Skocz do zawartości

"Front wschodni 1944r"


matik95

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba niewielu zainteresował mój temat Ale mimo to powtarzam pytanie czy ktoś widzi jakieś wady w budowie modeli?? Jeśli potrzeba dorzuce fotki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niestety moim tematem nikt sie nie interesuje a szkoda bo mam kilka pytań.

1. Czy zna ktoś kolor z palety Pactry, którym mógłbym pomalować teciaka?

2. Czy kalkomania 222 z Tigera Italieri nadałaby sie do mojego kociaka ?? Nie przywiązuje zbytniej wagi do realiów bo kamuflaż już nie dobry, ale chciałbym żeby ta panterka wyglądała po ludzku.

 

Pantherka nie ma już uchwytów na kamuflaż, zmieniłem mocowanie gąsienic na wieży i pozbyłem sie piast z kół. T-34 został zaszpachlowany i czeka na malowanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

Poszukaj jakikolwiek ciemno zielony np.

http://www.modele.oh.pl/s/Pactra_A10_Dark_Green_(G),13419.html

Często malowali co im w łapy wpadło

Ad.2

Może wrzuć fotę tych 222 , to ktoś Ci szybciej odpisze , a na drugi raz najlepiej wzoruj się na oryginalnej fotografii lub pudełkowej propozycji.

Na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Temat dawno nie aktualizowany, ale nie miałem czasu na modelowanie, teraz postaram sie to zmienić

 

A oto zdjęcia:

 

d033189994aad161m.jpg

 

 

57af2b089a776192m.jpg

 

 

d5bbfadd283b7a9cm.jpg

 

 

9562520490b9de87m.jpg

 

0abc019696196b1cm.jpg

 

daa1caca967cfd12m.jpg

 

 

8704aa1545203b93m.jpg

 

3d177a867136d61bm.jpg

 

 

Oto moje gnioty wiem że zdjęcia i model to porażka ale chciałbym wiedzieć nad czym musze popracować.

Czekam na komentarze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się znawcą ani autorytetem ale powiem Ci tak.

 

W modelarstwie w moim zdaniem obowiązuje taka sama zasada jak przy np. projektowaniu samolotu. 95% rozwiązań, technik,wniosków z popełnionych błędów podglądasz u innych, a potem do swojej pracy dodajesz właściwe 5%, które tworzy model Twoim i niepowtarzalnym.

Przeglądaj wątki innych, jest na forum na prawdę przynajmniej kilku bardzo dobrych modelarzy, nie zrażaj się brakiem aero czy szerokiej gamy farb. Ucz się, obserwuj, ćwicz ja tak robiłem i robię do dziś.

Twoja Pantera nie jest gniotem, ale możesz zrobić sporo żeby ją poprawić i upiększać. Na razie proponuje ostre szpiegostwo i w międzyczasie płukankę w krecie - ćwicz na tej Panterze, to doskonały poligon.

 

3mam kciuki

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to postaram sie zrobić tą płukankę ale jeszcze sie zastanowie A z ulepszeniami jeszcze pomyśle bo niewiem narazie jakie ale coś wymyśle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przemyślałem kompiel pantery w krecie i jednak sie nie skusze. Włożyłem w to malowanie sporo pracy i jestem z tego nawet zadowolony. Postanowiłem jednak dodać jakieś obicia odpryski, może jakąś skrzynke wrzuce na tylny pancerz jeszcze sie zastanowie. Mam jednak pytanie, jak wg. Was wyszedł wash?? Może być czy zrobić nowy (z tym nie będzie problemu)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się z Jędrkiem, kret dobrze by zrobił... Zastanawiałeś się może, że 2 malowanie mogłoby wyjść jeszcze lepiej? :] Jeżeli malujesz pędzlem to maluj tak by krawędzie plam kamuflażu robić równe, a nie pomazane jak od "rozczochranego" pędzla. Wash według mnie mało widoczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie ale już zostawie tą panterke w spokoju Potrenuje malowanie na jakimś wraku i może następny model będzie lepszy A wracając do washu, zmieniać czy zostawić??

Po zdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pewien pomysł. Utnę przednie błotniki i dodam kilka przestrzelin w tylnych zasobnikach. Do tego jakiś ślad po rykoszecie i może coś by z tego było. Co Wy na to?? Czekam na szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety mój temat nie wzbudza zbyt wielkiego zainteresownia Pozbyłem się błotników, wg. mnie wygląda ok. dziś popracuje nad przestrzelinami w zasobnikach i jutro wrzuce fotki z efektem prac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.