu co do oznaczenia dodałem słowo "także", czyli że pisałem to mając na uwadzę różnice typologiczne rakiet a całości.
do tej pory dyskutujemy o głowicach i pobocznie o błędach w nazewnictwie, lub niedopowiedzeniach (na które zwróciłem uwagę w kontekście wiarygodności cytowanych z różnych stron, przez ciebie danych...) w zachodnich źródłach a nie o nazwach rakiet, więc to twoje tłumaczenie jest zbędne.

 

Ważne że doszedłeś do konsensu że moje dane są prawdziwe
Do niczego nie dochodziłem, bo właściwe ilości głowic FR zacytowałem w drugim poście tego tematu.

Ściśle rzecz nazywając podałeś właściwe ilości dopiero za którymś podejściem, ale skoro to dla ciebie frajda, to niech tak będzie... Też się cieszę...

 

I na koniec tej dyskusji jeszcze jedna uwaga...

Nie pierwszy i nie ostatni raz pojawia się także twoja arogancja.
Myli się tobie pewność w dawanych odpowiedziach ze sloganem o arogancji, acz potrzebowałeś dwóch stron na poszerzenie swojej wiedzy o głowicach i finalnie o nazewnictwie kompleksu TOPOL.

Feruj zatem z umiarem publicznie swoje opinie bo do tej pory jak można zauważyć w kilku tematach, raczej nie popisałeś się uczynnością a krytykanctwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.