Skocz do zawartości

'Ryś w parku' czyli Panzer II 'Luchs'


wolvi

Rekomendowane odpowiedzi

Dioramka standardowa dla zimy, troche śniegu, piachu, liści, drzewek po oberwaniu moździeżem, krzaczki iglaków i z pudła Tamiyii bruck uliczny.

 

Czołg rozpoznawczy Panzer II 'Luchs' 5 dyw. SS 'Wiking' bez piechoty wokół.

Na czołgu wiszą zwinięte plandeki w kolorze białym, jako możliwy kamuflarz na gorsze dni, w szczelinach złożone w nierówną kostke siatki maskujące, nad pokrywą silnika troche uzbrojenia defensywnego do przyszłej obrony (MG 34, 42 i MP 40). Jeden karnister z benzyną i troche niemieckiego ekwipunku. Czołg ma zerwane tylnie błotniki.

 

Oto fotki

 

caa76ee94f1468f5med.jpg

a9751ddd99f8c79cmed.jpg

55f3362b601d9839med.jpg

86016e80799beab7med.jpg

 

tu zbliżenie na moje pierwsze w życiu gąsienice z pojedyńczych ogniw

wykonane metodą taśmy klejącej i kleju wolnoschnącego

 

74473169c7feadf8med.jpg

2239071b0765832cmed.jpg

 

807f8da4aad28377med.jpg

97343935ce54132emed.jpg

49f94c1b57e02febmed.jpg

 

Prosze o wasze opinie, oceny i możliwe błędy .

 

P.S. Jak by co to dioramka przedstawia przedmieścia Czerkasów na Ukrainie w lutym 1944 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewko dodam jak znajde odpowiedni materiał, a bruk wykonałem z gładkiej białej części pudełka od figurek Tamiyi, pociąłem, pomalowałem, przykleiłem pobrudziłe. A i jeszcze w łuki układałem.

 

Śnieg wykonałem z gipsu, pomalowanego potem plakatówką i posypanego zlekka kredą szkolną (zawsze pod ręką )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chętnie, tylko ta diorama jakby to powiedzieć jest uniwersalna, czyli pokazuje na niej wszystko co jest niemieckie i zimowe, a na razie to szukam jaki ciekawy zimowy zestaw dragona i zrobię dioramkę (ten zestaw to zestaw dragona z jednostką SS Wiking )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka standardowa dla zimy, troche śniegu, piachu, liści, drzewek po oberwaniu moździeżem, krzaczki iglaków i z pudła Tamiyii bruck uliczny.

 

 

P.S. Jak by co to dioramka przedstawia przedmieścia Czerkasów na Ukrainie w lutym 1944 roku.

Często widuję dioramki typu kawałek muru, ulicy, czołg i podpis podobny do Twojego. Jestem laikiem w tej dziedzinie modelarstwa i z tąd moje pytanie, co jest takiego charakterystycznego w dioramie i po czym można poznać, że to jest ta a nie inna miejscowość Czy chodzi tu głównie o malowanie czołgu z tego okresu a nazwa miejscowości wzieła się z tąd, że tam w tym okresie były jakieś działania wojenne

Ps.

Dioramka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak, po przeczytaniu ze słownikiem od niemieckiego, historii jednostki Wiking przejrzałem terytoria gdzie urzędowała i miasta, no i tak znalazłem miasto, gdzie te czołgi na pewno robiły zwiady (fotki).

 

 

Co do Rysia Artura to super i teraz dałeś mi motywacje do prac nad nim i poprawkami (odświeżże mu kamo i zrobię anteny - nie mogłem, bo kotek, by mi je na pewno zerwał) i zrobię oddzielną dioramkę w tym samym "stylu", bo te przedmieścia należą do mojego tygrysa

 

P.S. W tamtych rejonach są chyba tylko dwa miasta o charakterze cegły, bruku, a nie drewna i ubitej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metamorfoza

 

c18fb71456e83491med.jpg

0e5f22394f16c9a7med.jpg

c6a07943e99c372emed.jpg

5fdf90ab6b9100d4med.jpg

84f3e5bd88bb9ef2med.jpg

4c4627232708b883med.jpg

 

Ta dio bardziej mi przypada do gustu, a niedługo (po świętach może będzie tam jeszcze 4 dragonowych germańców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.