Skocz do zawartości

Harbin H-5 (1/72 Trumpeter)


Mare_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Konkurs już na półmetku wiec szybciutko postanowiłem się włączyć

Żeby być choć trochę oryginalnym, postanowiłem pokazać Wam trochę chińskiej tandety. W przenośni i dosłownie

 

Model z założenia będzie PZPRowski, w chińskich barwach.

 

Na początek obowiązkowy "wpudełek"

 

DSC_0101.jpg

DSC_0102.jpg

DSC_0103.jpg

DSC_0104.jpg

 

A tutaj kilka fotek z warsztatu...

 

Konia z rzędem kto zrozumie Chińczyków? Oto jedyna widoczna różnica w modelu pomiędzy wariantem chińskim, a radzieckim. Wychodzi na to, że łatwiej ciąć i wpasowywać niż dokleić "brode" i wytrasować 2 czy 3 linie podziału :o

 

DSC_0240.jpg

 

Kabiny w elementach pierwszych:

 

DSC_0244.jpg

 

"Ludziki":

DSC_0245.jpg

 

Przyszłe podwozie. Nie rozpieszcza...

DSC_0247.jpg

 

Czy ktoś ma pomysł jak zaszpachlować wyloty rakiet startowych, tak aby nie potracić detali?

DSC_0243.jpg

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powoli, powoli, ale prace idą naprzód...

 

Załoganci zajęli już miejsca w kabinie. Przy okazji wyszedł spory babol w wykonaniu Trumpetera. Producent wspaniałomyślnie odlał fotele w 3 częściach - siedzisko z oparciem oraz boki. Problem w tym, że po ich złożeniu załoganci nijak nie chcą się w nich zmieścić.

Inna sprawa, że po wklejeniu pilota wg instrukcji jego głowa nie wystaje nawet poza obrys kadłuba. To się nazywa latać wg. przyrządów!:)

Poprawiłem to przyklejając go nieco wyżej, jednak w tej konfiguracji wolant znajduje się gdzieś na wysokości jego kolan Trudno się mówi...

 

Puste kabiny "podkoloryzowałem" trochę dodając czarne kalki z namalowanymi przyciskami. Niestety nie czuję się na siłach dodawać coś więcej do kabiny bombardiera. Poza małym, nierozpoznawalnym celownikiem między jego nogami nic tam nie ma :(

 

Ogólnie spasowanie części nie jest złe i problemem na razie była tylko kabina.

 

Żeby nie było zbyt standardowo, postanowiłem, że mój Harbin będzie fikcyjnym egzemplarzem testowym z początku lat 80-tych.

 

Na razie szybki apdejt:

 

1-1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update...

 

O ile kadłub nie był zły, o tyle gondole silnikowe to jakaś porażka. Szpary z przodu i z tyłu mają po 1mm, po bokach widać dać kiepskie dopasowanie. Same gondole i ich przednie (doklejane) części to już dwie zupełnie inne bajki. Różnica szerokości to ponad 1mm. Od rana zalewam wszystko CA, czyszcze Debonderem, zalewam Mr Surfacerem, szlifuje itede, itepe...

 

Stan obecny poniżej...

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam, że ilość pracy przy wyrównywaniu gondol silników i braku czasu skutecznie uniemożliwi mi zakończenie budowy przed zakończeniem konkursu :(

 

Proszę o przeniesienie wątku do działu SAMOLOTY, WARSZTAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto dla nieciekawego zielono-niebieskiego kamuflażu robić maszynę chińską,niż robić w jeszcze mniej ciekawym-bo srebrnym-ale polskim malowaniu?Nie rozumiem tego...poza tym i tak robisz w jakimś fikcyjnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo fikcyjny... Planowałem wykonać go jako nosiciela nielicencyjnej modyfikacji pocisku Szczuka-B.

W rzeczywistości Rosjanie pierwotnie zmodyfikowali 12 sztuk do przenoszenia tej broni, ale szybko wycofali się z tematu.

 

A samo modelarstwo traktuje jako rozrywkę i przyjemność i na razie nie czuje jeszcze potrzeby tworzenia kolekcji jedynie-słusznych-bo-polskich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.