Skocz do zawartości

Głowice Jądrowe


cloner16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ma ktos może jakieś linki do danych statystycznych ,ile bomb atomowych

mają rosjanie i inne kraje. Prosiłbym o jakieś sprawdzone żródła, wiem głupie ale byle by nie ze strony jakiś kółek teorii spiskowych.

Słyszałem ,że są prowadzone tylko do roku 1993.

Wiem ,że trudno to sprawdzić ale w końcu ONZ i NATO chwali się swojimi osiagnięciami w tyn kierunku.

Czekam na odpowidź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FR posiada na rok 2008 w RWSNR (na lądzie...) 1605 głowic jądrowych i 450 środków ich przenoszenia. W MW 606 głowic jądrowych i 172 środków ich przenoszenia. W LS (lotnictwo...) 872 głowice i 78 środków do ich przenoszenia (samoloty...).

 

Od 1990r do 2008 roku FR zmniejszyła 3x ilość głowic jądrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duże rozbieżności np w ilościach FR... Przy takiej rozbieżności są wręcz wyssane z palca, tym bardziej, że Rosjanie od lat 90 regularnie ujawniają dane o ilościach swoich głowic jądrowych...

 

 

Wątpię też w ilości Izraela. To państwo traktuje ten rodzaj broni jak taboo, i nigdy nie ujawniło oficjalnie ile jej posiada, więc skąd są tam dane...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim poście tego tematu podałem dane za rok 2008 a teraz wyskakujesz z rokiem 2007... Mam się zdziwić, czy zadziwić?...

No i w tym ostatnim raporcie nie ma dokładnych danych o systemie TOPOL... To tak mimochodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://thebulletin.metapress.com/content/t2j78437407v3qv1/fulltext.pdf - 2008r.

Jeszcze jakieś pytania? A i jest TOPOL

No tutaj przynajmniej ilości się zgadzają, bo co do nazw systemu TOPOL, a właściwie wariantów tej rakiety to dalej są nie domagania...

Powinno być:

-15P158 TOPOL-wyrzutnia kołowa...

-15P165 TOPL-M wyrzutnia kołowa...

-15P158.1 TOPOL-T wyrzutnia kołowa...

-15P065 TOPOL-M wyrzutnia w silosie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wynalazłeś numer 15P158, ale żadne źródło go nie potwierdza.

Miałeś na myśli chyba SS-25, a ten jest okreslony jako Sickle. A w tekście wiodącym umieszczono RS-24 jako odmianę Topola. Tak więc wszytstko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wynalazłeś numer 15P158, ale żadne źródło go nie potwierdza.

Miałeś na myśli chyba SS-25, a ten jest okreslony jako Sickle. A w tekście wiodącym umieszczono RS-24 jako odmianę Topola. Tak więc wszytstko się zgadza.

Domyślam się, ze żadne dostępne ci źródło... Jak mawia czasem mój adwersarz, są jeszcze źródła poza-internetowe...

Miałem na myśli dokładnie TOPOL-T o indeksie 15P158.1 i potwierdza jej obecność MO FR jak i periodyki traktujące o rozwoju strategicznej broni jądrowej FR....

Jest to przejściowy wariant po systemie PIONIER na wyrzutni kołowej nośnika MAZ-7912 stosowanej w TOPOL (nie TOPOL-M). Więc się nie zgadza, zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz...

 

15P158.1 TOPOL-T

 

741ea42257b48004.jpg

aeb0fc0910c9d009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wyjaśnijmy że TOPOL = Sickle.

TOPOL-T - to właśnie to co prezentujesz na zdjęciach (czyli odmiana Sickle)

TOPOL-M - wiadomo.

 

http://www.armyrecognition.com/russian_army_missile_system_vehicle_uk/ss-25_rt-2pm_topol_sickle_rs-12m_intercontinental_ballistic_missile_russian_army_russia_data_sheet_d.html - tutaj np w galerii podano Twoje drugie zdjęcie jako zwykły Sickley.

 

Edit

Nie pierwszy i nie ostatni raz pojawia się także twoja arogancja.

 

Edit 2

Czyli ustaliliśmy że FAS ma rację i nie należy ich szacunków negować, wszakże to oni są ekspertami? Czy też dalej masz zamiar odchodzić od tematu doszukując sie problemów z nazewnictwem Topola?

 

Edit 3

Mógłbyś także nie wprowadzać w błąd i oznaczać TOPOL także numerem 15Zh58?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.