Skocz do zawartości

MiG-21 BIS, Zvezda, 1/72


Damiano82

Rekomendowane odpowiedzi

Model ładny, trzeba przyznać ,jak wszystkie 21 w naturze, ale niewiele mający wspólnego z ostatnim lotem. Jesli Damiano82 zabierze te ciężkie niekierowane S-24 ,leżące na wózkach, to wszystko będzie grało. Nie wiem ilu pilotów w swojej karierze odpalało te pociski, ale raczej niewielu,przez 24 lata obsługi ,przynajmniej w 2 jednostkach ,nie zakładano ich na wyrzutnie ani razu. Niekierowane ,nieobliczalne ,naładowane materiałem wybuchowym rury kanalizacyjne do niszczenia skupisk n-pla. Ale model ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doleje troche dziegciu do tej beczki miodu, tak jak powiedzial (napisal) kolega babcia - uzbrojenie ! , ponadto zerdz/zastrzal mocowania ruchomej czesci oslony kabiny pilota stanowczo za gruby w rzeczywistosci mial on max 15mm srednicy a w najgrubszym miejscu 20mm (tuleja zabezpieczajaca) do tego miejsce mocowania totalnie zle. Mocowalo sie go na srodku ramy nieruchomej czesci kabiny. I tak na przyszlosc robiac namiastke dioramy lepiej przygladaj sie zdjeciom bo troche masz tam balaganu. Pozdrawiam M

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doleje troche dziegciu do tej beczki miodu, tak jak powiedzial (napisal) kolega babcia - uzbrojenie ! , ponadto zerdz/zastrzal mocowania ruchomej czesci oslony kabiny pilota stanowczo za gruby w rzeczywistosci mial on max 150mm srednicy a w najgrubszym miejscu 200mm (tuleja zabezpieczajaca) do tego miejsce mocowania totalnie zle. Mocowalo sie go na srodku ramy nieruchomej czesci kabiny. I tak na przyszlosc robiac namiastke dioramy lepiej przygladaj sie zdjeciom bo troche masz tam balaganu. Pozdrawiam M

Z tym zastrzałem 150mm średnicy??? Przecież to mała rurka była. Może 15-20mm?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kajam się i dziękuję za konstruktywną krytykę. Obiecuję poprawę. Zabieram się obecnie za reanimację miga-21 pf z innexu, więc uwzględnię wszystkie Wasze uwagi, a postępy relacjonować będę w wątku warsztatowym. Dzięki temu uniknę takich problemów. I odrazu nasuwa mi się pytanie: PF będzie w barwach NRD (druga połowa lat 80-tych), z wystawionym przed nim możliwym uzbrojeniem. W takim wypadku zamierzam użyć bomb FAB-100,250,500 kg, pocisków S-24, wyrzutni UB-16-57, UB-32-57, kierownych pocisków R-3S, R-13M, RS-2US. Czy taka podstawka nie będzie zbyt "festyniarska"?

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka podstawka nie będzie zbyt "festyniarska"?

Pozdrawiam

Damian Biwo

Będzie, ale taka ekspozycja to kwestia gustu. Mnie najbardziej osłabia samolot z wszystkimi podwieszkami, pilot wchodzi do kabiny, zdjęte blachy i odchylona na bok osłona radaru . Robimy tego samego PF widzę i w tych samych barwach.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam skąd te wózki pod uzbrojenie? Z jakiegoś zestawu czy moze wlasnej konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelik naprawdę ładny, jak dla mnie to na co najmniej 2-3 dekady exploatacji pobrudził bym go zdecydowanie zasłużył na to i linie podziału blach też powinny być washowane , wyglądałby perfekt.Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia.Wielki plus za wózki i podstawka iście wypasiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.