Jump to content

Petlakow Pe8 Zwezda 1/72 II

jozik
 Share

Recommended Posts

Zdopingowany przez Marti neza ,przedstawiam efekt prawie dwumiesięcznej pracy.Jest to mój drugi model malowany aerografem i pierwszy, w którym użyłem wash'a (i troszkę przesadziłem).Model wykonany z pudełka plus wkład własny:komorę bombową z 2xSAB25 ,rozpórki osłon podwozia ,elementy oszklenia stanowisk strzeleckich i termometr na wiatrochronie.Model sklejało się dobrze , troszkę szpachli tylko przy środkowej części kadłuba. Niemiłe zaskoczenie ,gdy przy prawie ukończonem modelu ,musiałem pasować rury wydechowe.Jest to moja pierwsza prezentacja na forum.Proszę o ocenę i uwagi.httpPICT5416.JPG

PICT5417.JPG

PICT5429.JPG

PICT5425.JPG

PICT5360.JPG

PICT5388.JPG

PICT5436.JPG

PICT5432.JPG

PICT5443.JPG

PICT5409.JPG

PICT5410.JPG

PICT5397.JPG

PICT5447.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

Bardzo ładny modelik Ci wyszedł . Widzę tylko jakieś niedopasowanie wewnętrznych silników do skrzydła. Ale poza ttym spoko. Jak oceniasz sklejalność? Bo u mnie kilo szpachli poszło i nie wiem, czy po prostu nie schrzaniłem przy klejeniu . I z figurek widzę zrezygnowałeś.

Pozdrawiam

A z czego wykonałeś linki radaru itd??? Model super ,ekstra pozdrawiam ;)

Linkę radia zrobiłem z nitki z pończochy i pociagnieta A 74 pactry

6-ta fotka od góry - czy to ustawienie samolotu tak działa czy tylne koło jest krzywo

Tylne kółko musiało się tak obrócić , jest ruchome.

Przednie stanowisko strzeleckie, czy na pewno tam powinien być w szparce ten prostokącik?

W zestawie brakuje tych elementów.To co widzisz na zdjęciach dorobiłem sam zgodnie z posiadanymi planami.

tylko jeśli zrobiłeś okopcenia przy silnikach to mogłeś też lekko zabrudzić podwozie

Czy chodzi ci o same opony

Edited by Guest

Są troszke kruche i sztywne.Dwie popękały i mimo stosowania DecalFix Humbrola nie do końca weszły w linie podziału.Może ja zrobiłem coś nie tak , bo używałem go pierwszy raz